Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A mágiát és a technológiát...

A mágiát és a technológiát lehet, illetve érdemes-e ötvözni?

Figyelt kérdés
Csak az írjon,aki tud érdemleges választ adni.
2019. júl. 9. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

A kettő egy és ugyanaz.

Csak gondolj bele. Ami régen mágia volt, az ma már "tudomány".

2019. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Arthur C. Clarke szerint minden kellőképpen fejlett technológia megkülönböztethetetlen a csodától.
2019. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
A valóságban az tűnik mágiának, amit az ember nem ért. Aki ért hozzá, annak szimplán tudomány/technológia. Mit kéne ezen ötvözni?
2019. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Még jó hogy megéri! Én a múltkor csináltam a gyereknek szelfi botból varázspálcát
2019. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek nagyon hasonlo a kettő mivel mindkettő alapja a tudás!

De pl az alkimia pont erre irányul... valamit a runologia lényegeben olyan mint a bináris kódok vagy a számtan.... ott van még az illúziók amiket lehet mágiával és tudománnyal is létrehozni... és ugye ahogy írtam az alkimia de melle a bűvölés is pl fegyverek páncélok eszközök fel bűvölés ugye bár meg egy egyszerű kardot is tudománnyal kovácsolás meg nem magátol! Tudni kell ércet bányászni finomítani felhevitteni formára kalapolni ki élezni ossze szerelni stb amit mágiával felbuvolsz! Ugyan igy igaz a golemekre

és ugye a varázs szavak! A nyelv az tudomány igy a kimondott szavak hanglejtése hangereje a szavak jelentése és a mondatok összekapcsolódása ez mind tudomány amivel különféle varázslatokat lehet csinálni


De egy modern pisztolyt is fel lehet bűvölni... vagy egy tankot...


de inkabb azt kérdeztem volna hogy a kettőt lehet e ötvözni nem azt hogy érdemes e....!

Mivel a Harry Potter, gyűrűk ura és anime féle mágia sajnos nem létezik de bárcsak létezne! Szívből kívánom de sajnos nem.... :/

2019. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Nos, lehet, miért ne lehetne, a kettő nem zárja ki egymást, hisz egy tőről fakad. Csak olvass utána, miből vált ki, mi.

Érdemes e, ez egy jó kérdés. Az a baj, hogy a mágia sem a semmiből használ dolgokat, hanem van egyfajta háttere és módja, minden rendszerbe tömörül. Ezért, szerintem igen, érdemes, ha olyanra használod, aminek van értelme.

2019. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből honnan tudjuk, hogy mire gondolsz?

Valami hiperszuper boszorkány hacker akarsz lenni, aki emoji varázslatokat lő ki a világhálóra (aminek még a gondolata is baromság) vagy Salamoni pecséteket akarsz kinyomtatni a nyomtatóddal, a cuccaidat meg készen vennéd valami online amcsi okkultboltból (ami simán csak hasztalan lenne) vagy guglival kikeresed, majd letoltod a tabletedre pl a liber nullt, vagy a magyar okkultizmus/boszorkányság történetéről írásokat, plusz a neten néznél utána, hogy milyen erdők/természetvédelmi területek vannak a környezetedben (ami jóval reálisabb)?

2019. júl. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt jól megkaptam.

Az ajánlott műveket elolvasom,kösz

2019. júl. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!