Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi az a rezgésszám?

Mi az a rezgésszám?

Figyelt kérdés

Olvastam néhány helyen itt, de hiába kérdezem Guglit, valós definíciót nem találtam, így hát reménykedem benne, hogy valami okos hozzáértő elmagyarázza, ha már ilyen lelkesen használja.


A "minden anyagnak van rezgésszáma" nem kielégítő magyarázat, ez nem definíció, üss fel akármilyen szótárt, nézz meg akármilyen szót, és valami olyasmit kérnék. Mintha egy idegen nyelvűnek írnád körül.


2011. dec. 13. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Rezgésszám az annyi amennyit találtál a neten. Függ az anyagi minőségtől. Egyesek szerint az élőknek más.

Igazából az atomok rezgését jelenti => atomok energiáját.

2011. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A molekuláris partíciós függvény vibrációs módusa?
2011. dec. 13. 18:21
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Ezt másképp nem lehet elmondani hogy mindennek van rezgésszáma ami egy periódikus ide oda mozgás amit percenként az anyag vagy a test megtesz.Mivel minden test atomjai mozognak ezért az egész test is mozog rezeg.Ha a testet olyan rezgés éri ami megegyezik a saját rezgésével és a fázisa is azonos akkor ún rezonanciakatasztrófa lép fel. Ezért hal meg az az ember aki 400R-nél erősebb rádióaktív sugárzást kap. Ezért szakadt szét a Tacoma-híd 1940-ben.
2011. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

"A molekuláris partíciós függvény vibrációs módusa?"


Mit csinálnak a micsodával?

2011. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
bpm(bit per secundum)
2011. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#3-as megmonda a lényeget, a kérdező pedig rájött, hogy tisztában van a fogalommal. Győzelem! :D

A profi tolvajok is használják ezt a 'tudást' a 'törésálló' üvegek játszi széttöréséhez.

Tesla bácsi is anno tudott erről és kitört pár háznyi ablakot.

2011. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]

42. diától :D


Az egy dolog, hogy a tárgyaknak meg a hidaknak van egy meghatározott saját frekvenciájuk, amivel ha rezegtetjük őket, az felerősödik, néztem Állítólagot :D

De ennek mégis miféle szuper ezós hatása van? Pláne, ha különböző anyagi összetételű testekről van szó, pl az emberi testről. Ami meg ugye nehezen rezegne állandóan, mert nem kristályos, és kompresszióra képes. Zselészerű, na. A rezgés elnyelődhet, nem? Pláne molekuláris szinten...

2011. dec. 13. 18:46
 8/18 anonim ***** válasza:

Az emberi testnek több rezgése is van. És ha olyan hullámhosszal rezegtetnek, akkor nem nyelődik el, mert pl. nagy hullámhossz akár át is megy a testen.

Én is néztem az állítólagot, de arra a részre gondolok, amikor mély hanggal akarták egymást bef.osatni. :)

Be ugyan nem f.ostak, de tény, hogy a nagyon mély hang (orgona mély hangjai) a belső szervekre lazító hatással van, a bélrendszer perisztartikus mozgását megbolondítja, és orgona koncerteket visszatérő probléma a helyiség gyors elhagyása. :) Persze nem úgy kell elképzelni, hogy biztos mindenki beszarik, de van, aki érzékeny erre.


És ezt használják ki, hogy bizonyos dolgoknak meghatározott rezgése van, (pl. a kvarckristálynak az órádban) és így befolyásolható az egyes szervek működése.


Szótáros definíciót nem tudok.

2011. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Annyit azért még hozzáfűznék, hogy szerintem ezek a kristályos-rezgéses dolgok olyan csekély mértékben befolyásolhatják egy emberi szervezet működését, hogy szerintem sokkal nagyobb a placebo hatás, mint a valós.

Ami persze mindegy, ha működik... csak erősen kell benne hinni. :)

2011. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy te arra gondolsz, amit a kvantumfizika is észrevett? hogy minden egyes "anyagnak" van hullámtermészete, ami adott frekvencián rezeg, erre van kísérletük is...s hogy ezeket a rezgő hullámokat valami a "háttérből" rezegteti.


szóval a definíció kb. így hangzik: a rezgésszám az mennyiség, ahányszor az anyagot felépítő hullámok megrezegnek egy adott idő alatt.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!