Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tudathasadásos embereknél a...

Tudathasadásos embereknél a sokadik énje, azok megnem született lelkek, amit az ilyen ember az érzékeny agyi működése miatt érzékelni képes?

Figyelt kérdés
2022. nov. 2. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a skizofrének sem betegek hanem pont hogy ők látják jól a világot, de erre a racionális emberek azt mondják hogy a tudathasadás egy betegség és nincs több énje senkinek

Lelke az tuti csak egy van mindenkinek

Már ha van

2022. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
79%

Nem lélek. A tudatosság, az elme felszíne az, amiből ilyenkor több van, de mindegyik ugyanarról a tőről fakad. Általában valamilyen traumatikus esemény hatásától védi a tudatot az elme nem tudatos része úgy, hogy létrehoz egy második ént, ami képes feldolgozni az eseményt, vagy elhárítólag reagálni rá. Ez az oka annak is, hogy sok esetben a másodlagos én agresszív. A többszörös hasadás már annak a jele, hogy az elme instabil, és különböző nehéz szituációkra nem az elme alkalmazkodásával reagál, hanem újabb frakciókat generál, amik az adott helyzettel képesek foglalkozni. A sokadlagos ének nagyon ritkán kerülnek elő, csak bizonyos kiváltó hatások esetén, és van egy fő frakció, ami domináns. Ez általában nem az eredeti személyiség.

Ez sajnos pont nem az erős, szellemileg érzékeny elme jele, hanem annak, hogy az elme megtört, sokk érte, és nem tudott vele mit kezdeni.

2022. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
A skizofrenia egy sulyos betegseg, ami masokra veszelyes elemeket tartalmaz, ti meg beszeltek itt arrol, hogy azok a normalisak. Vegul is nyilvan a skizo ismerosom volt a normalis, amikor a csajat ki akarta hajitani a kilencedikrol. Gondolom, az aldozat szerintetek a hulye. Gratulalok.
2022. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2, nagyon megijeszt amit írsz, pszichiáter ezt így nem mondta el nekem sosem

Engem ért már olyan sokk amit józan ésszel nem tudok feldolgozni, emiatt disszociációs zavarom alakult ki, mellé még szinten emberi ésszel felfoghatatlan hangulatingadozásaim vannak régóta

Szinte minden nap így érzem hogy már meg is őrültem, most elkezdtem félni hogy a tudathasadás lesz a következő állomás és a többszörös én…


3, a skizofrén embereknek igenis vannak olyan tüneteik(pl. az összefüggések meglátása, felismerése, irányítás érzése) amik miatt ők pont hogy jól látják a világot, az életet

2022. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
66%

A tudathasadás már kialakult volna, ha hajlamod lenne rá, nem gondolod? A sokk hatására alakul ki az ilyesmi legtöbbször, nem pedig random utólag. Akkor tudtál alkalmazkodni a helyzethez így, vagy úgy. Azaz nem volt szükség másodlagos énre.

A skizofréniára áttérve, lehet hogy sok összefüggést látnak, de keveseknél alakul ez ki úgy, hogy valódi összefüggéseket lásson az illető. A többségnél sajnos inkább paranoiás tünetként jelentkezik ez, és hasonló összefüggéseket látnak, mint a vadabb összeesküvés elmélet hívők(nem a bizonyíthatóakra gondolok, hanem a tényleg elvadultakra). A skizofréniának ez a része sajnos veszélyes lehet, mert ha az illető olyan következtetésre jut, hogy valaki veszélyt jelent az életére, és egy erős hangulatingadozás alakul ki ennek a hatására, akár megpróbálhat ártani is az érintett személynek, holott nagy eséllyel az illető semmi olyat nem tervez ellene, ami tényleges veszélyt jelentene. Nem tudom, hogy milyen antipszichotikumok vannak forgalomban, és mennyire hatásosak. De szerintem a skizofréniánál nagyon fontos, hogy az érintett tudja magáról, hogy ez az állapota, és tudatosan kell figyelnie magát, hogy mi az, ami az egészséges szellemi működése, és mi tudható be a személyiségzavarnak. Ha el tudja különíteni az érintett a kettőt, akkor ha tapasztal is tüneteket, nem jut odáig, hogy magának, vagy valaki másnak kárára legyen. Gondolom ebben az antipszichotikus gyógyszerek sokat tudnak segíteni.

2022. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2es nagyon ijesztőeket írsz
2022. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
4 Azt a sokkot próbáld elmondani azoknak aki esetleg jószándékkal meghallgatnak, vagy kiírni magadból, foglalkozz vele, ne hagyd hogy elmerüljön és tudatalatti legyen. Legyél tudatos, legyél tudatában mindig hogy igen neked volt ez a sokk, ami erős, ezt te kezeled, nem a te hibád, és mellette az életed többi részével is foglalkozol. Ha tudsz róla addig nincs gond.
2022. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!