Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Elnézést a szkepticizmusomért,...

Elnézést a szkepticizmusomért, de csak szimplán kíváncsi lennék, létezik e cáfolhatatlan bizonyíték minden "ezotéria"szóval takart dologra. Számomra ez is csak egyfajta hitnek látszik, de mindegy is, a lényeg hogy vannak e erre bizonyítékok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Az ezotéria egy nagyon tág fogalom, ezért az elmeit külön-külön kell vizsgálni. Bár én is kötve hiszem, hogy a kuruzslás és a buta babonák bizonyítva lennének.
2019. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Az ezotéria az egós elme spiritualitása. Én csak álspiritualitásnak hívom. Elég sok ága van ennek az üzleti modelnek. Jósolástól kezdve az álomfejtésen át a karmáról szóló mesékig.
2019. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm az eddigi válaszokat,értem sőtt egyetértek,nagyrészt nyilván a buta emberek megvezetéséről van szó,és akkor hadd pontosítsak rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet,milyen cáfolhatatlan bizonyítékok vannak természetfelettire?
2019. jún. 22. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan ugyanolyan "cáfolhatatlan bizonyítékok" vannak, mint amilyenek Isten létezésére.
2019. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Mivel maga a fogalom sincs tisztázva így a kérdésed megválaszolhatatlan. Ha viszont adsz egy meghatározást, akkor lehet válaszolni a kérdésedre.


Ha viszont a modern értelemben vett, tv jósokra és ilyesmire gondolsz, ami a pénz es annak hajszolása jegyében történik, akkor viszont téves úton jársz de mindenki maga választ ösvényt.


Az ezoterikus és a spirituális nagyon különbözik egymástól így a kettő nem vonható össze.


Természet feletti viszont nincs, minden a természet részét képezi, de azt vallani hogy mindent tudunk, azaz egoista kijelentés.

2019. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdem,vannak ilyen spirituális jelenségek akár?De valami meggyőző esetleg amit alá lehet támasztani?Elnézést kérek a fogalomzavarokért,semennyire nem vagyok jártas ezekben,mint ahogyan az tükröződik.Tud egy ember olyan dolgokat csinálni bizonyítottan amit amúgy nem kellene tudjon száraz tudomány alapján?
2019. jún. 22. 23:07
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"vannak ilyen spirituális jelenségek akár?"

Vegyük mondjuk az asztrológiát, ott nincs túl sok "jelenség", mármint a csillagászati jelenségeken kívül. Vannak számítások, és sok homályos szabály alapján leírt következtetés (vagy inkább véleményezés). Ezen nincs igazán mit bizonyítani, mert az egész folyamat eredménye is teljesen szubjektív, kevéssé determinált (ld: "személyre szabott"), vagyis nehezen megismételhető. Két asztrológusnak lesz két eredménye ugyanarra a személyre és kérdésre, amire bármikor meg lehet magyarázni, hogy ugyanazt írták, csak máshogy.

2019. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fish1 ***** válasza:
85%
Szerintem mindenkinek a saját tapasztalata a bizonyíték, amit átél és hiába akarja tudományos dolgokkal alátámasztani, nem tudja. Nyilván ennek kifelé, más emberek irányába nincs kézzelfogható bizonyítéka, de ez nem jelenti azt, hogy amit az adott ember átélt, az ne létezne vagy kitaláció lenne. Minden ember más, így a tapasztalatok is különböznek.
2019. jún. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem létezik.
2019. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MadSeal ***** válasza:
60%
Ez ugyan úgy vonatkozik a tudományra és az élet egyéb ágazataira. Tele vagyunk kamu hírekkel, mint a politika, tudomány és ezotéria terén. Ahogy vannak önjelölt kuruzslók, ugyan úgy vannak azon ezermesterek, akik örökmozgókat, hidegfúziós rekatorokat eszkábálnak otthon össze. Persze ez mind csak hoax. Az emberek elég nagy része szörnyen naív, ezért nagyon könnyű őket lehúzni, irányítani, dolgokat elhitetni velük stb. Ezért van tele kamu dolgokkal az egész, ami miatt komolytalanná válik és elveszlik közte mindaz, aminek valóban van valami igaz alapja.
2019. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!