Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért jön mindenki azzal,...

Miért jön mindenki azzal, hogy nem etikus a szerelmi kötés?

Figyelt kérdés

A szerelm az köztudottan egy kémiai folyamat, nem tart örökké. Nem váltogathatja az ember a partnereit, valahányszor elmúlik a szerelem és "csak" a szeretet marad helyette - vagyis hát lehet, de az milyen már.

Aki szerelmi kötést csináltat, az nyilván nagyon szereti a másikat, hiszen nem lép rajta túl egy vállrántással, hogy "majd lesz más". Innentől kezdve meg miért etikátlan? A megkötött félnek is jobb, ha olyan mellett van, aki tényleg szereti és tényleg kb. mindent megtett érte. Nem pedig olyan mellett, aki képes lenne csak úgy lemondani róla.


Mindenhol ezt olvaom, hogy nem etikus, meg erőszak blabla... Mert én is most fogok majd szerelmi kötést végeztetni. Pl. az én szerelmemnek máshol tuti nem lenne olyan jó helye, mint nálam. Én imádom és kész vagyok mellette kitartani jóban-rosszban az egész életünkben. Miért kellene ettől nem csak magamat, de őt is megfosztanom...?


2019. júl. 14. 00:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%

Mert ha mondjuk ha te olyat akarsz megkötni akibe csak te vagy szerelmes és ő beléd nem az, akkor az birtoklás és ha már egy embert birtokolni akarunk már eleve nem etikus, mert ha szeretünk valakit de ő nem úgy szeret, akkor elengedjük még ha nagyon is fáj.

Ez csak az én véleményem és nem értek a mágiához.

2019. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Egy kötés eleve birtoklás, nem magától jött létre az a kapcsolat, hanem egy kötéssel. És amit nem is a sors rendelt hanem egy varázslatnak köszönhető és ami nagyon csúnyán 3a durván visszaüthet.
2019. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt írja, hogy visszaut... Ahhoz képest 5 ismerősöm van aki csináltatott sikeresen és semmi bajuk
2019. júl. 14. 01:07
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
Még
2019. júl. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%

“én szerelmemnek máshol tuti nem lenne olyan jó helye, mint nálam. “


Honnan tudod? Ha így lenne, akkor gondolod nem közeledett volna már feléd? Az, hogy te szereted, nem jelenti azt, hogy neki melletted lenne a legjobb. De ez igazából nem is róla szól, hanem arról, hogy te megkapd amit akarsz. És ez önzőség. Te örülnél, ha olyanhoz kötnének hozzá, akihez nem vonzódsz, akitől nem akarsz semmit? Nem hiszem :)

Amúgy elmondanád neki, hogy szerelmi kötést csináltattál? Mert tudod, akit igazán szeretünk, azzal őszinték vagyunk ;)

Ugyan én nem hiszek ebben, de szánalmas, ha valakiben nincs annyi méltóság, hogy elfogadja, hogy a másikat nem érdekli.

2019. júl. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Mert ha egyszer valaki nem szeret, arra kényszeríteni hogy szeressen, önző és aljas húzás. Mert ezek szerint te nem is szereted, hisz neked nem fontos hogy az ő akaratát, az ő érzelmeit tiszteletben tartsd, neked kizárólag az számít hogy megkapd amit te akarsz. Ez pedig nem szimplán etikátlan, ez undorító.
2019. júl. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
82%

"az én szerelmemnek máshol tuti nem lenne olyan jó helye, mint nálam"

egy ilyen arrogans embertol az ezoizektol fuggetlenul is a legjobban teszi, ha menekulore fogja :D

2019. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

Gondolod, hogy a pincsi kutya, akit póráza gazdájához köt, bármennyire is szereti gazdája és viszont, nem találna jobb gazdit?

.

Ha működne a 'szerelmi kötés', akkor az nem szerelmi és nem kötés lenne.

Tulajdonoddá tenni, birtokolni akarod a másikat, vágyaitól, akaratától függetlenül, SŐT TUDTA NÉLKÜL.

nem akármilyen szolgává akarod tenni őt, mert a szolga otthagyhatja gazdáját és kereshet másikat.

Rabszolgáddá akarod lealacsonyítani.

.

Ha hiszel az ezotériában, a mágiában. akkor el kell fogadnod Isten létét is.

Ha van Isten, aki az embereknek szabad akaratot adott Teremtésekor - ezt te csonkítani, elvenni akarod, Isten ellen teszel. Márpedig ezért isteni fegyelmezés jár! (Érthetőbben: Isten haragját vonod fejedre.)

A szabad akaratod csak addíg terjed, hogy azt csinálsz, amit akarsz, de ezt el kell fogadnod mástól is!

.

"Én imádom és kész vagyok mellette kitartani jóban-rosszban az egész életünkben. Miért kellene ettől nem csak magamat, de őt is megfosztanom...?"

Mert nem csak te vagy a kapcsolatban és nem vagy tekintettel a másikra. A végtelenség önzés klasszikus példája.

2019. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

Fordítsd meg a szitut! Képzeld el egy ismerősödet, aki nem érdekel szerelmi szempontból, akár egyenesen taszít, utálod, ellenszenves, stb. Na most képzeld el, hogy ő csinál egy szerelmi kötét, mert neked sehol nem lenne olyan helyed, mint mellette, és mostantól életed végéig vele kellene lenned, igaz, egy illúzióban, na de akkor is.

Örömmel tölt el a gondolat?

2019. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy önző birtoklásvágy, amiről írsz. A mérgezésre-varázslásra váró alanyt jó lenne, ha valaki figyelmeztetné, meneküljön.

Ha igazi tiszta szép szeretet van az emberben, akkor azt szeretné, hogy akit szeret, szabad és boldog legyen. Igen, akár mással/másokkal a földi létben.

"Miért kellene ettől nem csak magamat, de őt is megfosztanom...?"

Ami különös: ettől nem tud senki "megfosztani". Ebből is kiviláglik, hogy ez egy nagyon magasrendű, isteni nemes érzés.

2019. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!