Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az alvásparalízisnek van...

Az alvásparalízisnek van gyógymódja?

Figyelt kérdés

Már nagyon félek aludni, tegnap este történt ez meg velem, meg másfél éve kb:


hajnali 2 órakor felkeltem, kimentem a mosdóba, vissza bújtam, elaludtam, felkeltem 4 óra után 1-2 perccel volt, félálomban voltam vagy nem tudom, elég furcsa volt minden, mintha élesebben látnék, nem tudom leírni igazából, de ahogy aludtam elfelé ara észleltem, h ráz a hideg és bénultság fog el, rettentően rossz érzés, és félelmetes, aki átélte biztosan tudja, hogy miről írok most! Lelehet ezt valahogy küzdeni? mivel kapcsolódhat össze az alvás paralízis? pszichológus segíteni, különböző csodabogyók nélkül!?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#alvásparalízis #bénultság #nem tudtam mozogni
2012. okt. 25. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az alvás paralízis nem egy betegség O.o minden alváskor van, csak nagyon ritkán ébred tudatára közben az ember. Először én is megijedtem tőle, mert azt hittem, hogy rossz a vérkeringésem és azért nem mozog semmim. De azóta ha "felébredek" közben, akkor arra használom, hogy tudatos álmot kezdjek! Inkább örülj ha van, és próbálj meg repülni az akaratoddal :) Tök jó!
2012. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

De nem lehet valahogy mégis elkerülni, mert sajnos ezt nem pozitív dolognak élem meg, hanem rettegésként, hogy nehogy megint legyen... Nem hinném, hogy eltudnám magam közben engedni... és csak úgy elviselni, mert nagyon rossz!

Főleg azoknak lehet még rossz akiknek valami/valaki meg is jelenik.

2012. okt. 25. 13:43
 3/15 anonim ***** válasza:

Kár, hogy elég zavarosan fogalmaztad meg, mit láttál, de mivel azt írod, élesebben láttál, arra gondolok, hogy akár testen kívüli élmény is lehetett.Alvásparalizis mellett ez gyakran előfordul.Na meg persze külön-külön is lehetséges...

Nem kell tőle félni, de ha neked ez rossz, megtanulhatod leküzdeni.Ilyenkor nem célszerű azon erőlködnöd, hogy mozdulni tudj, sokkal célszerűbb a tudatodra hagyatkozni.Elég csak rágondolni, hogy meg szeretnél mozdulni.Pl:"meg akarom mozdítani a kezem", vagy "kinn akarok lenni a kertben", stb...És az fog történni, amit a tudatod parancsol.De ha zaklatott vagy, nem biztos, hogy összejön.De ne keverd össze a tudatos álommal, ez nem álom.

2012. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt megelőzni nem lehet, nincs ellene gyógymód, pszichológushoz nehogy elmenj ezzel, a végén még dilibogyót fogsz kapni teljesen feleslegesen.Nálam is előfordult, hogy megjelent közben valaki, valami.De nem tudnak kárt tenni benned, szóval, tényleg nem kell félni!
2012. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Azért írtam le zavarosan, mert szerintem nem lehet leírni azt amit akkor érzek, biztosra tudom, hogy igazából történt, mert pár percig 10-15 percig fent is voltam előtte, és éppen hogy szunyókáltam volna el akkor, rám tört a bénultság, rázott a hideg, szólni akartam a páromnak, de csak kinyitottam a számat és próbáltam erőteljesen artikulálni, de meg sem nyikkantam, közben megtudtam mozgatni a egy kicsikét a nagylábujjam de éppen hogy csak.. és elkezdtem mondani magamban egy imát és rögtön mint ha eloldoztak volna és abba maradt, de rémes... nem tudom meglátni benne a pozitívumot

2012. okt. 25. 13:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor ajánlom olvasd el az Értekezés az asztrál projekcióról című irományt Robert Bruce írta, neten végig tudod olvasni.Abban lehet, hogy megtalálod részletesen leírva, jól megfogalmazva, amit te magad is láthattál esetleg.
2012. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is!

Ha lesz időm, elolvasom!

2012. okt. 25. 14:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Nincs gyógymód. Ha felkeresel egy pszichológust/pszichiátert, az legföljebb elvégez néhány értelmetlen tesztet, jól beleturkál a gondolataidba, aztán kiállít valami ótvar marhaságot, esetleg beléd töm valami "gyógyszert".

Figyuzz, azt mondanám, hogy sem negatívumot, sem pozitívumot ne keress benne. Ez egy állapot, néha-néha előjön, máskor gyakrabban - nem kell ellene tenni, sem mellette. Viszont hozzá lehet szokni, el lehet fogadni a tényt, a lehetőséget. Megtanulod, hogy mint sok más dolog, pl. a táplálkozás, légzés stb. - ez is hozzád tartozik, ez is te vagy.

Nem tudom, neked bejön-e, egy próbát talán megér, ha ébredés után leírod az élményeidet. Tarts egy kis füzetet, tollat az ágyad mellett, és ha eszedbe jut valami, írj. Nehezen tudod kifejezni magad? Nem baj. Írj tovább. Írd körül, próbálkozz, ne ess kétségbe, amennyi sikerül, az pont elegendő.

Később újra fellapozhatod a jegyzeteidet, így megtanulod, hogy milyen vagy, ki vagy te.

Tudom, hogy rossz érzés, több, mint kellemetlen bezárva lenni a testedbe, de előbb-utóbb meg fogsz nyugodni, rájössz, hogy mindez... természetes, egyszerű, hétköznapi dolog.

2012. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ez tényleg sokat segített:)
2012. okt. 25. 16:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értünk egyet #8-assal, már ami az orvost illeti. Ugyanezeken átmentem én is, hallucináltam ezerrel, nagyon féltem, nagyon sokáig. Minden második éjszakán..


Olvastam korábban az asztrálutazásról és rájöttem, hogy ez az állapot, ahonnan el lehetne indulni. Amint ezt tudatosítottam, megszűnt az alvásparalízisem.


Ilyenkor félig éber állapotban vagy, gondolj arra, hogy te irányítasz, nem félsz és semmi rossz nem történhet veled. Az benne a legszebb, hogy tényleg te irányítasz :)

2012. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!