Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mik a, "Random Rágás" lelki okai?

Mik a, "Random Rágás" lelki okai?

Figyelt kérdés

Alvás közben is csikorgatom arra találtam cikket.

De van amikor napközben is tagok a semmit.

Mintha ragyogóznék csak rágó nélkül. Rágódom...


2021. jan. 21. 21:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet rossz kategória. Mert mindennek érzem csak parának nem.
2021. jan. 21. 21:46
 2/10 anonim válasza:
100%
stressz. Elfojtott megoldatlan problémák
2021. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Grimfox ***** válasza:
90%
Sima pszichológia. Para nélkül. Valóban, ahogy a 2. mondja, stressz, szorongás.
2021. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az elfolytásban lehet valami... Az legutóbbi alkalommal inkább izgatottság érzése futott azt rajtam mintsem aggodalomé. Pedig lehetett volna az is. Lehet ezzel az érzéssel párosítom a stresszt.


Azt tudom hogy rossz kategória. De nem volt túl sok türelem végig lapozni.


De amúgy, ennyire összefügg az alvás közbeni és az ébrenléti csócsálás?

2021. jan. 22. 01:04
 5/10 anonim válasza:
hát össze. Gondolom, ha nappal is felszínre tör, akkor komolyabb, több foglalkozást igényel.
2021. jan. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Valóban igaza van 5.-nek. Ha az állkapcsod összeszorul, és reszeled a fogaid ébren, az azt jelenti, hogy nagyobb érzelmi teherről van szó, vagy közelebb van a "felszínhez", mint elsőre gondolná az ember. Az izgatottság a stressz enyhébb, még normális megjelenési formája, de ha már ébren is csikorgatod a fogaid, az azt jelenti, hogy ébren is kezded észlelni a stressz hatásait, csak még nem eléggé ahhoz, hogy komolyabban kibillentsen. Ha valamilyen stresszlevezető módszert megtanulnál, akkor csökkenthetnéd a tudattalan feszültséget is. Előbb valószínű az éber fogcsikorgatást hagynád el, később pedig csökkenne az álmodban való fogreszelés. Ezt érdemes hamar elkezdeni, mert nagyon tönkre tudja tenni a fogakat. A fogzománc nem különösebben köszöni meg a dolgot.
2021. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

már évek óta nem sportolok, lehet vissza kéne állnom.

Az otthoniaknak is feltettem a kérdést, amit általában kellemetlen ész osztás kísér, most ezzel együtt kimondottan hasznosnak bizonyult.

Ők is a stresszt hozták fel, viszont szó szerint "A 'rágózás' azaz a nyálladzó rágás a támadó 'ragadozó indulatokra utal' ami stressz helyzetben nem a leblokkolt görcsölő viselkedést eredményezi hanem a cselekvőt. mert aki sztessz helyzetben leblokkol összeszorítja az álkapcsát és kiszárad a szája. Vagy a tudatos folyás visszafogottságra is utalhat.'Uri ember nem tesz ilyet!' (ez nálunk a felnőtt ember nem gyerekeskedik...avagy nem pofozza fel a másikat)..."



van valami jóga vagy spirituális gyakorlat a stressz ilyesfajta levezetésére vagy csak a kemény edzés és küzdősport a megoldás?

Ja most már beírom, ki hisz benne ki nem kos vagyok.

2021. jan. 22. 17:36
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Igazából nem kell ehhez jóga, sem más meditációs gyakorlat sem. A meditáció mondjuk csak javadra válik, a jóga viszont elég kemény dió. Elég, ha megtanulsz valamilyen mélyebb relaxációs gyakorlatot. A sima kontrollált légzés is nagyon el tudja lazítani az embert, de komolyabb stresszre ott van például az autogén tréning. Van fent a neten róla oktatókönyv, és nem csak stresszoldásra, hanem más hasonló problémára is egész jól használható. Az autogén tréninghez Günter Krapf-Az autogén tréning gyakorlata című könyvet érdemes használni. a kontrollált légzést meg le tudom írni, ha érdekel. Nem bonyolult.
2021. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. Igen érdekel a légzőtechnika.
2021. jan. 22. 20:59
 10/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Feküdj a hátadra, és csak egy kisebb párnával támaszd alá a fejed, hogy a nyakad egyenes legyen nagyjából. Kezed lábad nyújtva. Csukd be a szemed, és szándékosan lazítsd el végtagjaidat, a hasizmaidat, és az állkapcsodat. Ezután kezdj el figyelni a légzésedre. Kizárólag orron át lélegezz. Lassan lélegezz be, engedd mélyre süllyedni a rekeszizmod. Ha kidülleszted egy picit a hasad, ez könnyebben megy, de nem muszáj. Elég ha lassan, és mélyen lélegzel be. Ne szívd tele annyira a tüdőd, hogy feszüljön a mellkasod, vagy a hasad. Amint eléred a még kényelmes maximumot, kezdj el lassan kilélegezni. Ezt se csináld addig, amíg már préselni kell a levegőt, csak addig, amíg vissza nem tér a mellkasod az alap állapotába. Várj egy keveset a belégzéssel, de csak annyit, amennyi nem okoz kényelmetlen érzést. Minél hosszabb ideje csinálod a gyakorlatot, ez a rész annál hosszabbra nyúlik. Igyekezz minél jobban lelassítani a légzésed. Pár alkalom után már egészen természetesen fog menni a dolog. Ezen a ponton már meg tudod figyelni a testrészeidet, miközben tartod a légzés ütemét. Észre fogod venni, hogy a szívverésed is követte a légzésed, és lelassult. Amikor eljutsz oda, hogy képes vagy a ritmuson kívül másra is figyelni, kezdd el figyelni magát a levegőt, amit belélegzel. Kövesd az útját az orrodtól a tüdődig, és kifelé. Mivel egy lassú, nyugodt ritmusú cselekvésre figyelsz, az idegrendszered reagál, és csökkenti az aktivitását. Ez magával vonja a hormonrendszer aktivitásának csökkenését is. A véred lassabban kering, kevesebb stresszhormont termelsz, és az idegrendszered is nyugalmi állapotban van. Ez egy relaxált állapot. Így leírva hosszúnak, és összetettnek tűnhet, de amikor csinálod gyakorlatban, teljesen egyszerű, és szinte magától értetődő lesz. Van rá esély, hogy alkalmanként belealszol. Eléggé el tud lazulni az ember egy ilyen gyakorlat alatt. Ha zavar, hogy belealszol, állíts ébresztőt 30-45 perccel a gyakorlat kezdése után. Ha nem alszol bele, nem fog 30 percnél tovább tartani a gyakorlat, ha belealszol valahol, akkor 30-45 perc még nem nagy idő, és nem alszol olyan mélyen, hogy kellemetlen legyen belőle felébredni.

Amikor végzel a gyakorlattal, ne azonnal kelj fel, hanem szánj időt rá, hogy fokozatosan felgyorsítsd a légzésed a normálishoz közelebbi sebességre. Ha azonnal felkelsz, akkor egy letompult állapotból hirtelen váltasz aktívba, ami kellemetlen lehet(bár károsnak nem káros).

2021. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!