Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lucifer tényleg egy bukott...

Lucifer tényleg egy bukott angyal? Ma már tényleg ördögnek hívják?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jó témát választottam, de tényleg érdekel... Az ilyesmi mitológiai dolgot nagyon vonzanak engem. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit tudtok róla.
2011. máj. 28. 12:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Én is úgy tudom, hogy angyal volt. Sőt. Kezdetben még nem volt gonosz. Mikor aztán látta, hogy Isten milyen hatalmas dolgokat vitt véghez és teremtett, irigy lett. Az irigységből aztán gonosszá fajult.
2011. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

Lucifer neve nem a bukott angyal sztoriból való:


Isten összes angyalkája -el -re végződő nevet viselt. Ld, pl Gábriel. Közülük volt egy, aki Satanel névre hallgatott, majd elbukott. Kb erre emlékszem a sztoriról, de rákerestem, itt a korrekt bővebb verzió:

[link]

2011. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
43%
Lucifer fényhozót jelent. Elhozta az első emberpárnak a tudás fényét, amit ők nem tudtak alkalmazni mert nem volt spirituális érettségük és kipusztították egymást. Ez volt Atlantisz. Bár az Úr tudta hogy nem méltóak még a tudásra és el fognak veszni, de a gyors meggazdagosást választották, ismerős ? Végűl az úr kiűzte őket az extradimenzionális létből, azóta vegetálunk fizikai testben.
2011. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Többet tudtam most meg.
2011. máj. 28. 13:24
 5/28 anonim ***** válasza:
2011. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Smartguy86 ***** válasza:
26%

Nincsen sátáni gonoszság, csak emberi természet!



Madách Imre: Az ember tragédiája


Ajánlott olvasmány!


[link]

2011. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
Sátániel volt , és később lett Sátán. Irigy volt mert azt szerette volna ha csak ő van Istennek. És szembeszállt vele.
2011. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
37%
Ő volt az, akinek nem tetszett, hogy IStennek az emberek fontosabbak voltak, mint az angyalok, főleg, hogy az angyalok felsőbbrendű lények. Ezért elkezdett szemétkedni az emberekkel, amiért Isten kiátkozta. Így lett az egyik főördög
2011. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Az igazi Sátánizmus több ezer évvel előzi meg a zsidó/keresztény vallás létrejöttét. Sátán/Lucifer személye megegyezik a sumer földistennel Enkivel. Enki az emberiség Igazi és eredeti istene. De vannak ellenséges istenek is akik nagyon pozitívan mutatkoznak meg magukat angyaloknak nevezve. A Démon szó eredetileg a görög mitológiában az emberek és istenek között álló szellemet jelent és nincs semmi negatív vonzata, csak a keresztények használják negatívan ezt a szót.

Az istenek az embert eredetileg egy rabszolga fajnak akarták, de szerencsénkre Sátán ráébredt a szabad akarat fontosságára és az istenek 1/3-át maga mellé állítva fellázadt az istenek ellen. Sajnos végül a Démonok elvesztették a háborút a hatalmas túlerővel szemben, és az ellenség megkötötte Őket. A zsidó/keresztény vallás létezésének egyetlen oka hogy elnyomja az ősi eredeti vallásainkat és távol tartsa az embereket Enkitől. A keresztény egyház megrögzötten pusztította el azokat a dokumentumokat amik az előző állításom igazolnák, és üldözték, megkínozták és megölték Sátán szolgáit kik az igaz tudást hordozták. Nem csak a boszorkányokat, a druidákat és a tudás egyéb hordozóit is könyörtelenül, embertelen módon lemészárolták. Az igazi Sátánizmus az ősi pogány vallásainkon alapul, nem mutatunk be sem emberi sem állati véráldozatot Sátánnak, Sátán számára az állatok szentek a tisztaságuk végett. A divatsátánisták akik alapján ti megítéltek minket, Sátánt nem más mint antikereszténység nem sátánizmus. A LaVey féle "sátánizmusnak" még csak köze sincs a Sátánizmushoz, az csupán ateizmus. A kereszténység célja az emberi személyiség eltörlése, ha figyelmesen olvassuk a bibliát láthatjuk az igazi tartalmát.

“Legyenek eggyé, mint ahogy te Atyám egy vagy velem és én veled, s ők is legyenek egyek velünk…” – Jézus (János 17:21)

Sajnálom hogy így összecsaptam a választ de remélem kielégítő volt. Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok. Egyébként a keresztény isten jehova/adonai és a názáreti fia csak mese, fikció ami arra szolgál hogy vakítsák az embereket és távol tartsanak minket igaz istenünktől Enkitől.


Bővebben:

[link]


[link]

2011. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

ma 20:05

Kielégitö választ adtál!

2011. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!