Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek lehet értelmes...

Szerintetek lehet értelmes magyarázat?

Figyelt kérdés

Két éve történt, de azóta is agyalok rajta. Ha valaki elmesélte volna, kiröhögtem volna. Szerencsére három részének a párom is tanúja.

Tehát a történet úgy kezdődött, hogy aznap reggel egy távoli ismerős öngyilkos lett. Napközben hallottam róla, különösebben nem hatott meg, nem rajongtam érte, egy időben ellentét is volt közöttünk, aztán a halála előtti években nyugdíjazták, gáláns voltam vele (nem is értette), így az ellentét megszűnt.

Este sötétben értem haza, volt nálam néhány növény amit még el akartam ültetni, nehogy elszáradjanak. Semmi gond, elültetem sötétben is a kertben, nem olyan fából faragtak, elég jó világításom is van. Elmentem elültetni, amikor kb 40 méterre néhány házzal arrébb egy cikázó fénygömb berepült egy gyümölcsfa lombjába. Elgondolkodtam, aztán csináltam a dolgomat, bár ekkor már volt bennem egy gyomorideg (mintha figyelnének).

Bementem, közöltem a párommal hogy mi történt. Ő határozottan kijelentette, hogy az ismerősöm. Mondtam neki, hogy inkább gömbvillám. Leültünk tévézni a nappaliban. Ekkor mögöttünk az ablakot mintha valaki megütötte volna (viszonylag erősen). Lámpa fel, sehol senki. Biztos macska. Visszaültünk. Ekkor erős "belerúgás" a bejárati ajtóba. Ismét lámpa, sehol senki és semmi, talán a macska ennyire éhes? Jobb lesz lefeküdni. Az önvédelmi fegyverem töltve az ágy mellé, éreztem hogy nem lesz sima éjszaka. Éppen elaludtam (volna), amikor két egymás mellett álló szekrényemet a szoba túlsó végében valami nagy erővel egymásnak lökte. Próbáltam rekonstruálni, viszonylag erősen kell meglökni ekkora hanghatáshoz. Lámpa fel, pisztolyt odairányítottam a semmire és odaszóltam, hogy:

"-Most azonnal takarodj innen, nincs itt semmi keresnivalód, a holtaknak a holtakkal a helyük!"

Párom szóhoz se jutott, eléggé nehéz volt elaludni. Nem is nagyon beszél róla azóta se (ő látott már hasonlót kiskorában). A jelenség megszűnt és azóta se volt szerencsém ilyesmihez (viszont azóta másképp látom ezeket a dolgokat).

Valaki tud erre értelmes magyarázatot adni, vagy ez az, amire gondolok? Miért keresett fel (tudta hol lakom), kapcsolatba akart lépni velem? Elzárkóztam a kommunikációtól, ezért elment.

Nagyanyám mondta, hogy a szomszédjuk a második világháborúban hadifogságba került, nem tudtak róla semmit. A szomszédok szellemet idéztek és megkérdezték hogy hazatér-e a szomszéd. A szellem mondott egy dátumot. Aznap valóban hazatért a szomszéd. A szomszéd lánya él, és ő is megerősítette a történetet. Nagyon nehéz elhinni hogy ezek valós dolgok lennének, de a fenti történet pont velem történt.



2017. máj. 2. 23:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

Gyermekem....

Annyira kamuszagú az egész történet, hogy kilóméteres távolságról bűzlik.........

Csiszolgasd még kicsi szívem az irományodat, mert esti fénynek és lfäsznak is ez bizony kevéske.........

Nagyon :(

2017. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vártam az ilyen választ. Nem kamu, ha nem hiszed, látogass más rovatot, nem fogom leírni hogy a jetivel találkoztam mert nem találkoztam. Értelmes válasz?
2017. máj. 3. 07:02
 3/12 anonim válasza:
0%

Nem baj, ha nem hiszem el?

De majd jönnek a fanatisták...

Csak még nem indultak be!

2017. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy Vasziljev professzor is írta Telepátia c. könyvében, a szellemek agyunk játékai. A hőtágulástól kezdve sok minden más okból pattanhat a szekrény és az ablaknak is nekirepül néha egy madár. Bármi alkalmas jelenségből összerakhatja az agy azt amit látni vagy hallani szeretne, így szellemeket is. Például egy foltos tűzfal oldalán Jézus képe jelenhet meg. Vagy akár a jól ismert Mars arc is természetes képződmény lehet, de az agy azt lát amit mi akarunk, egy emberi arcot.

Gyerek koromban cseresznyét loptunk egy lakatlan ház kertjében, és éjszaka a Szentjános bogarat néztük cikázó fénygömbnek, vagy zseblámpával ólálkodó embernek. Mivel könnyes volt a szemünk és nagynak láttuk a fénylő bogarat. Majd a szél által mozgatott füvet kutyának láttuk a félhomályban, mivel azt vártuk hogy egy kutya elzavar minket.

A hadifogságba esett szomszéd esete telepátia. Vagyis nagyon kíváncsiak voltatok a hazatérés dátumára, és ilyen esetben két távoli agy eddig ismeretlen módon információt közvetít egymással.

2017. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 thoomas26 ***** válasza:
100%

Valóban csak akkor szabad "természetfeletti" eseményre gondolni, amikor minden más racionális magyarázat kizárható. Ugyanakkor az is igaz, hogy a tudatunk is képes megtréfálni bennünket, képes létrehozni olyan hatásokat, élményeket, melyeket teljesen valóságosnak élünk meg.

De az is bizonyos, hogy a halállal csak a fizikai test múlik el. A tudat tovább él, és a szelleme, mielőtt végleg átmenne a fénybe, "elintézhet" még dolgokat. Felkereshet személyeket, próbálhat közölni valamit. Ez teljesen egyén függő, de nyilvánvalóan nem véletlenül teszi, amit tesz, ha titeket/téged keresett fel, akkor számotokra/számodra lett volna közlendője, vagy bármi más dolga. Hogy mi, ezt persze nehéz megmondani, te is csupán sejtheted abból kiindulva, hogy milyen kapcsolat volt közöttetek. Aztán, mint írod értett a szóból, és odébbállt, tehát valószínűleg feladta és átkelt.

Szóval hogy tényleg szellem állt-e a történet mögött vagy bármi más egyéb, nektek kell eldöntenetek. Méghozzá abból, hogy kizárható-e minden más racionális magyarázat illetve, abból, hogy mennyire ítéltétek mindezt valóságosnak. De a leírásod alapján joggal feltételezhető az is.

2017. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"ekkor már volt bennem egy gyomorideg (mintha figyelnének)"

Szerintem beképzelted az egészet, és itt kezdődött. Ha más nem, tudat alatt már ekkor azt hitted, hogy meglátogatott.

Az ajtó lehetett a macska is, ahogy írtad, a szekrény meg szimplán kezdett kihülni esetleg, meg beleképzelhetted, hogy hangosabb volt, hisz azt akartad hinni, hogy egy szellem ez. Végtelen magyarázat lehet rá, miért pont a szellemeket választod? Lehet az volt, biztosra senki nem fogja mondani, de az idézett mondatod alapján én azt mondanám, hogy csak beképzelted már az elejétől.

2017. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2: nem baj ha nem hiszed el, a kérdésem azoknak szól, akik elhiszik hogy ez történt, és segítenek értelmezni, hogy ennek lehet-e "értelmes" magyarázata, vagy kénytelen vagyok tudomásul venni hogy ez egy természetfeletti jelenség volt
2017. máj. 4. 22:57
 8/12 A kérdező kommentje:

"A hőtágulástól kezdve sok minden más okból pattanhat a szekrény és az ablaknak is nekirepül néha egy madár."

Fa födém van a házon, gázfűtésnél (ki-bekapcs) állandóan pattog, oda se figyelek rá. Másnap próbáltam reprodukálni a szekrények összecsattanását. Viszonylag erősen kellett meglökni hogy annyira kibillenjen hogy olyan hangja legyen és összeérjen.

A párom azonnal fel is ült az ágyban (ahogy az ablakot és az ajtót is főleg ő reagálta túl).


"Bármi alkalmas jelenségből összerakhatja az agy azt amit látni vagy hallani szeretne, így szellemeket is."

Semmi vágyam nem volt látni, őszintén szólva nem hatott meg a halálhír, eszembe se jutott hogy ilyen vége lenne


"Gyerek koromban cseresznyét loptunk egy lakatlan ház kertjében, és éjszaka a Szentjános bogarat néztük cikázó fénygömbnek, vagy zseblámpával ólálkodó embernek."

Volt, aki hullócsillagként értelmezte a fénygömböt. Mivel cikázott, szentjánosbogárként tudom értelmezni, bár volt köztünk egy 40-50 méter. Határozottan a fa lombjai közé repült, és a fénygömbnek volt egy kiterjedése (20-30 cm körül)


"A hadifogságba esett szomszéd esete telepátia. Vagyis nagyon kíváncsiak voltatok a hazatérés dátumára, és ilyen esetben két távoli agy eddig ismeretlen módon információt közvetít egymással."

Évekkel korábbi a szellemidézés, amikor a dátumot megtudták, mint a hazaérkezés.

2017. máj. 4. 23:09
 9/12 A kérdező kommentje:

" Ez teljesen egyén függő, de nyilvánvalóan nem véletlenül teszi, amit tesz, ha titeket/téged keresett fel, akkor számotokra/számodra lett volna közlendője, vagy bármi más dolga. Hogy mi, ezt persze nehéz megmondani, te is csupán sejtheted abból kiindulva, hogy milyen kapcsolat volt közöttetek."

Igazán nem érzem úgy, hogy lehetett volna közlendője.

Két tippem lenne, az egyik, hogy megbánta és a felesége egyedül maradt (kissé beszámíthatatlan, az életmódjának köze van a történtekhez), anyagi biztonság nélkül, ebben kért volna valamit, a másik hogy el akart volna mondani valamit a munkájával kapcsolatosan ami rám vonatkozott (a halálakor 5 éve volt nyugdíjban, nem igazán tudott volna aktuális dolgot mondani).

Igazából ha ma történne sem hiszem hogy megpróbálnék kapcsolatba lépni.

2017. máj. 4. 23:17
 10/12 A kérdező kommentje:

A következőképpen tudom reálisan összerakni:

-Szentjánosbogár az éjszakában repül, 40 méterről látom (április végén nem tudom van-e)

-Utána éhes macska kopog az ablakon (máskor is előfordult ilyen, de a macska nem ment el lámpagyújtásra)

-Éhes macska nekimegy az ajtónak (nem jellemző)

-Szekrény nekidől a másiknak (nagy hanghatás, semmi nem indokolja, azóta se történt ilyen)

2017. máj. 4. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!