Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mennyire veszélyes a poltergei...

Mennyire veszélyes a poltergeist jelenség?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 23:45
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Amennyit hallottam erről (szerencsére közvetlen tapasztalatom nincs), hogy élő személy energiáját használják fel az itt ragadt entitások arra, hogy jeleket adjanak. Vannak köztük barátságos, játékos, huncut, de kimondottan kellemetlenkedő elemek is.

Általában sikeresen elűzhetők szakember bevonásával.

2012. júl. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit én tudok a poltergeistről annak semmi köze szellemekhez. A poltergeist inkább a telekinézishez kapcsolható. Leggyakrabban egy serdülőkorú ember áll a középpontjában a jelenségeknek, akinek erősen zaklatott a lelkiállapota ezért ébren vagy álmában akaratlanul is előidézi a jelenséget. Gyakran az is előfordul hogy önkívületi állapotba kerül(gyakran=az esetekhez viszonyítva gyakran, a poltergeist nem gyakori), és ilyenkor még erősebbek a jelenségek. A poltergeist jelenség akár életveszélyes is lehet, főleg a kiváltó személyre nézve, mert a testét és a szellemét is belülről induló támadások érik. De a környezete sincs biztonságban mert különböző méretű tárgyak tudnak röpködni, amik lehetnek élesek, vagy súlyosak. Sérülést és halált is okozhatnak. Volt rá példa, hogy a "kopogó szellem" megpróbált valakit kidobni az ablakon. Ami szintén egészségtelen, főleg ha emeleten lakik az illető. Ha például papot hívnak a gyerekhez aki okozza a jelenséget, vagy hogy a házat megtisztítsa, gyakran csak súlyosbodik a helyzet, és nem azért mert az gyerek meg van szállva, hanem mert eleve valami ellen lázad ezzel a tevékenységgel. A tudattalanja támadásnak vesz minden, a jelenségek megakadályozására tett kísérletet, így a pap jelenlétében vagy nem történik semmi, vagy megpróbálja elüldözni a papot. Vagy megölni. Általában az alany nincs tisztában vele hogy a saját ereje fordult ellene, csak mint szenvedő alany vesz részt a jelenségben.
2012. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon. Ne is agyalj ilyesmin.
2012. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valóban. Mostanában nem vagy stresszes? Esetleg valaki más ,aki veled él? Elnyomott harag, kitörni vágyó titkok?
2012. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább telekinézis. Megszűnik, ha megtalálod a lelki békédet.
2012. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha bővebben érdekel nézz utána a Pszihokinézis-nek. Másnéven telekinézis-nek. A poltergeist , másnéven 'kopogó szellem' jelenség, lényege , hogy a szellem az energiáját felhasználva hoz létre pszihokinézist. Google a barátod :)
2012. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Serpent ***** válasza:
A magyarázat miszerint a poltergeist jelenséget egy ember belső lelki problémái, vívódásai okozzák szerintem hülyeség. Nekem pokoli gyermekkorom volt. Szinte a totális káoszban és terrorban nőttem fel. Állandóan félnem kellett a saját családtagjaimtól is. Ha igaz lenne a teória, akkor most a kb 50 kilós, 190 cm magas, 120 cm széles, 90 cm hosszú tömörfa szekrény nek fel kellene emelkednie a padlóról és a benne lévő tárgyakkal együtt 90 fokot megdőlnie, majd hosszában kilebegnie az ajtón.
2016. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Serpent ***** válasza:
Vagyis nemcsak a gyermekkorom volt pokoli, hanem a serdülőkorom is az, a családomtól még mindig nem tudtam elköltözni. De az előbb leírt dolognak már meg kellett volna történnie, vagy az összes berendezésnek a feje tetejére állnia.
2016. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!