Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Aki már (állítólag) találkozot...

Aki már (állítólag) találkozott szellemmel, milyen formában érzékelte?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 21:08
A kérdező szavazást indított:
Tárgyak mozogtak.
Ajtó magától becsapódott amikor egyedül voltál
Úgy érezted, mintha valaki figyelne
Hirtelen hideg lett a helyiségben.
Félelmetes halk suttogások, a neveden szólítva.
Szellemet fotóztál
Démoni alak jelent meg előtted
Megérintett az entitás
Megtámadott az entitás
Szemmel láthatóan megjelent egy emberi szellem.
71 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Egy rokonom eltűnt és éjszaka felébredtem álmomból és egy ember sziluettjét láttam a szobámban. Sötét volt, az ablak előtt állt, ahonnan az utcai lámpa fénye bevilágított enyhén és mivel hátulról érte a fény, akár egy élő ember állt volna ott, csak egy fekete alakot láttam volna. Így láttam őt és tudtam, hogy ő az. De félálomban lehettem, különben iszonyatosan megijedtem volna, mert nem jöhetett be senki a szobámba. Nem igazán féltem, annyira álomszerű volt az egész, hogy egyszerűen csak rábámultam és megmagyaráztam magamnak, hogy ez nem lehet. Akkor az ágyam előtt alvó kutyám felébredt, az alak felé nézett, nyújtózott egyet farcsóválva és nagyot ásítva, ahogy köszönt nekünk mindig, ha álmából felébredve meglátott minket. Egyértelműen ő is látta az alakot, mert neki csóválta a farkát, köszöntötte. A kutya és a reakciója sokkal valóságosabb volt, mint az alak az ablak előtt. Arra azt mondom azóta is, hogy akár félálomban oda is képzelhettem, de a kutya és a köszönő mozdulata az valóságos volt. De én nem voltam teljesen ébren, befordultam a fal felé és aludtam tovább. Ha ébren lettem volna, sikítva kimenekültem volna a szobából, de nem igazán ijedtem meg. Csak utólag ijedtem meg igazán, amikor megtudtam, hogy meghalt. De akkor már kisebb gondunk is nagyobb volt annál, hogy szellemként láttam. Az álmom reggelén elkezdtek kézbesítetlenül visszazáporozni rám az sms-ek, amiket előző nap küldtem neki, hogy bátorítsam, hogy Istennél nincs semmi se lehetetlen és mindent rendbe tud hozni. Mint valami sátáni gúny, jöttek vissza az sms-ek kézbesítetlen állapotjelzéssel: Istennél nincs semmi se lehetetlen és mindent rendbe tud hozni. Istennél nincs semmi se lehetetlen és mindent rendbe tud hozni. Istennél nincs semmi se lehetetlen és mindent rendbe tud hozni. Istennél nincs semmi se lehetetlen és mindent rendbe tud hozni.


Akkor már nem élt. És én aznap este megtudtam, hogy van amit Isten sem tud rendbe hozni soha többé.

2020. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Én régen sétáltam este az utcán, és egy irodaház ablakán benéztem. Egy zöldesen világító mérges tekintetű fejet láttam. Azonnal elrohantam. Anyám szerint a portás lehetett, aki Tv-t nézett. Szerintem meg szellem volt. A másik történetem, hogy amikor édesapám meghalt, rá másnapra a kabátja kizuhant a szekrényből, és csak az az egy ruha. Szerintem ő járt itt akkor. És van egy harmadik sztorim is: egyik ismerősöm egy olyan házban lakik, ahol tuti szellemek laknak. Egyszerűen éreztem. Egyszer náluk aludtam, és furcsa zajokat hallottam egész éjszaka, mint többen járkálnának. Az volt a durva, hogy más vendégek szerint is szellemek tanyáznak náluk.
2020. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
17%
Valószínűleg a többség valamilyen alkohol/drok hatás alatt látott szellemeket, vagy mentális problémáik vannak esetleg valamit félrenéztek, vagy nem tudtak megmagyarázni egy történést és ráfogták hogy szellem
2020. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Elhunyt rokonom jelent meg nekem és majdnem egy időben egy másik hozzátartozómnak is. Az egyes válaszadó által leírt, sötét, emberi sziluettként érzékeltem és azonnal tudtam, hogy ő az.


A másik megtapasztalásom egy kopogó szellemmel volt kapcsolatos. A ház lakójának elmondása szerint, egy idős asszony szelleme zaklatta őt olyannyira, hogy még az egyik szobájának a függönyét is leszakította.


Bár nem foglalkozom ilyesmivel, de mivel megkért, segítettem neki és elvégeztem egy tértisztító szertartást az érintett szobában. Ajtó, ablak zárva volt, így huzatról szó sem lehetett, ennek ellenére a függönytartó karnis kiszakadt a falból és egy lépésnyi távolság választott el csak attól, hogy a fejemre zuhanjon.

2020. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 kriszpo ***** válasza:
10%
A hangsúly az "állítólag"-on van, még akkor is ha lepontoznak ezért is a Parapszichológia topic-ban. Szerintem senki nem képes a szellemeket látni, érzékelni. Tudományos bizonyított kutatási eredmények ezzel kapcsolatban nincsenek. Ami van, az is hamis. Nem tudjuk azt, hogy ha valami megmagyarázhatatlan történik velük, akkor az a szellemeknek tudható be, vagy valami egész másnak amit még nem ismerünk. Az emberek szeretnek ismeretlen dolgokra úgy reagálni, hogy azt ráfogják valamire. UFO-k, szellemek, hit-vallás, stb...
2020. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
79%

Gimnáziumi osztálykiránduláson voltam a Monostori erődben, 20 évvel ezelőtt. Az erődben még ketten voltak az osztályunkon kívül: a pénztáros a bejáratnál és az idegenvezető. A hely egy évvel korábban nyitott, elég romos volt, nem sok látnivaló volt, csak az üres termek és folyosók.

A séta végén bementünk a bejáratnál lévő napos terembe, aminek a közepén volt egy nagy makett az erődről. Hallgattuk a sétavezetőt. Én a csoport szélén álltam, a legközelebb az ajtóhoz. Nyugodt voltam, figyeltem az előadást. Egyszer csak olyan érzésem lett, mintha "búra borulna rám", mintha elszigetelődnék a többiektől. A fejtetőmön iszonyú nyomást kezdtem érezni kívülről -mintha egy présgép alá tennének- és valami elkezdett lefelé nyomni. Szólni akartam, de rádöbbentem, hogy sem beszélni, sem megmozdulni nem tudok. Elkezdtem lefelé csúszni kínomban (az ablaknál álltam a radiátornak támaszkodva)és szerencsére az egyik osztálytársam észrevette a szeme sarkából a mozgást és szólt az osztályfőnöknek. Aki odajött és mikor a vállamra tette a kezét, akkor ennek az egésznek abban a pillanatban vége lett. Kikísért a szabad levegőre és kint elkezdtem remegni és dőlt rólam a víz.

Később -az ofő kérésére- elmentem egy ideggyógyászhoz kivizsgáltatni magam, de nem találtak semmi elváltozást. Azóta sem fordult elő velem ilyen.

Aztán pár éve olvastam egy cikket a Monostori erődről, amiben megemlítik -félig viccesen- hogy van ott egy szellem.


[link]

2020. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"Félelmetes halk suttogások, a neveden szólítva."


Én nem nevezném félelmetesnek, mert igazából nem is suttogás volt, ami velem történt és akkor még ijesztőnek se találtam.

A fürdőszobában álltam a tükör előtt tök normális dolgot csináltam (fésülködtem) és egyszer csak így hallom, hogy egy kislányos hang megszólal mellettem, hogy "Szia *a nevem!*". Kiemelném, hogy senki nem volt bent a fürdőszobában rajtam kívül, a többi helyiségben és ház körül se. És talán a legparább ebbe az, hogy akkor még se ijedtem, hanem vállrándítva kimentem:D

2020. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
95%
Falun élünk. Nekem nővérem halt meg még 1991ben.Tudni kell hogy ő mindig kis köröm cipőkben járt, Nemsokára a temetés után ott aludtunk a férjemmel szüleimnél.Reggel mondtam anyunak, mintha valaki egész éjjel kint járt volna udvaron, magas sarkú cipőben. Azt mondta anyu, persze ő is hallja minden este. Ő a nővéred. Akkor le tudtam annyival, ezt csak mind ketten beképzeljük a fájdalom miatt. Szüleim pár éve meghaltak. Nem adtam el a házat. Megvan még. Nem akartam üresen álljon. Kiadtam albérletbe. Egy hét után a lakók panaszkodtak hogy éjjelente alig alszanak mert egy nő mászkál az udvaron magas sarkú cipőben mert kopog. De hiába mennek ki nem látnak senkit.
2020. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
84%
Azért nincs tudományos publikáció, mert ez nem cirkuszi produkció. Amúgy volt már a történelembe példa rá, hogy komplett vizságlat volt az ügyben; eredményesen. Carlos Mirabelli és a Brazil kormány esete. Ahol is 100 tagból állo bizotság a társadalom minden rétegéből, láthatott szellemeket vagy 2 tucatot, az eset pedig jegyzőkönyvezve volt.
2020. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 kriszpo ***** válasza:
29%

#9:

1. Biztos cirkuszi produkcióról is találnék tudományos értekezést.

De ez alapján a gondolkodás alapján: ha minden tudományos publikáció cirkuszi produkció, akkor Szentgyörgyi és Semmelweis is cirkuszi bohócok voltak???

2. Külföldi eset. (de ez mindegy is) Ki tudja mennyi ebből a valóság. Megkockáztatom:semennyi (a jegyzőkönyv ellenére)

Szerintem simán átvágják az embereket, ha akarják.

Főleg erről szó a világ manapság.

De miattam mindenki higgyen abban, amiben akar.

2020. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!