Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi a háttere a Poltergeist-jel...

Antimod kérdése:

Mi a háttere a Poltergeist-jelenségnek?

Figyelt kérdés

Különösen azok véleményére vagyok kíváncsi, akik szerint telekinézissel magyarázható.


Bizonyos emberek miatt kénytelen vagyok megjegyezni a következőket:

1) Akik szerint nem létezik a jelenség és/vagy kitaláció, azoknak üzenem: nem ez a kérdés.

2) A gúnyolódó megjegyzések lepontozásra (és eltávolításra) kerülnek.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 23. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb megfigyelés azt bizonyítja, hogy egy frusztrált, általában tinédzser korú személy áll a poltergeist jelenségek hátterében. A jelenségek időtartama alatt ez a személy gyakran alszik, vagy önkívületi állapotban van, és az esetek nagy részében maga a központi személy a szenvedő alany is. Ezért is hitték hogy szellem okozza, mert előfordultak fizikai sérülések a középpontban álló tinédzseren. A népi babona ördöggel magyarázza, de későbbi, főleg 1800as évekbeli megfigyelések azt támasztják alá, hogy ez pszichikus energia akaratlan kitörése. A frusztráció miatt pedig előfordul az önpusztító megnyilvánulás, tehát a poltergeist a létrehozója ellen fordul. A jelenségek nem merülnek ki tárgyak mozgásában, kopogásban(ami szintén összefügg a tárgyakra való hatással), és fizikai sebekben, hanem bizonyos esetekben anyagmaterializáció, beszédhang, és szagok is létrejönnek. Bűz kezd terjengeni az épületben, meghatározhatatlan nyálka szivárog a falakból, esetleg vérnek látszó folyadék, testetlen hang gúnyolódik a jelenlevőkön, és papírcetlik kezdenek potyogni a semmiből sértő, vagy fenyegető feliratokkal. Persze ezek csak a nagyon extrém esetek, legtöbbször kisebb tárgyak elmozdulnak, az elektromos berendezések ki-be kapcsolnak, és a jellegzetes koppanó hangok mutatkoznak.
2012. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"bizonyos esetekben anyagmaterializáció, beszédhang, és szagok is létrejönnek"


Ezeknek vajon mi lehet az eredője? Hogyan hozhatja létre mindössze az alany energiakitörése?

Legfőképpen az érdekelne, mi indokolta azt, hogy intelligens entitások tevékenységét - mint lehetőséget - kizárják a folyamatból? Vagy csak én értem félre, és nem vetették el ezt a lehetőséget?

2012. júl. 23. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Két csoport létezik. Akik elvetették a külső entitások lehetőségét, és van egy csoport, akik démonokkal, szellemekkel magyarázzák a jelenségsorozatot. Én úgy vélem az első lehetőség a valószínűbb.
2012. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettő szerepet játszhat a poltergeist jelenségnél. Lehet egy ember, de lehet egy ember akinek szellem vagy más entitás segít.

A poltergeist tudomásom szerint, egy ember által létrehozott, elképzelt, teremtett valami, ami tevékenykedik aktívan, úgy, hogy az egyénnek aki teremtette nincs tudatában az, hogy azt ő hozta létre. De persze ez az esetek 80%ban elképzelhető. Mivel, az ember képes teremteni, ezért olykor a félelmei jelennek meg leginkább, mivel a szellemektől sokan félnek, ezért azt a legkönnyebb kreálni.

Hogy miért van ez? Kérdezd az embereket miért félnek az ismeretlentől, vagyis attól amit a köznép nem fogad el, mivel gúny és nevetség tárgyává tették, ha minden ember elismerné és tudatában volna, nem volna olyan, hogy poltergeist, de persze mindenki azt gondol, amit.

Van egy csomó feljegyzés a poltergeistekről, olvass utánna, mindenhol mást mondanak, de az emberi tényező mindenhol jelen van.:)

2012. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"az emberi tényező mindenhol jelen van"


Ezt nem is zárnám ki.

Azért furcsa nekem a telekinézis-elmélet, mert a jelenség sokszor intelligenciáról tesz tanúbizonyságot, nemcsak "random energiakitörések" figyelhetők meg. De így már valamivel világosabb a telekinézis-magyarázat, végső soron ezért is kérdeztem.

Köszönöm mindkettőtöknek, természetesen nem én voltam, aki lepontozott.

2012. júl. 23. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom, amit előttem is már leírtak. Egyszer láttam erről egy műsort. Volt egy nő, aki poltergeist jelenséget észlelt a lakásában, nem tudott tőle sehogy se megszabadulni. Végül kiderült, hogy ő saját maga generálta ezt a jelenséget, és amint megtanulta uralni az érzelmeit, eltűnt. Ez most vagy tényleg egy bizonyos energia volt, ami a félelemből táplálkozott, vagy az emberi agy képes ezt létrehozni. Agyunk 10%-át használjuk. Ha még többet képesek lennénk irányítani, akkor ki tudja, mire lennénk képesek. Én legalábbis így látom a dolgokat. :)
2012. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=uemwJIvkMmg&feature=watch-vrec

Ez is elég érdekes, és kicsit megnyugtatóbb magyarázat

2012. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!