Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehetséges, hogy a személyiség...

Lehetséges, hogy a személyiség, az én valójában nem is létezik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

találtam egy érdekes tanítást egy keleti megvilágosodott mestertől. Ezek alapján nem létezik külön Én, hanem a tiszta, gondolatmentes, világról nem tudó Én létezik, az Önvaló. Nevezhetjük Istennek is. Tehát ha a személy gondolatát, az én gondolatot eltávolítjuk, elvileg Isten vagyunk.

Ez létezhet?

Valóban a Teremtő egy lehet velünk?


Mi erről a meglátásotok?


32/F



2022. febr. 27. 18:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A tanítás lemaradt: [link]
2022. febr. 27. 18:55
 2/11 Grimfox ***** válasza:
100%

A yoga, és a buddhizmus egyik alaptanítása is az, hogy az éber tudat nem azonos a valódi lényegünkkel. De ettől az Én még létezik, és a valódi lényegből ered. A viszonyuk, és mibenlétük tér csak el.

Azt is hozzá kell tenni, hogy a valódi én, a lényeged sem azonos még a teremtővel, hiába áll közelebb hozzá, mint az éber tudat, az Én. Az általad említett tanításnak, és rokon tanításainak végeredményben az a veleje, hogy kizárólag a teremtő az, ami létezik, és a teremtett világ csak az ő kiáradása, amin keresztül megtapasztalja önmagát. Az ember is, a kavics is, minden jó, és rossz esemény, mint ugyanannak az egy dolognak a különböző megnyilvánulása.

2022. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Akkor sokan ezeket a tanításokat teljesen félreértik, mikor az ember magával Istennel, a Forrással azonosítja ezzel igaz természetét? Tehát helyesbítve: maximum egy hullámhosszra kerülünk a Teremtővel, de ettől még nem leszünk azonosak "Ő" Vele.
2022. febr. 27. 19:15
 4/11 Grimfox ***** válasza:
100%
A része vagy, mert minden az, de nem te vagy a teremtő. A meditáció, és más szellemi gyakorlatok célja, hogy megtaláld a teremtőt, és a legtöbb ilyen gyakorlat belül keres. A teremtővel való azonosulás az Én megsemmisülése, vagy az én teljes feladása, és alárendelése által szokott megvalósulni. Annak megértése által, hogy ezek csak eszközök, amik elmúlnak, szemben azzal, ami örök.
2022. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha megsemmisül az én, utána még hogyan lehet élni fizikai testben? Ilyet olvastam pont, hogy feloldódik az én, és utána állítólag már a Forrás irányítja a testet, cselekedeteinket spontán. Viszont akkor a földi élet hogy folytatódhat? Hogy dolgozhat az illető, stb?
2022. febr. 27. 19:20
 6/11 Grimfox ***** válasza:
A hétköznapi életet élő emberek nem érik el ezt az állapotot. Ez az állapot csak hosszas, és kitartó szellemi gyakorlással érhető el. Szerzetesek, remeték, és hasonlók esélyesek egyáltalán, hogy elérjenek egy ilyen állapotot. Ők már jóval előbb feladták a világi, hétköznapi életüket, és a gyakorlás során fokozatosan önmagukat is. Mint amikor gyémántot csiszolnak. A hibás, fölösleges részeket eltávolítják, és a maradékot tökéletesítik, hogy a lehető legjobb "edény" legyen a forrásához visszatért tudatosság számára. A tudatosság is mindig része volt az eredeti forrásnak, csak nem észlelte, tapasztalta ezt, mert nem volt rá képes. Azaz most is a forrás irányítja a testet. Az emberi életen keresztül önmagát tapasztalja meg. Fentről nézve legalább is. Lentről te vagy az ember, és csak törekedhetsz felfelé. A teljes feloldódásból nem térnek vissza. Az a test feladását is jelenti. A halandó burok levetését. Az egység felismerése,á átélése, és a halandó eszközök alárendelése mindennek az, amikor az ember még él, és tevékeny, mint például a megvilágosodottak. De ezt az állapotot sem tudja elérni valaki, aki hétköznapi életet él.
2022. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő, részletes választ!
2022. febr. 27. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt személyisegzavaros emberként nem kellett volna elolvasnom 😂
2022. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem más ez, nem tudod megölni az ént. Sehogy.

Inkább kívülről látva döntesz, távolodva az egotól. Ez minden téren hasznos.

Ahogy fridi műsorában mondta egy agykutató, annyira komplex és kaotikus, h tudatosan nagyon nehezen változtatható meg.

Viszont ha kívül helyezkedsz, így látod a dolgokat, minden könnyű és értelmezhető.

Én is harmincasként próbálgatom ezt, korábban baromságnak hittem mindent hasonlót.

2022. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: szerintem jól látod, ha az egót, az ént leválasztod, akkor marad a tiszta bár te én nek hívod, vagy istennel eggyé válásnak, én tiszta tudatnak, tudatosságnak.
2022. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!