Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Aakor most a lélek mégsem...

Aakor most a lélek mégsem örök? A lélek is elmúlik?

Figyelt kérdés

Az európai kultúra kezdetben a látható dolgokat kezdett vizsgálni. Úgy hittük, hogy csak anyagból vagyunk. Azt gondolták sokáig a tudósok, hogy spontán összerendezett anyaghalmazok vagyunk, ami a semmi felrobbanásával jött létre persze magától, ami mondjuk a fizikai entrópia, energiamegmaradás tételével is ellentmond de mindegy.


Később rájöttünk, hogy létezik egy anyagtól független szellem vagy lélek. Kiderült, hogy ősi civlizációk már előttünk évezredekkel, sőt nem egy több tízezer évvel már tudtak a lélek létezéséről és használták is. Most ott tartunk, hogy a lélek a testtöl független nem anyagi létező, ami újjászületések esetén anyagti testet választ.


Minden jól hangzik, amikor a lélek örök létéről beszélünk, de valóban örök lenne a lélek? Aminek van kezdete, az el is múlik. Mi sem öröktől valók vagyunk. Valamikor több trillió vagy még korábbi években nem is léteztünk még. A lélek útja hosszú a Földön a bolygók inkarnációi során. Te magad is több százezer életet tudhatsz magad előtt, noha még egyre sem emlékszel, de a lelked végigélte. Végigjártad, végigtapasztaltad mind. Ez éltet minket, hogy tudjuk hogy seoha nem múlunk el. Mindíg élni fogunk valahol. Először fizikai síkon valahol a Naprendszerben vagy másfelé a galaxisban később pedig más síkokban, de élni fogunk.


Mi van ha mégsem élünk örökké? Gondolj bele : amikor nagyon hosszú, de nem végtelen idő után elérkezel a végtelen megtapasztalás teplességéhez. Mindent fogsz tudni az összes hibáiddal együtt, akkor visszamész a fénybe ahogy nevezik. Konkrétam visszacsatlakozól az Isteni rezgéshez. Viszont akkor mivel egyéválsz Istennel te megszűnsz létezni. Ugyanaz az állapot áll elő, mint lelked születése előtt, azaz nem leszel. Igaz hogy ehhez több ezermilliárd év kell, de az is hamar elmúlik majd. Nem kell amiatt aggódni már most, hogy elmúlunk?


2019. okt. 10. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Ezt tapasztalni kell és elhiszed.Bizonygatni felesleges
2019. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Mi a lélek?

Ha valamikor keletkezett, létrejött akkor az törvényszerűen meg is fog előbb-utóbb szűnni.

Ha találsz valamit ami nem keletkezett, nem jött létre, nincs eleje vagy vége, és semmilyen módon nem definiálható - akkor az nem is tud elmúlni 😊

2019. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
A logika itt nem helytálló módszer
2019. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

"na jayate mriyate va kadacim nayam bhutva bhavite va na buya ajo nitya sasvato yam purano na hanyate hanyamane sarire"

A lélek nem ismer sem születést, sem halált. Soha nem keletkezett, nem most jött létre, és a jövőben sem fog megszületni. Születetlen, örökkévaló, mindig létező és ősi, és ha a testet meg is ölik, ő akkor sem pusztul el!


Bhagavad-Gíta 2.20


Fel sem lehet fogni, hogy ez a Szentírás milyen kincseket tartogat még!

2019. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Mivel az ember egy háromasság.

Szellem

Lékek

Test

A test kell a földi megnyílvánulásra. Egy életre teremtetett. A lélekben őrződik minden információ, tudás az életeiről. Olyan mint egy pendrive.Egy inkarnációs életre kapod. A szellem az ami örök, ő megy vissza az egységbe.

2021. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem is létezik a Lélek, a Test és a Szellem is. Most olvasom az előző válasznál először, nem tudok sehonnan se idézni, egyszer csak így fogalmazódott meg bennem.

Kísértetekben mondjuk nem hiszek.

Lelke mindenkinek van (még a pszichopatáknak is csak nem tud pl azonusulni a tudattal) és a Szellemünk, ami úgymond távozik innen a földi életből. Én hiszem, hogy szellemi lények vagyunk mindannyian nem csak beprogramozott robotok.

Hogy mi lesz velünk fogalmam sincs, biztos, hogy a szellemünk nem emlékszik, hogy XY volt a nevem, ezt és ezt ismertem stb. Így már a túlvilágon senkivel sem lehet találkozni és valószínűleg azt sem tudjuk majd, hogy kik voltunk, csak, hogy mi vagyunk azok. Na jó ez furán hangzik, nehéz leírni, hogy hogy képzelem el. De az is lehet, hogy több emberi Szellem kapcsolódik össze, valahol egy másik dimenzióban vagy síkon majd abból születnek újabb Lelkek, amik a fizikai lét után Szellemmé fejlődnek és ezért nem emlékszünk.

Ne nézzetek hülyének, csak néha gondolkodom ilyeneken és én ezt a két verziót tudom valahogy elképzelni :D

2021. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15-ös helyettem is tökéletesen megfogalmazta a dolog lényegét! :)
2021. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A Forrásba való visszatérés még arrébb van,bár megvan a kötelék..amit Kiteljesedésnek és Végső felébredésnek hívnak az egyenlőre a mi tudatunk és a földi szerepünk számára egy magasabb dimenzióba való beolvadás...az pedig nem az elmúlásról szól,hanem egy magasabb Egységtudatról...tehát amit veszítesz az a kis én amit nyersz vele egy átfogóbb létezés és teremtésmód...a Forrásban mindenkivel és mindennel EGY vagy...Teljes Harmóniában..
2021. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%
Öcsém, ennyi baromságot. Mire jó ez? Ilyen ökörségekkel áltatni magatokat.
2021. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15%

Kicsit még olvasgassatok a témában,mert a lélek a nagyobb információhordozó..NEMcsak egyetlen itteni életre kapod,hanem az te magad vagy az összes csillagtérben szerzett inkarnációs tapasztalattal...amit később szellemire váltasz...


A lélek növeszti a testet az érzelemtestet és a szellemtestet is,gondolom 15-férfiból van nembaj..


Tananyag: [link]

2021. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!