Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ki hogy vélekedik a szellemek...

Ki hogy vélekedik a szellemek iránt?

Figyelt kérdés

Mielőtt letámadnátok nem vagyok semmiféle ezós térítős mindenes idióta, viszont láttam Paul Street csatornáján egy videót, ami nagyon elgondolkoztatott...

Sajnos nem tudom linkelni, mert nem találtam mégegyszer.

A videóban annyi látszik, hogy a kórházban egy ágyon fekszik egy letakart ember, és látszik, hogy egy szellem felül az emberből, szétnéz, aztán felszáll.

Ez lehetett a halott ember szelleme, aki most megy a túlvilágra?


2021. aug. 12. 16:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és ez biztonsági kamerával lett felvéve(CCTV) este.
2021. aug. 12. 16:45
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Az trükkfelvétel lehetett. Mintha nem lehetne játszva manipulálni a videókat...
2021. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Vélekediknek felől a vonzata.
2021. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de annyira realisztikus volt, meg Paul is általában hiteles dolgokról beszél.
2021. aug. 12. 17:51
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha el AKAROD hinni hidd. Ettől még a "hiteles" beszámolók legnagyobb része humbug.
2021. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

Én csak akkor hiszem el, ha igaz.

Bár ha nem is igaz, attól még jó nézni a videóit :DD

2021. aug. 12. 19:10
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen mind trükk felvétel
2021. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Én mindig ha belegondolok, arra jutok hogy abban a formában ahogyan a popkultúrában él a "szellem" dolog, 100% hogy nem létezik. Levezetem hogy miért. Ugye az az alap felvetés, hogy a szellem nem evilági, létezik egy bizonyos túlvilág, ahol élnek tovább a halottak szellemei, illetve bizonyos ottani lények, démonok. Tegyük fel hogy ez igaz. A beszámolók az ilyen tapasztalásokról viszont mindig valamilyen fizikai interakcióról szólnak, tudnak mozgatni tárgyakat, esetleg ahogy írtad is, még videón is láthatóak, hallatszik a huhogásuk. Ezek viszont mind fizikai, evilági dolgok. A látáshoz fotonok kellenek, a tárgy mozgatása csak erőbehatás által lehetséges, tehát szintén kell lennie valamilyen fizikai testének. Viszont ha a szellem látható/tapintható/tárgyakat mozgat, stb, onnantól kezdve már nem túlvilági, hanem nagyon is anyagi 3dimenziós fizikai univerzumunk lényei. Számomra a legfurcsább az olyan "tudományos" törekvések, mint pl hogy kimérték hogy a lélek tömege 21gramm. Na mármost ha tömege is van a léleknek, akkor az nagyon is anyag. Ergo az olyan szellemhívők/ezósok/vallásosak akik ilyen formában próbálják a szellemvilág létezését bizonyítani, hogy kimérik a tömegét, kvázi ezzel cáfolják meg saját maguk a legjobban az egészet. Viszont szerintem valami ilyesmi lehet a valóság. Hogy ha léteznek is, akkor is, ugyanúgy az univerzum részei, csak még nem fedeztük fel a fizikának ezt a formáját. Ugyanúgy mint pár száz éve a villamosság ördöngösségnek számított, lehet újabb pár száz év és a démonokat is tudjuk rendszertanilag besorolni, a szellemeket alkotó anyagot is tudjuk vizsgálni.
2021. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

Köszi a részletes választ!

Valóban, ha a túlvilágon lennének, akkor nem lennének köztünk(már ha vannak).

Elvégre csak azok maradtak itt, akik valamilyen okból nem mentek a túlvilágra, legtöbbször ők is kísértenek.

Viszont hogyha fizikai tárgyat tudnak mozgatni, akkor már ők is fizikailag léteznek.


Bár mêg mindig kételkedek, hogy egyáltalán lennének, én még sosem láttam egyet sem. De persze ettől még lehetnek :D

2021. aug. 13. 05:09
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy elég népszerű és régi videó, láttam már én is, nem is egyszer.


Én nem hiszek a szellemekben. Gyerekkoromban, mint minden engedelmes keresztény kisfiú, minden vasárnap jártam templomba és sokszor ministráltam is. Nem egyszer álltam ott a pap mellett a temetésen, amikor az elhunytat leengedték a földbe. Soha, egyetlen alkalommal sem láttam semmi olyasmit, amit szellemnek lehetne nevezni.

A családtagjaim közül is sokan meghaltak már. Apám, két nagybátyám, nagyszüleim, dédszüleim... soha egyik sem jött vissza meglátogatni.

Eddig összesen négy házban/lakásban éltem, a viszonylag új építésű családi háztól kezdve, a 60 éves káderkockán keresztül a panelig bezárólag. Soha egyik házban sem észleltünk semmilyen paranormális jelenséget. Pedig ebben a lakásban egy öreg macskás néni élt előttünk, és - állítólag - napokig itt feküdt a holtteste, és a cicák már elkezdték megebédelni, amikor megtalálták.


Fiatalabb koromban olvastam könyveket a szellemekről, olvastam Ian Stevenson egypár könyvét a reinkarnációról, olvasgattam médiumoktól mindenféle channelingeket, de semmi. Ha vannak is szellemek, teljes mértékben elkerülnek engem, pedig én nyitott lennék rájuk. Emiatt úgy vagyok velük, mint az európai minimálbérrel, hiszem ha látom! :)

2021. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!