Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mit jelenthez hogy másodpercen...

Mit jelenthez hogy másodpercenkétnt 10000 bit információ érdekzik a tudatos elmébe?

Figyelt kérdés
valaki kifejtené bővebben mit is jelent hogy másodpercenkétn ennyi információ érkezik az agyba??
2020. ápr. 29. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, ki és mi alapján jelenti ki ezt a 10000 bitet. De nyilván annyit jelent hogy a receptoraidon keresztül folyamatosan kapod az információkat.

Mondjuk a tudatos elmébe pont hogy csak minimális töredék kerül.

2020. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez hogy érted akkor vagy tudatalatti is?? de másodpercenként annyi információ hogy hogy nem bolondulunk meg?
2020. ápr. 29. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy, hogy az agyad szelektál. Alapvetően a rövidtávú memóriába kerül minden friss információ. Pl az utcán ha 50 ember van a látóteredben, mindegyikről érkezik az agyadba képi információ. De ha te csak a veled szembe jövő csinos lányra koncentrálsz, akkor ebből az infóból lesz memória, ez raktározódik el hosszú távon. Amire egyáltalán nem figyelsz fel, pl hogy az utca másik oldalán a kirakatot bámuló férfi milyen nadrágban volt, az mint jelektélen információ, nem is raktározódik el hosszú távon. Lényegében elfelejted, anélkül hogy valaha is tudatosult volna, hogy láttad a fickót és a nadrágját.
2020. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aha elég bonyolult dolog akkor
2020. ápr. 29. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben a formában senki nem tudja megmondani, mennyi bit információ érkezik az agyba másodpercenként. Aki ezt mondta neked, az vagy szándékosan ferdít, vagy tudatlan.
2020. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ugy hallotam egy tudományos videóban orvos mondta
2020. ápr. 29. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam, de az információ bizony áramlik. Mára már annyit kapok, szinte egész nap jár az agyam. Néha meg is ijedek, ha szól hozzám itthon valaki. :D Kész bolondulat...
2020. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tömören, a szemed többet lát mint amit ésszel fel tudsz fogni... sokkal többet hallani mint amit el tudsz viselni, S még így tovább az összes érzékszerven...az ész, a felszíni tudat. Megóv a tényleges káosztól, csak azt hallod lesz és érzel, amik érdekelnek. Vagy a veszélyre hívja fel a figyelmed...

Pl nézd meg egy fényképen mennyi olyan részlet van ami először fel se tűnt, S nézd meg a saját és a gép látószöge közti különbséget...

Ez nem misztikum tudomány.


Hogy ezt hogyan számolták ki azt nem tudom, de elképzelhető. Látás szaglás tapintás és hallás, ezen felül különböző ingerek éhség, szomjúság, S a fel - fel merülő gondolatok (tegnap, ma, holnap stb.) Szóval lehet ennyi vagy több- kevesebb.

A 10000 bit, az egy elfogadható közép lehet, úgy hogy ez csak az amit fel is fogunk..

2020. máj. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez aztán a tömör 😂😂😂

Valószínűleg ez egy feltételezés, a mai technikai cuccokhoz képest, kb ennyi az elképzelhető....

Szóval nem tény, legalábbis szerintem ettől nem szedjük le a csillagokat az égről.

2020. máj. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!