Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lucifer tényleg egy bukott...

Lucifer tényleg egy bukott angyal? Ma már tényleg ördögnek hívják?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jó témát választottam, de tényleg érdekel... Az ilyesmi mitológiai dolgot nagyon vonzanak engem. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit tudtok róla.
2011. máj. 28. 12:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Neked visszafordíthatatlanul átmosták az agyadat. Én is olvastam, megértettem a jelentését de továbbra is annyi valóságalapja van mint a Harry Potter könyveknek.
2011. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Joseph Cross válasza:
Nem Azért De Ez Az Enki Egy Hülyeség Szerintem Ha A Sátán Azért Állt Elő Istenek Hogy Megvédje AZ Embereket Akkor Miért Adta Az Almát Ádámnak És Évának ? Fuu De Egy Hülye Gyerek Volt ...Egyébként Tényleg Ő Az Ördög És A Sátán Egyben ...Isten Ellen Fellázadt És A Többi Angyalt Is Magával Csábította Ezért Isten Számüzte Őket
2012. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
11%

A bibliai jóságos isten gyakran szólította fel a zsidókat, hogy mészárolják le a helyi lakósságot.

Az isten(ek) csak arra kellenek az embereknek, hogy palástolják vele(ük) az emberi tehetetlenséget.

Az ördögök meg arra kellenek, hogy legyen kire fogni, ha hibázik az ember.

2012. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
0%
Lucifer volt az Ötödik bukott angyal! Ö megtestesült gonosz!!!
2012. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 ROUGE77 ***** válasza:
0%

Miért van az,hogy egyeseknek,túlzottan nehezére esik elgondolkozni és elvonatkoztatni attól az elképzelésektől,amit a kereszténység bele plántált az emberekbe? Sokkal régebbi forrásokból érdekes dolgokra lehet rájönni. Nem csak vallási tekintetekben de tudományosabb dolgokról is.

Én annak a hozzá szólónak adok igazat,aki Enkiről beszélt,külömben Balzebub is amugy egy főniciai főisten volt egykor. Maga a démon szó pedig istent is jelentett..

A szó értelme pedig a kereszténység,kialakulása után lett tökéletesen negatív jelző.

Az ember tragédiája című müvet pedig ajánlom ,egyébként Lucifer még ott se negatív figura,külömben arról szól ,ami kapcsólodik a kérdésedhez is.

Amikor isten végzett a teremtéssel,az összes angyal üdvözőlte őt és tapsoltak ,csak Lucifer nem.

Mikor isten kérdőre vonta,amaz megmondta neki a véleményét

isten haragra gerjed mert kritizálni nem lehet csak dícsérni..

Aztán fogadást kötnek,hogy az ember a tudást választja e,vagy istennek szót fogad,ugyanis az megmondta az ember párnak hogy ne egyenek a tudás fájárol.

De Lucifer elmondja nekik az igazat és esznek .ezután számüzetés,és ádámnak megmutatja lucifer milyennek lesznek az emberek végig mennek a történelmen.

Lucifer pedig azért lett számüzött mert megmondta a véleményét istennek,és elbukta a fogadást.

2012. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

A sumér mitológiának is volt egy Szentháromsága:

An, Enlil és Enki.

Míg a szellemi sík, a ,,menny" ura Enlil, a föld ura Enki.

Enki szabadította fel az emberiséget, mg Enlil úgy gondolta, hogy jó ez ember rabszolgának is.

Enkit a Fény Urának hívják.


Amúgy volt Enkinek egy másik neve is: Sátániel !

Szóval a Sátán szó jól be lett mocskolva, mivel a Fény Ura, aki felszabadította rabszolgaságból az emberiséget, gonosz lenne ? Áh...

2016. szept. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Amaranthe76 válasza:

Én is maradok a sumérok vallásánál és An "csapatában" már csak ezért is: [link]

Egy cseppet megdöbbentem. Gondoltam, hogy a Bibliát átírták és tele van hazugsággal, de, hogy ennyire?!

2016. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 BlueGiraffe válasza:
0%
Amikor a Biblia szerint a Lucifer kígyó képében a tudás almájának megízlelésére csábította az emberpárt, elveszítettük a Paradicsomot, az Édent, ahol nem volt szükség a tudásra. A tudás fényének hiánya a gondolkodás hiánya, sötétség az agyban... A tudás fénye világos gondolatokat eredményez. Lucifer jelentése - hajnalcsillag, fényhozó. Lucifer tehát megajándékozott minket a fénnyel, a tudás fényével, persze cserébe elveszítettünk egy összkomfortos „terülj-terülj asztalkám” zárt rezervátumot, az Édent. Innentől kezdve magunkra kell hagyatkoznunk. Felmerül bennem a kérdés, hogy Isten miért akart minket tudati sötétségben tartani. Talán attól tartott, hogy mivel az ő képmására teremtett minket, még a fejére növünk. Ha végig gondoljuk (már megint gondolkodom, hála Lucifernek), minden teremtmény elpusztítja az alkotóját. És mivel mi bennünk van az Alkotó, végül önmagunkat is el fogjuk pusztítani, amire jó esély van, és mi lesz akkor az ő alkotásával... Még a végén kezdheti elölről... Hmmm... Remélem nem volt zavaros... vagy sötét...
2017. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!