Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Valaki, aki kicsit jártas az...

Valaki, aki kicsit jártas az ilyen dolgokban, esetleg adna ezekre értelmes magyarázatot? (ha van)

Figyelt kérdés

Van két emlékem gyerekkoromból (úgy 1-3 éves korom körül) amire nem találok magyarázatot. Az már eleve különös, hogy a legtöbb embernek ilyen idős korából nem nagyon vannak emlékei. Ilyen pici korból általában nem emlékszünk még semmire (kivéve talán, ha valami nagyon meghatározó dolog történt) szóval már ez önmagában furcsa. Legalábbis számomra.


Az első emlékem, élénken él bennem, hogy anyukám elvitt egy barátnőjéhez. Tisztán emlékszem az útra (vidéken éltünk és egy földes úton, a szántóföldön keresztül levágva az utat gyalog mentünk) Pontosan emlékszem a lakásra, a nő arcára, még így 20 év távlatából is. És arra is, hogy a nőnek volt gyereke mert én a babaházban a babákkal játszottam, miközben anyukám és az a nő beszélgettek. De a nő gyereke nem volt ott. Annyira élénk ez az emlékem, hogy minden porcikámmal biztos vagyok benne, hogy megtörtént. Amikor viszont egyszer édesanyámat megkérdeztem erről, ő állította, hogy ilyesmi sohasem történt. Mi erre a magyarázat? Én már gondoltam esetleg reinkarnációra, hogy ez esetleg egy másik életemben történt, csak valahogy a mostani édesanyámmal az oldalamon emlékeztem vissza. Vagy tényleg csak egy álom volt, de akkor, hogy emlékezhetek rá 20 év távlatából is ennyire élénken?


A másik emlékem és erre tényleg semmiféle magyarázatot nem tudok adni. Szintén ebből a korszakomból emlékszem arra, hogy volt egy hatalmas kihúzható kanapénk amin sokszor játszottam, feküdtem, és vannak olyan emlékeim, hogy pár méterrel az ágy felett lebegek. Sőt arra is emlékszem, hogy milyen érzés volt. Sokat gondolkoztam rajta, hogy erre van e egyáltalán logikus magyarázat, de eddig nem találtam.


Valaki, esetleg legalább az egyikre tudna magyarázattal szolgálni vagy segíteni?



2022. júl. 25. 10:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Annyi még a 2.kérdéshez, hogy a Wikipédia a levitációról ezt írja: "A levitáció egy olyan folyamat, amely során egy tárgy vagy személy legyőzve a gravitációt stabilan lebeg a levegőben anélkül, hogy bármilyen más testtel kontaktusba kerülne."


"A levitáció ezoterikus megjelenése, amikor valaki fizikai magyarázat nélkül lebeg. Például:


A 16. században Ávilai Szent Teréz önéletrajzában azt írta, hogy a vallásos elragadtatás pillanatában nem tudja megakadályozni, hogy felemelkedjen a földről, bár alázatból küzdött ez ellen.

A 17. században Copertinói Szent József rendszeresen levitált akaratlanul, egyik alkalommal VIII. Orbán pápa jelenlétében.[7]"


Lehet, hogy velem is ilyesmi történt? De kisgyerekként, hogy csináltam, ha mindezeknek tudatában sem voltam?

2022. júl. 25. 10:28
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem csak álmodtad ezeket.
2022. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első amiatt is lehet, hogy anyukád nem emlékszik már erre az esetre, felteszem, azóta már legalább 10 év eltelt. A második eset valóban lehet akár álom is. De lehet, hogy mindkettő megtörtént és valami fura magyarázata van. Sajnos ezt pontosan nem lehet megmondani ebből.
2022. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám még a tavalyi szülinapjára sem emlékszik..ez azért nem olyan szokatlan dolog,hogy a túlcsordult memória az idősebb korosztálynál már szelektál...és a felettes Éned dönti el mi legyen ami bevésődik a tudatalattidba,hogy bármikor előhozhasd pl. "öntanítás" céljából...Emlékeztetőnek ki vagy valójában...


Lebegés.. ahonnan közvetlen jövünk ott még tudatos a szellem hatalma az anyag fölött,csak itt felejtjük el...a jógik már előrébb vannak...

2022. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

pl...3 éves korig mindenkinek nyitva a 3. szeme,belső hallás stb...

és ahogy bezárulnak a csatornák úgy választódunk le a Forrásról,majd a lélekcsaládunkról és váltjuk fel a földiekre...a megalkuvás és a felejtés a lélekevolúciónk része...Akkor kezdesz el emlékezni amikor "Felébresztenek"..

2022. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!