Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tudom fejleszteni ezt a...

Tudom fejleszteni ezt a "kepesseget? "

Figyelt kérdés

Nos. Sokminenkinek van ilyen szerintem semmi kulonos dolog nem lehet benne h elore tudok dolgokat. Neha jo neha nem annyira. Ez tobb szempontbol is mutatkozik, azaz 2 kategoriaba tudom sorolni a megerzeseimet.

1. amit meg almodok.

2.amit csak ugy tudok.

irok peldat.

1. 8 eves koromban azt almodtam h a papam meghalt (koporsoban lattam ahogy sirunk korulotte) es 2 hetre ra meg is halt.

Par honapja azt almodtam h eldobtam egy cigi csikket es felgyulladt tole a szomszedunk telke. Reggel ugy elmentem iskolaba, elotte elmeseltem otthon h mit almodtam es mikor hazaertem azzal vartak h egy cigi csikktol felgyulladt a szomszedunk kertje.

Fel eve tortnet a kovetkezo: egy etteremmel szembe lakok es egy auto gyarto ceg autokat rakott ki az etterem ele h meglehessen venni ill tesztelni lehet. Azt almodtam h mentem vele (feher merci) es nekimentem egy fanak, osszetortem de alig lett valami bajom. 2 nap mulva az ismerosom aki ott dolgozik mondta, h vki elvitt tesztelni egy feher mercit es osszetorte.

2.Csak azokkal szemben erzem meg a dolgokat akik kozel allnak hozzam plrokonok, jo baratok. magamrol sosem tudok semmit.

kb 3 hete meglepetesnek szantak h eljon hozzank a nenenk par napra. ejszaka volt mar amikor egy kocsi fordultbe az utcankot es abban a pillanatban tudtam h ez a nenem.

4-5 hete a legjobb baratnom szerelmes lett egy sracba akinek viszont volt egy b.noje a varos "leghiresebb" csaja. Mondtam neki h ne aggodjon osszefog neki jonni. penteken voltak 1 hetesek.

11 eves koromban a nagybatyam nemetorszagban drogot arult es orszagosan koroztek. en errol nem tudtam. Meglatogattuk nemetorszagban es o elakart menni venni egy autot. En mondtam neki h ne abba az autokereskedesbe menjunk mert vmi baj lesz. Nem hittek nekem. Bortonben ult 3 evet.


Van meg tobbis de gondolom ennyi eleg lesz. De szeretnem fejleszteni ezt azaz, azt szeretnem elerni h tudatosan tudjam, tudatosan almodjak a "jovorol".


2012. jan. 29. 16:00
1 2
 1/18 anonim válasza:
43%
Keress föl minél elöbb egy szphiológust ez súlyos :S
2012. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Nos, hogy valójában hogy kell fejleszteni, illetve, hogy lehet-e egyáltalán tudatosan fejleszteni ezeket a dolgokat, azt nem tudom.

Az egyik fix módszer, amivel biztos, hogy elérsz dolgokat, az a meditáció. Lehetőleg napi szinten. Észre fogod venni magadon a változásokat. Ne várj pár naptól csodát. Csak türelmesen. Áldásnak fogd fel a "képességeid", ellenkező esetben csak gátolod majd a való éned kibontakozását.

Én is már álmodtam meg előre dolgokat azt hiszem. Azért csak "azt hiszem", mert a mai napig nem tudom, hogy csak dejavum volt-e, vagy tényleg megálmodtam előre a dolgokat. Én aztán nagy ezotérikus vagyok, él még bennem a gyerek, de akkor is úgy tartom, hogy semmi sincs kőbe vésve, semmi sincs megírva előre, hogy hogy és mi fog történni. Amíg egy kezdet nem ért véget, addig annak nincs fix végzete, hogy hogyan fog véget érni az elkezdődött dolog. A megérzéseim viszont valódiak, tudom róluk. Ha megkérdeznék, hogyan írnám le az intuíció 'működését' azt felelném: a jobb agyfélteke és a szív tökéletes kapcsolata. Figyeld meg, mikor vannak megérzéseid. Nekem csak is kizárólag akkor van, mikor nincs tele a fejem a gondolatokkal, a tudatállapotom határozottan tudatos, figyelek(!) és nincs bennem ellenszenv, elfogadom a világot ahogy van és érzem az áldást, hogy élek: vagyis mikor önmagam vagyok. Járd az utad, legyen szíved nyitott, űzz kreativitást igénylő hobbit, hogy fejleszd az intuíciód. De vannak különböző 'gyakorlatok' is a megérzések "erősítésére". Én például sokszor játszom, hogy a buszon ülve megtippelem, hogy milyen színű és márkájú autó fog elhaladni az ablak mellett. Koncentrálj és figyeld meg, hogy mi a különbség a tipp (gondolat) és a megérzés között! Leírni nem tudom, mert a fizikai sík határokat szab neki, ez egy szavakkal leírhatatlan VALÓ érzés. Mára ennyi.

2012. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Ez durva ,de jó is.
2012. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

a tudományos művelődésedhez ez kis olvasmány (inkább az angoltudásod fejleszd, mint ez az áltudományos-de-persze-igaz-és-bebizonyított-dolgot):


[link]

2012. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
16:45 Keress föl minél előbb egy nyelvtantanárt!
2012. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Igazából skizofrén vagy és a másik éned a tudtod nélkül valóra váltotta a rémálmaidat!
2012. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha az álmaidból megjelenő tudást szeretnéd fejleszteni,ezt ajánlom a figyelmedbe:


[link]


Könnyű olvasmány és az alapgyakorlatok se nehezek.


A másik kategóriába sorolhatóról nemtudok segiteni,de tudom,hogy idővel egyre jobb lesz.

2012. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Antimod ***** válasza:
39%

"a tudományos művelődésedhez ez kis olvasmány"


Csakhogy ez nem igaz. Szép, hogy keresnek rá magyarázatot, de még nem találtak.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Találtak. Szinte mindenre. A pszichológusok és pszichiáterek tudják, hogy mi okozza a képzelgéseket, mi okozza a vágyakat a misztikus dolgok elfogadásához, miért keresnek sokan izgalmas ám nem létező ,,magyarázatokat" mindenhez. Az ajánlott írás jó.

A dejavu a jövőbe látás képzelgése, stb. mind-mind az elme tévesztése, semmi bizonyított dolog. Önámítás, kamu, tetszetős vágyálom.(PL: Aronson:Önigazolás lélektana, stb, stb, stb)

2012. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Antimod ***** válasza:

"Találtak. Szinte mindenre."


Nem akarlak elkeseríteni, de például az OBE-elméletük erősen sántít. Számtalan dokumentált eset van, amikor az illetőnek olyan állapotban volt testen kívüli élménye, hogy az agya konkrétan nem működött (nem volt benne sem vér, sem agyhullám), mégis mindent tökéletesen pontosan észlelt és rögzített. Szintén számtalan esetben csak öntudatlanul, klinikailag halottan vagy kómában voltak abban a helyiségben, amit később pontosan leírtak. Néha egész más helyszíneken voltak abban az időpontban, amik később szintén igazolást nyertek. Sőt, a halálközeli élmények során (már akinek van testen kívüli élménye is közben) legtöbben a jelenlévők érzéseit, gondolatait is észlelik, rögzítik. Később pedig elmondják azt a "tulajdonosának". Ezért kizárt, hogy az agy által létrehozott képzelgés legyen.


Érdemes ilyen eseteket tanulmányozni, megdöbbentőek tudnak lenni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!