Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Mágia az létezik? Ha igen,...

A Mágia az létezik? Ha igen, hogyan működik?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem hiszek abszolút az ilyenekben. Viszont azt észrevettem, sőt mondhatni tény, hogy sokan próbálkoznak vele, sokan érdeklődnek iránta.


Aki(k) szerint létezik mágia, kérdezném, hogy hogyan működik ez. Mi a forrása ennek?

Pl.: Megátkozza Julcsika, Sárikát. Julcsika szúrkálja a vudubabát, és rosszat kíván Sárikának.

Tegyük fel - a példa kedvéért - az átkozás sikeres. Mitől sikeres egy ilyen? Mi a működési elve és menete ennek? Mitől valósul meg egy ilyen dolog? Honnan van, miből áll az erő/energia/akármi ahhoz, hogy működjön egy mágia.

Mitől van mágikus ereje pl: egy pentagrammanak?

Holott a pentagramma (vagy pentagram) a szabályos ötszög átlói által alkotott ötágú csillag. Tehát egy geometriai alakzat. Vagy is egy szimpla ötszög.

Miért használják pont ezt az alakzatot az okkultisták, mágusok, sátánisták, spiritiszták..stb?


Van ennek az egésznek valami logikus magyarázata. Ilyeneket NE írjatok, hogy: " Ha nem hiszel benne, akkor hiába magyarázzuk."... és hasonló szövegek.


Akik váltig állítják, hogy működik, azok írják le, hogy hogyan.



2018. máj. 23. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Kitalálod, a hülyék elhiszik és úgy kevered a lapokat hogy elérd amit szeretnél. Szerintem elég nagy varázslat amikor kitalálsz valamit és azon kapod magadat hogy ott van egy csomó birka akit kedved szerint terelgethetsz.
2018. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%

Most komolyan mondom, nem viccelek, legyél vegetáriánus.

Mondom, nem viccelek, szerintem komoly ember vagy, és biológiai/fizikai/logikai megoldást keresel, én ismerek konkrét mágusokat, akik a vegetarianizmus hatására képesek dolgokra, amiket sokan el sem hisznek. És nem hókuszpókusz, hanem kőkemény matek, így tanították nekem: vagy döntsd el most ebben a pillanatban, hogy életed végéig! Soha! Nem eszel húst, ha ez nem megy, semmi gond, akkor csinálj végig egy vegetáriánus kúrát (szintén nulla hús DE!) CSAK 7 HÓNAPIG. Szóval, ha szeptember elsején kezdesz, akkor március! Elsején jár le a 7 hónapod. Az a lényeg, hogy a szervezeted átalakul, és utána durva dolgokat tudsz majd csinálni.

Egyébként megkerdeztem anno a "mágus" csajt aki mesélte nekem, hogy ha ilyen egyszerű akkor miért nem tudja mindenki, hát, a válasz kiábrándító, kitalalhatod: pénz. Ha kint a titok, nincs bevétel..

Ja, még fontos infó, hogy csak akkor működik ha elmúltál 21 éves, előtte biológiailag nem tud megvalósulni a húsmentes étel hatása.

Szval, amúgy igazad van, mert a pentagramma, az egy 5 szög..


Na, sok sikert! 🙂

2018. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Pentagramma hol 5szög? Egy szabályos ötszög, aminek minden oldallapján egy háromszög van. Tehát 6 geometriai alakzat.
2018. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 DI43L0 ***** válasza:
32%
Függetlenül attól, hogy nem létezik a mágia egy olyan képesség vagy erő, ami állítólag öröklődik. Tehát mágiát azok képesek használni, akiknek megvan a képessége hozzá, és az határozza meg a mágia erősségét, hogy az érintett személynek mennyi mágikus ereje van (pl mennyi mágikus erőt tud elraktározni a teste vagy valami ilyesmi)...A mágikus erő nem végtelen, megvannak a korlátai. A túlzott mágia használat elsősorban fáradságot, másodsorban ájuláshoz, rosszabb esetben szívleálláshoz vezet. Vannak még ugyanakkor tévhitek, miszerint mindenfélét tud varázsolni a mágiát használó személy, viszont igazság szerint a mágia csak az elemi erőket hivatott irányítani, vagy ok okozati tényeket tud befolyásolni, haladónál magasabb szintű mágia, a teret és időt is képes befolyásolni. Ugyanakkor vannak még varázstárgyak, amik képesek elraktározni a varázserőt, ebben az esetben mágiával nem rendelkező emberek is tudnak mágiát használni. Még talán szót érdemel a mágiakioldó, anélkül nem lehet mágiát használni. Az egyik ilyen a mágikus kör vagy a mágikus szavak. Ezek ismerete nélkül nem lehet használni. No, kb. ennyit erről... Forrás: RPGs világegyetem, azon is túl...
2018. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

van fizikája, de nem korszerű.

majd pár évtized múlva korszerű lesz.

de mire eljut a gyakorlatba már nem fogod megélni.

2018. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Persze hogy létezik!

Ha nem létezne és működhetne Roxfortban az iskola?

2018. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

EZ NEM JÖTT ÖSSZE? MEA CULPA!

Ez helyett:

'Ha nem létezne és működhetne Roxfortban az iskola?'

Kérlek így olvassátok:

'Ha nem létezne, hogyan működhetne Roxfortban az iskola?'

2018. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Mágia az a csalás, amiért fizetünk.
2018. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!