Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mit jelent hogy parapszichológ...

Mit jelent hogy parapszichológia? (értelmes válaszokat kérek)

Figyelt kérdés

2012. máj. 12. 21:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
2012. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
16%
Az ijedséggel (parázással) foglalkozó pszichológia.
2012. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
a parafadugók lélektanával foglalkozó tudományág
2012. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Van egy remek iskola és oktatógárda ami ezzel foglalkozik. érdemes körülnéznek vagy eljönnöd egy tanfolyamra ha érdekel a téma: [link]

Ezekkel foglalkozik a parapszichológia:

Számítógépes vitalitásmérés: A dr.Egely György által tervezett műszerrel 1994 óta kísérletezünk. Az ismeretlen hatás vélhetően a féltekés működéseket tükrözi és kapcsolatba hozható a hagyományokból ismert auraelméletekkel.


Kollektív tudati hatások távmérős vizsgálata: A vitalitásmérő távhatásokra kidolgozott változata a feltevések szerint közös tudati hatásokat is mérni tud, elsősorban összehangolt kollektív lelkiállapotok kialakulásakor.


ESP kísérletek módosult tudatállapotokban: Az érzékszerveken túli észlelések (telepátia, jövőérzékelés) hatásfokának relaxáció, transz, hipnózis hatására való növekedését mérni, illetve alkalmazni kívánjuk kísérleteinkben.


Testelhagyás laboratóriumi vizsgálata: Az elsősorban a halálközeli élményekből ismert testelhagyás kísérleti igazolása alapjaiban változtathatná meg a testhez, a tudathoz és a halálhoz kapcsolódó ma hivatalos szemléleteket.


Művészi hatások alkalmazása a pszi kutatásokban: A kutatások egyik leggyengébb pontja a nem kellő lelki motiváció, a kísérleti helyzetek életszerűtlensége. Ennek művészi motivációja kiemelkedő sikerekhez vezethet.


Relaxációs módszer és eszközfejlesztés: Kísérleteinkben olyan integrált relaxációs technikákat kívánunk alkalmazni, amelyek fejlesztése távlatilag önálló értékű, új relaxációs módszerek és eszközök kidolgozását jelentheti.


Biofeedback és izolációs technikák fejlesztése: A kutatásokban is lényeges tudatállapotok, a pszichés önkontroll és az önismeret eszközei a nem követhető lelki változásokat tükröző és kiváltó biofeedback és izolációs technikák.

2012. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat
2012. máj. 13. 13:31
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
A pszichológia szakok népszerűsége láttán kitaláltak egy alternatív képzést és beletették a pszichológiát is mintha köze lenne hozzá. Tulajdonképpen a para az valami ezoterikus irány a pszichológia pedig tudomány. A kettő nem tartozik egybe,sőőőőőt. A parapszichológiának nincs köze a valódi pszichológiához, legalábbis nem a tudás révén. Egyébként minden ezo területnek van pszichés vonatkozása, történetesen a meggyőzés a beetetés a hiedelmek elhitetésének lélektana. Az emberek vágyainak, reményeinek kihasználása a lényeg. Sokak számára vonzó a misztikum, a varázslat, a titokzatosság és a beavatottság érzése. Ezt a vágyat, a titokzatos kreált ,,tudást" adja meg a parapszichológia azoknak akiket be lehet etetni. Jólesik a cinkos vállveregetés a nagy guruktól, mintha valami nagyon komoly dolgot tudnának és abba lenne a szerencsétlen tanonc beavatva:-)Tulajdonképen egy olyan tanfolyamról van szó ami a pszichológia szakok túljelentkezési népszerűségét kihasználva kínál képzést az egyetemekre nem bejutó érdeklődőknek. Mellesleg nem is kell hozzá annyi tudás, nem kell beletenni annyi energiát, elég a vak hit meg a komolynak látszó szöveg és kész.Ez egty áltudományos maszlag, jól van megoldva a reklám és szerencsére van fogékony közeg aki megveszi, elhiszi. Ügyes. Szerintem ezekre is szükség van, hiszen ettől színes a világ, csak jó ha nem téveszti össze senki a pszichológiával, főleg azok nem akiknek segítségre van szükségük. Utóbbiak jobb ha valódi pszichiáterhez(dokihoz) vagy pszichológushoz fordulnak. A para csak hiedelemrendszer, vallás semmi több...
2012. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Utolsónak. Az gondolat agyunk mindössze 10% használjuk inspirálja ezt területet. Ember személyisége hiedelemrendszerei jórészt gyerekkorban kialakulnak más emberek gondolatai és mintái alapján jórészt ugye szülőkén. Ebből következik úgy lépsz át felnőttkorba baromi tudatos és önálló vagy de korlátaid már gyerek korod óta benned élnek.És ha más emberek korlátai szerint élled életed akkor hogyan élhetnél sikeres életet sehogy.

Pszichológia mint megfigyelő elemző viselkedés értelmezésével stb foglalkozó tudomány. Ezek alapját nagyon mélyen és jól megtanítja.

Legtöbb embert köztük engem is az foglalkoztat azonban. hogyan lehetne ezt hiedelem rendszert felülírni számítógépes hasonlattal újraformázni merevlemezt. Hogyan tudnánk agyunkat jobban kihasználni. Belátható az emberiségnek más útja amúgy sins mint agykapacitás fejlesztése. Kapitalista mások kihasználásra és egy egy egyén királyi szinte emelése sok millió ember kára árán bankrendszer kora pénzből pénz csinálás lassan de biztosan véget ér....

ÉS itt jön be parapszichológia. Ugyanis lehetséges agyunk több min 10% használjuk képes volt rá pl. Einstein is. Zsenialitásnak is szokás hívni ezt képességet. Ezek módszertanát mikéntjét hétköznapi alkalmazhatóságát kell rendesen kidolgozni. Ha ez sikerülne beköszönthet egy új sokkal boldogabb kor....

Sajnos sok ember más ember lehúzására használja kapitalizmus elveinek megfelelően ezt aláírom horoszkópok angyalok ingák stb. De ott van pár igen ígéretes és már tudományosan igazolt eredményt elért módszer régebbiek közül a hipnózis neuro lingvisztikus programozás újabbak közül az agykontroll. Mindegyik arra épít van agyunknak 90% nem használt része a tudatalatti ami mivel 90% sokkal hatékonyabban működik sőt már jó néhány eredmény is van róla viselkedésünket tulajdonképpen tudatalatti irányítja. Vagyis ha ezt megfelelően programozzuk új embert hozhatunk létre. Felülírhatjuk azt személyiséget amit gyerek korban kaptunk mások hiedelmei alapján. ÉS ezért zseniális parapszichológia. Mert pszichológia erre nem képes. Magyaráz megértet felvilágosít toldoz és foltoz de belső hitrendszer átprogramozásában nem segít...

2012. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Hmmm.....az agy kihasználtsága nem egészen így van. Igaz, hogy egyszerre nem használja az ember az agykapacitás teljes terjedelmét, de mindig , minden funkcióhoz más-más agyterületet hoz működésbe. Erre irányul számos kutatás, tehát már rég megdőlt, hogy nem használjuk agyunk csupán tíz százalékát. Ez csak a mese kicsiny része. A parapszichológia pedig inkább a vágyálmok és mesék iparága, nincs köze az emberi működéshez, sem az orvostudományhoz, pszichiátriához, sem pedig a pszichológiához csak a reklámértéke miatt benne van a nevében:-)))))
2012. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Uccsónak igaza van. Mellesleg, a tudatalatti sem arról szól amiről az előtte író okoskodik. Nem érdemes itt részletezni, olvassatok el néhány analitikust és megértitek. A para az nem pszichológia, csupán így jobban eladhatók az alternatív tanfolyamok állítólagos képzései. Amúgy egy nem létező áltudomány, jól eladható formába öntve. Bármit el lehet adni ha a nevében köze van a pszichológiához, hiszen nagy a pszicho szakokra a túljelentkezés, még nagyobb az érdeklődők köre. Ezt használja ki a paraizé. Ügyes!
2012. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

A pszi-jelenségek rejtélyes világa


Ha parapszichológia valahol szóba kerül szinte biztos, hogy szélsőséges érzelmeket vált ki. Ennek a témának vannak harcos tagadói és lelkes igenlői, noha viszonylag kevesen tudják mit is jelent pontosan ez a fogalomkör, mi az amit a pszi jelenségekről bizonyosan tudunk és mi az amit tudományos értelemben egyenlőre csak feltételezhetünk. Sokan úgy vélik, hogy a pszi jelenségek kívül esnek a fizika és a tudomány hatáskörén s bár ezzel a jelenségvilággal több tucat kutatóintézet foglalkozik, azt el kell ismerni, hogy az emberi logika – ideértve a tudomány oksági szemléletét – a pszi képességeket vizsgálva gyakorlatilag tanácstalan.


Parapszichológia. Az emberek többsége ezt a szót nehezen definiálná helyesen, noha jobbára mindenki így-úgy sejti mi is tartozik ide. Ezen belül az értelmezések azonban parttalanul sokfélék, van akinek a telepátia, van akinek a Yeti vagy a Loch Ness-i szörny jut eszébe, megint más az UFO-kat, vagy a szellemeket és a túlvilágot tartja idesorolhatónak. Ez a fajta értelmezésbeli zűrzavar nyilván nem véletlen, a szűkebb tudományos parapszichológiai rétegen túl rengeteg ezoterikus könyv, előadás és tanfolyam értelmezi más és más módon a parapszichológiát.


Egy egyszerű meghatározás szerint a parapszichológia olyan jelenségeket vizsgál, amiket nem tudunk fizikailag megmagyarázni. Ez önmagában helyes értelmezés, de kiegészítésre szorul. Egyrészről a pszi jelenségek az élőlények és környezetük közötti kölcsönhatásokban figyelhetők meg, másrészt a megmagyarázhatatlanság nem feltétlenül örök érvényű, hiszen a tudomány fejlődése eddig is nagyon sok látszólag megfejthetetlen dologra adott magyarázatot, elég ha itt arra gondolunk, hogy hogyan változott a villámlás az istenek haragjából légköri elektromos kisüléssé. A kérdés, mint látni fogjuk a pszi esetében ennél azonban minőségileg bonyolultabb.


Sokan úgy tartják, hogy a parapszichológia a megfigyelhetetlen jelenségekkel foglalkozik. Ez nyilvánvaló félreértés, hiszen ha egy jelenséget nem is értünk, a megfigyelhetőség a tudományos vizsgálhatósághoz alapvető feltétel kell legyen. Mindezzel nem azt akarom sugallni, hogy egy személyes istenélménynek vagy egy misztikus megtapasztalásnak ne lehetne valóságtartalma – az átélő számára ez nagyon is jelentős lehet –, csak szubjektív jellege miatt kívül esik a tudomány látókörén. Ezzel szemben a telepátia, a megérzések, a tudat tárgyakra gyakorolt hatása mind-mind megfigyelhető és vizsgálható, mint ahogy ezt rendszerezve az ezzel foglalkozó kutatók évtizedek óta teszik is.


Mielőtt azonban a parapszichológia ismertetésével továbblépnék, még egyszer szeretném leszögezni azt, hogy attól, hogy valami tudományosan nem vizsgálható, attól még létezhet, csak tudományos értelemben nyilván nem nevezhető ténynek. Ilyen értelemben természetesen igaza lehet számtalan ezoterikus állításnak a valóság világát illetően, bár mindezt a filozófiák és a bizonyítékot nem kívánó vallásos meggyőződések területére kell soroljuk. Akik munkásságomat régebbről ismerik, jól tudhatják, hogy számomra a pszi jelenségek a tudati lét olyan csodáját jelentik, amik analógiájaként tételezem fel a valóság ősidőktől egybecsengő tanításait. Térjünk vissza most mégis a parapszichológia kezdeteihez, áttekintve azt, hogy mire jutott megfigyeléseiben az elmúlt közel másfél évszázad alatt ez a sajátos és izgalmas tudomány.


Bár a pszi képességek nyilvánvalóan végigkísérték az embert és történelmét, az első ilyen jellegű szervezett megfigyelések a spiritizmus médiumi szeánszaihoz köthetők, amikor az ezernyolcszázas évek közepe tájt a tudósok azt kezdték vizsgálni, vajon a médiumi üzenetekben van-e igazolható valóságtartalom. A spiritizmus felfogása szerint az arra alkalmas emberek képesek a túlvilágról üzeneteket átadni az evilágiaknak – a médium közvetítőt jelent – egyfajta transzállapotban mintegy testüket-hangjukat kölcsönözve a holt lelkeknek. Nyilván itt olyan – a médium számára ismeretlen – információk is szerepelnek, amik a halott rokonai által, vagy más módon visszaigazolhatók.


Ez a visszaigazolás azonban már a megfigyelések kezdetén megosztotta a kutatókat, azt tekintve, hogy a médium a jelenlévők gondolataiból is kiolvashatja a helyes információkat (telepátia) így a túlvilág hipotézise nem szükségszerű. A helyzet azért itt is bonyolultabb volt, a médium például a halott nevében olyan dolgokról is nyilatkozott, amiről senki élő nem tudhatott, például az általa egykoron elásott családi ékszerek. Miután erre is találtak áthidaló elméletet csakhamar körvonalazódott az a tény, hogy az embereknél (nagyobb számú kísérlettel bárkinél) kimutathatók az úgynevezett érzékszerveken túli észlelések, amelyek máig a pszi kutatás fő irányát jelentik. A pszichokinézist később említve tekintsük át mik tartoznak ide, vagyis az ESP (extra szenzoriális percepció) területéhez.


Legáltalánosabb ESP képességünk a telepátia vagy magyarosabban gondolatátvitel, tán nincs is olyan ember aki ne élte volna meg olykor, hogy mikor valamire gondolt, valaki kimondta, vagy valakire gondolva, már meg is csörrent a telefon, nyilvánvaló, hogy kivel a vonal túlsó végén. Ez talán a legkevésbé vitatott pszi jelenség, talán azért is, mert ma a rádióhullámok ismeretében nem is olyan nehéz elképzelni a működését. Tudatunk ugyanakkor nemcsak mások gondolatait képes észlelni, de a tárgyi környezet érzékszerveink elől rejtett állapotait és eseményeit is, ezt a képességet clairvoyance-nak vagy távérzékelésnek nevezzük. A harmadik csoportba sorolható ESP képesség ugyanakkor a legnagyobb talányát veti fel a mai tudományos szemléletnek, példa nélkül állva a fizika többé kevésbé megismert világában. Ez pedig nem más, mint a prekogníció vagyis a jövőérzékelés.


Az előérzetek és a jövő fürkészése mindig is ismert misztikumát jelentették a legkülönfélébb kultúráknak, máig sokan élnek különböző jósmódszerekkel, elég ha az ezoterikus hirdetéseket alaposabban átböngésszük. A nagy kérdés inkább az, hogy ha létezik ilyen képesség, akkor az hogyan illeszthető be a tudományos szemléletbe. Könnyű lenne most arra hivatkozni, hogy a parajelenségeknek a fizikához úgysincs köze, lévén természetfelettiek vagy másképp metafizikaiak. A pszi képességek eddigi vizsgálati eredményei szerint „egyszerűen” arról van szó hogy ezek a folyamatok nem az általunk ismert tér-idő dimenziókban zajlanak, sőt éppen a jövőérzékelés esetében világunk oksági folyamatai – legalábbis innen nézve – felborulni látszanak.


A másik, amit nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy ezek mindenkiben és folyamatosan létező képességek, amik általában azért maradnak rejtve, mert egyrészt a tudattalan nehezen átlátható síkján működnek, másrészt – jobbára kusza érzelem és vágyvilágunk által vezérelve – az egymással ellentétes elvárásaink a pszi hatásokat és észleleteket gyakorlatilag kioltják, észrevétlenné teszik. Ha ehhez hozzávesszük, hogy olyan kollektív hatásokról van szó, amiben sok ember különböző elvárásai folyamatos változásaikkal együtt ötvöződnek, akkor kész csoda, hogy a pszi a mindennapjainkban egyáltalán tettenérhető.


Természetesen vannak látványos és vitathatatlan megnyilvánulásai is a pszi-nek, ilyen például a makro pszichokinézis (MakroPK), ami a tudat tárgyi környezetre gyakorolt hatását jelenti, – természetesen az ismert fizikai hordozók közreműködése nélkül. Ide tartozik a tárgymozgatás, a teleportáció, a levitáció, a fémhajlítás és még sok egyéb furcsaság, bár igaz ezt a képességet valóban csak keveseknél figyelték meg. A médiumi kísérletek korszakában egy skót származású amerikai férfi D. D. Home hívta fel magára a figyelmet különös képességeivel, amit a kor tudósai is vizsgáltak. Home képes volt tárgyakat és önmagát lebegtetni, ellenállt a tűznek, testét több mint húsz centivel meg tudta nyújtani és más döbbenetes tulajdonságot is felmutatott. A XX. század más híres parafenoménjei közül idevágólag elég ha Uri Gellert említjük, aki telepatikus és fémhajlító képességeiről híresült el. Van azonban egy olyan visszatérő – így sokat vizsgált – jelenség is a pszi képességek tárházában, ami zavarba ejtő összetettségével és egyértelműségével a leghitetlenebb kétkedők számára is meggyőző lehet, ez az úgynevezett Poltergeist tevékenység.


Bár ilyen esetekről évszázadok óta maradtak fenn leírások, tudományos értékű megfigyelések leginkább az elmúlt ötven évben gyűltek fel, számos törvényszerűségét is feltárva a jelenségnek, megállapítva, hogy elsősorban pubertáskorú és labilis lelkivilágú gyermekek környezetében a tárgyak időnként minden fizikának ellentmondó módon kezdenek „viselkedni”. Bútorok mozognak a lakásban, idegen tárgyak jelennek meg a semmiből – vagy éppen tűnnek el –, spontán tüzek keletkeznek, elektromos készülékek „bolondulnak meg”, alkalmasint a helyszínre szállított mérőműszerekkel egyetemben. A Rekurrens Spontán Pszichokinézisnek (RSPK) elnevezett jelenségegyüttes kétséget kizáróan bizonyítja, hogy a tudat – oszlopos fizikai erőknek fittyet hányva – képes az anyagi környezetre hatni, így más fénybe helyezi az egyszeri és megismételhetetlen pszi jelenségek valószínűségét is.


A pszi képességek megértése és valóságszemléletünkbe való integrálása egyértelműen korunk legnagyobb ismeretelméleti kihívása. Ezeknek a jelenségeknek a tagadhatatlan léte azt mutatja, hogy az általunk tapasztalt világ csak egy szelete egy nagyobb valóságnak, ami a tér-idő és oksági élményünket a létről dimenzionálisan haladja meg, csak részben magyarázhatóan a legmodernebb kvantumfizikai ismeretekkel. A parapszichológiai kutatások elsődleges frontja máig az ESP jelenségcsoportja, ezt azonban – a PK vizsgálatán túl – kiegészíthetik a Halálközeli élmények (HKÉ) és a spontán vagy tudatos testelhagyás (TKÉ vagy OBE) jelenségeinek kísérleti eredményei is. Természetesen ezeken kívül is rengeteg vizsgálati terület kínálja magát a parakutatóknak, például a természetgyógyászatban alkalmazott módszerek pszi összefüggéseit illetően, vagy a „túlvilág” és a „szellemi dimenziók” területén, kár, hogy világszerte alig több, mint pár tucat – tudományos értelemben komolyan vehető – intézet foglalkozik a témakör rejtélyeivel.


Mi is lehet végül a parapszichológia jövője? Talán egy olyan integrált tudományág létrejötte, ami interdiszciplinárisan ötvözi a létről megfogalmazott eddigi emberi tudás szintetizálható tanulságait, a fizika és a pszichológia szakterületei mellett ideértve a filozófiát, a vallástörténetet és az olyan úton kialakított világképeket, amit maguk a jelenségek mélyebb megélői tolmácsoltak a történelemben. S hogy mire is jó mindez nekünk embereknek? Úgy gondolom elsősorban útmutatásként létünk és annak minőségének megértéséhez, alakításához, magunk és sorsunk teljesebb megközelítésből való átlátásához, értőbb elfogadásához. Hiszem, hogy a csodák rejtélye előtt állva csak a mai tudomány tanácstalan, s nem az ész kell megálljon, csak a gondolkodás határos formáit kell félretenni ott, ahol az láthatóan használhatatlan, mert a tudat képességei időtlenségükben bár határtalannak tűnnek, lépni és járni megtanulni itt a Földön úgyis magunknak kell.


Paulinyi Tamás

író, parapszichológiai kutató


A parapszichológia egyes, az emberi tapasztalással kapcsolatos szokatlan jelenségek természettudományos és bölcseleti vizsgálata.


Régóta ismert és elfogadott, józan gondolkodáson alapuló feltevés az, hogy a szubjektív és az objektív dolgok világa egymástól teljesen elkülönül, nincs átfedés közöttük. Szubjektív az, ami "itt van, a fejünkben", objektív pedig az, ami "ott van, a külvilágban". A parapszichológia által vizsgált jelenségek valamiképpen arra utalnak, hogy az élesen kettéváló szubjektív és objektív dolgok valójában egy folytonos tartomány két végét testesíthetik meg, s egyes jelenségek némelykor valahová a tisztán szubjektív és a tisztán objektív véglet közé esnek. Ezeket a jelenségeket "anomális" jelenségeknek nevezzük, mert a mai tudományos modellekkel nehéz megmagyarázni ôket.


Ezek az anomáliák három általános kategóriába sorolhatók (a szakkifejezések meghatározását lásd késôbb): ESP, PK, valamint a testi halál utáni túlélésre utaló jelenségek, többek között a halálközeli élmények, a szellemek jelenései és a reinkarnáció. A parapszichológusok többsége ma úgy véli, hogy a további kutatások ezekre a jelenségekre tudományos magyarázattal fognak szolgálni, noha nem egyértelmû, hogy ez lehetséges-e mai tudományos ismereteink jelentôs (egyesek szerint forradalmi) kiterjesztése nélkül. Más kutatók szerint az emlékezet és az érzékelés ma létezô tudományos modelljei elégségesek némelyik vagy az összes parapszichológiai jelenség megmagyarázásához.


Mi nem a parapszichológia?

A sajtó által gyakorta sugallt nézettel ellentétben a parapszichológia nem azonos "mindenféle paranormális vagy bizarr dolog" vizsgálatával. A parapszichológia nem foglalkozik továbbá az asztrológiával, az ufókkal, a Yeti keresésével, az újpogánysággal, a vámpírokkal, az alkímiával és a varázslással sem. Számos tudós nagy gyanakvással tekint a parapszichológiára, mert a szót sokan különféle titokzatos jelenségek, határterületek és áltudományok garmadájával társították az elmúlt évtizedekben. A parapszichológiát gyakran összefüggésbe hozzák -- szintén helytelenül -- egy sor különféle, "mágikus" képességekkel rendelkezô szórakoztató mûvésszel, bûvészekkel és úgynevezett "paranormális" nyomozókkal is. Ráadásul egyes önjelölt "parafenomének" is parapszichológusnak nevezik magukat - mi azonban nem ezzel foglalkozunk.


Mit vizsgálnak a parapszichológusok?

Sokan érzik úgy, hogy a parapszichológiai jelenségek legfurcsább és egyben legérdekesebb vonása az, hogy látszólag nincsenek alávetve a tér és az idô ismert korlátainak. Azonkívül ezeknél a jelenségeknél elmosódik az elme és az anyag közötti éles határvonal. Az alapvetô parapszichológiai jelenségeket a következôképpen szokás csoportosítani:


Telepátia: Elme és elme közötti közvetlen kommunikáció.

Prekogníció (más néven premoníció, megérzés): Információszerzés jövôbeli eseményekrôl olyan helyzetekben, amelyekb

2012. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!