Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Akiket mélyebben érdekel az...

Akiket mélyebben érdekel az ezotéria, azok mit gondolnak az alvási paralízisről?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Egy teljesen természetes dolog,az emberek 20%-nál előforduló alvási rendellenesség.12 éves koromtól rendszeresen van paralízisem.Meglehet szokni.Semmi ezoterikus nincs benne,ne láss bele semmit.
2021. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Grimfox ***** válasza:
85%
Az alvási paralízis inkább fiziológiai jelenség, mint ezoterikus. Maximum a pszichológia területén kapcsolódik össze az ezotériával. A problémát a test okozza, valószínűleg stressz, vagy hasonló érzelmi behatásra. Régen nyomólidércnek, és hasonlónak hitték, de minden, amit paralízis alatt tapasztalsz, az elmédből származik. Ettől függetlenül még lehet marhára ijesztő élmény.
2021. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

őszintén és röviden. előfordul.

#1 el ellentétben én 14 évesen figyeltem fel rá először. akkor úgy gondoltam h lassan kel fel a testem a tudattomhoz képest.

3 éve volt parább tapasztalatom vele.

de igen lehet tényleg a stresszhez van köze. de nem ezós csak bele lehet magyarázni. Sose gondoltam h spirituális lenne.

2021. jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Angel3000 ***** válasza:
86%
Kedves kèrdezô! Az alvási bènulás, más neve, alvási paralizis közvetlenûl elalvás elött vagy felèbredèskor jelentkezik, ès legfeljebb egy-kèt percig tart. Az èrintett a szemèn kivûl egy izmát sem tudja megmozditani, igy mèg beszèlni sem tud. A nèphit szerint rossz szellemek, lidèrcek, boszorkányok okozzák, hogy megfèlemlitsèk vagy megöljèk az embereket.
2021. jan. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mondjuk a test még alszik. vagy az elelvási folyamat megy le mint mondjuk egyes meditációs technikáknál. És lehet e technikák miatt azonosítják az ezóval...pedig csak tudatosan idézik elő az érzést vagy lesznek figyelmesek a folyamatra.

nekem az idő is kb annyi.

2021. jan. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Grimfox ***** válasza:
Igazából alvás közben a test nincs lebénulva úgy, mint alvási paralízis alatt. Főképp azért, hogy alvás közben tudj testhelyzetet változtatni, és ne nyomd el egy testrészedet sem, meg hogy ne ébredj fel kényelmetlenségekre. A bénulás inkább a részleges ébredéskor fellépő hibás gátló folyamat lehet. Amint valami tudatos mozgást tudsz csinálni pislogáson kívül, és arra figyelni, megszűnik. Például légzésszabályozástól. A légzés automatikus alapvetően, de mivel harántcsíkolt izmok segítségével működik(rekeszizom, és bordaközi izmok) teljesen tudatosan is lehet irányítani, és ezek az izmok nem bénulnak le alvási paralízis közben. A vérnyomás hirtelen növelésével is meg lehet próbálni kitörni a bénulásból, amit egy nagy levegő beszívásával, benntartásával, és a rekeszizom erős felfelé préselésével lehet elérni. Nem kellemes érzés, de a bénultságot, alacsony vérnyomásból származó szédülést, és a csuklást is megszűnteti.
2021. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dizelesgozgep válasza:

Nekem előjött az életem egy mélypontján.

A neurológus azt mondta nem olyan súlyos mint amilyen ijesztő nagyjából az az amit a 3-as ìrt

Kb mindig úgy törtem ki ahogy 6-os írja.

Nagyon rossz de ha nagy ritkán nem para szerintem. Nekem minden este ez volt. Mellette nem aludtam ha meg elaludtam ez lett.

Ezért mentem dokihoz.

Ezotériában asszem ezt a testelhagyáshoz kötik de ebben az esetben inkább hallgaznék az orvosa.

E mellett egy jó pszichológus megoldja :)

2021. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szóval, mindenféleképpen a stressz váltja ki?

legalábbis végig olvasva ez jött le.

7 ha szabad tudni kb hogy oldotta meg?

gyakorlat? beszélgetés? gyógyszer?

2021. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dizelesgozgep válasza:

Kaptam egy jó gyógyszert, kis mennyiségben ami tényleg hatott.

Scippa-t szedek ettől aludtam így elmúlt a legrosszabb felriadás a valódi gondot meg feltárjuk pszichológussal

Fontos hogy önmagában a gyógyszer sosem old meg ilyesmit.

Heti szintű terápiás beszélgetés.


Gyógyszertől meg annyira nem kell félni ha jó a pszchológus max fél egy évig kell szedni.

Persze neked is mindsettet kell váltani meg változtatni az életeden lehetőségekhez mérten.


Lehet hogy okozhatja szervi gond is de engem kivizsgältak előtte. CT, MRI, Vérvétel...stb.

Minden eredmény normális volt

2021. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dizelesgozgep válasza:
És tartsd be amit mond akkor is ha nem ízlik amit hallasz vagy nem értesz vele egyet elsőre
2021. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!