Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi a véleményetek, miért van...

Mi a véleményetek, miért van félelmetesnek beállítva szinte az összes szellemekhez fűződő sztori?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból belenéztem néhény szellemekkel foglalkozó valóságshow - ba. Gondolok itt olyanokra, mint a Ghost Adventures, vagy a Ghost Hunters. Lényegében arról szólnak, hogy egy 3-4 fős csapat, különböző vicces műszerekkel, kézi kamerákkal "kísértett" házakat, börtönöket, meg mindenféle épületet látogatnak meg. Estére ott maradnak, és elkezdődik a móka. Ez mind egy félelmet keltő zenei aláfestés kíséretében, amit tovább tetőznek riadt reakcióikkal. Ez az, amit nem értek, hiszen ha valóban léteznek szellemek (én abszlút nem hiszek ilyen dolgokban), annak egy örömteli dolognak kellene lennie, nem egy borzasztó horror történetnek. Először is, öröm felfedezni, hogy a halál után is lenne élet, másodszor pedig, halott közeliekkel dumálni, kapcsolatba lépni boldoggá kellene tegyen mindenkit, nem elrettenteni.

2012. aug. 24. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert ugye valami olyasmi az elmélet, hogy csak annak marad itt a szelleme, akinek valami rendezetlen ügye van.

Egy-két ilyen műsort néztem, azokban mindig olyan "szellemek" voltak, akiket megöltek / akik megöltek valakit.

[Egy tök jó érv, amire rá lehet fogni, hogy miért nem találkozik mindenki szellemmel...]

2012. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, ezzel kapcsolatban mindenkinek más a meglátása...de az emberek általában félnek attól, amit nem ismernek...ennél több nem is kell....
2012. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ismeretlentől való félelem, meg az, hogy nem tudhatod, hogy kivel sikerült kapcsolatba lépni.


Plusz, a GA-ban rendszeresen mondja Zak (akit én imádok, bármilyen ciki is legyen :D), hogy nem tudja, hogy valóban ittragadt lélekkel kommunikálnak, vagy valamilyen ártó szándékú entitással.

2012. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a szomszéd szobában ülő hangtechnikussal. :D
2012. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
A szellemek egyáltalán nem félelmetesek, sőt kifejezetten jó szándékúak is vannak köztünk!
2012. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok szellem tapasztalás az ősi, ismeretlentől való alapfélelmünk miatt van, valamilyen félelem váltja ki. Ez gyakarabban tör elő ilyen helyeken, amiket írtál, ahol sötét vagy félhomály van, + csend vagy legalábbis ismeretlen hangok, és gyakran még egyedül is vagyunk. Ezek mind aktivizálják az ősi félelemközpontunkat, és bizony a fantáziát is beindítják.

(Ezért hívják para-pszichológiának? :D)


Nem azt mondom, hogy minden ilyen eset ebből adódik, de sok igen, talán ezért maradt meg sokakban félelmetes jelenségként.

2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én véleményem is az, hogy a félelem az ismeretlentől az oka. Ez lehet az alapja az egész szellemsztorinak, a haláltól, az eltűnéstől való rettegés (ami természetes), így enyhítve a dolgon, hogy a halálon túl is lenne élet (néhányunknak elötte sincs, de ez már más kérdés :D ).
2012. aug. 24. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát pl.lefekszel este,betakaróztál,....nem mozogsz,és érzed hogy valaki leül melléd ? :D én szívinfarktust kapnék tuti.... plusz nem tudod mit tehet ellened... :S
2012. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!