Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német. Egyszerűen képtelen...

Német. Egyszerűen képtelen vagyok koncentrálni, s így megérteni és felfogni ha pl. magnót hallgatunk órán.7-8 éve tanulok már, de a hallás utáni megértéssel bajban vagyok. Hogyan lehet ezt a képességet hatásosan fejleszteni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, tavaly érettségiztem, ha meghallgatod a tavaly májusi magnót, na attól mész még falnak xD Szerintem úgy lehet fejleszteni, hogy sok-sok iylen szöveget meghallgatsz, és előtted van a teljes szöveg, tudod közben olvasni is, és akkor közben rájösz, hogy tényleg ezt hallod. Vagy pedig nézz német anyanyelvű TV csatornát, amit legyen mondjuk felirat, vagy nézz filmet német felirattal német nyelven. Remélem tudtam segíteni ;)
2010. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felsőfokúm van németből, de még most is lenne bennem szorongás, ha nem sikerült volna a nyelvvizsga, és újra kellene csinálni a magnóhallgatást.

Én nem azt a módszert ajánlanám, mint az előttem szóló, hogy egyszerre nézd a szöveget is, nekem ez nem jött be, mert nem arra figyeltem, amit hallottam, hanem, arra, amit láttam, így nekem nem nagyon fejlődött ez a készség. (hallás utáni szövegértés)

Az viszont igaz, hogy hallgass sok német szöveget, nézz tévét. Nekem sokat segített (érdekes) a hangos olvasás, és az, hogy a német tancsim mindig kijavított, ha helytelenül ejtettem a szavakat. (Gyakran azért nem értjük meg hallás után a dolgokat, mert nem tanuljuk meg, hogy kell normálisan kiejteni őket.)

És még valami: ne parázz, ha nem értesz meg mindent. Nekem az rengeteget segített, hogy a tanárom, aki egyetemen tanulta a németet, és külföldön is élt, ezt mondta: Miért félsz, hogy nem értesz meg mindent? Én sem értek mindig, tökéletesen minden szót! Ez nem az anyanyelvünk.

Szóval fel a fejjel, nekem is ilyen problémám volt/van, mint neked, és mégis sikerült a felsőfok.

Ha gyakorolsz, és túlteszed magad azon a kudarcon, hogy ezt sem érted, meg azt sem, de ez nem veszi el a kedved, hidd el, te fogsz a legjobban csodálkozni, hogy egyre többet fogsz majd érteni.

2010. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!