Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A szinesztézia a lélek egykoro...

A szinesztézia a lélek egykoron birtokolt paraképességeink maradványa?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 11:04
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
nem
11 szavazat
 1/5 B2man ***** válasza:
73%
Nem, inkább az elme trükkje arra hogy másképp (is) lásd az iszonyú információáradatot!
2022. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A szinesztézia egy költői kép.
2022. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 B2man ***** válasza:
83%
#2 A szinesztézia (ahogy én tudom), egy furcsa érzékkeveredés! Az érintett a betűknek, számoknak a színét is látja, a hangokhoz ízérzékelés társul...stb...
2022. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi rendkívüli nincs ebben az észlelésben, és még ritkának sem mondanám.

Vagy lehet, csak én vagyok ennyire állatias művész, akikkel pedig sok időt töltök, szintén kreatív munkát végző emberek.

Én azt tudom nehezen elképzelni, létezik olyan emberi lény, aki nem így érzékeli a világot.

Sokkal ritkább az szerintem, amikor megszagolsz egy illatot, meglátsz egy festményt, egy számot, és egyáltalán nem indul be rá semmi más érzékszerv által keltett érzeted. Vagy nem ugrik be róla semmilyen szín, hangulat, hőérzet.

2023. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
😂 Tudom, hogy most minden kis hópehely, meg sok gyökér celeb ezzel akar kitűnni, hogy neki is van ilyen, de teljesen általános tulajdonság.
jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!