Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi ez a szokatlan "gondolati"...

Mi ez a szokatlan "gondolati" kapcsolat a párom és köztem?

Figyelt kérdés

Egy csomószor tapasztaljuk azt a párommal, ha együtt vagyunk ha nem, hogy megérezzük ha a másiknak valami baja van. Lehet ez lelki, hogy pl szomorú vagy rágja magát valamit vagy fizikai, pl, hogy belerúgott a székbe és fáj a lába..:D(ezt úgy szoktuk észrevenni, hogy ha pl csetelünk és hirtelen megkérdezi ok nélkül, hogy mi baj) És ha együtt vagyunk, többször volt olyan, hogy kitaláltuk a másik gondolatát, vagy épp arról a témáról kezdett el egyikőnk beszélni ami a másiknak eszébe jutott.

Egyik nap, mikor épp hozzá igyekeztem megéreztem hogy miért fog leszúrni, min fog velem elkezdeni veszekedni. Ez nem konkrét dolog volt, hanem csak egy szó, aminek fontos szerepe volt a veszekedésben.. Napestig sorolhatnám még a tapasztalatokat, de ez olyan furcsa és egyben felemelő :D Nem értem hogy mi lehet a magyarázat, agyhullámok vagy valami más, de érdekelnek a vélemények :P



2013. márc. 29. 11:33
 1/6 Antimod ***** válasza:
72%

Ez a telepátia nevű jelenség, amit még nem ismerünk, hogy működik, de tértől mindenesetre független.


Erre szokás köznapi szóhasználattal élve mondani, hogy "nagyon egy hullámhosszon vagytok".

2013. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanék, bár kevésbé izgi és romantikus a válaszom: ez az a jelenség, amit gyakran telepátiával magyaráznak, ami azonban nem definiált, nem igazolt és nem bizonyított jelenség. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a telepátia nem létezhet.

De attól még elhamarkodottság azonnal rámondani, hogy telepátia, azért, mert a legtöbb hasonló esetben lehet találni egyszerű racionális magyarázatot, leggyakrabban a megerősítési torzítást és a partner megnyilvánulásaira, reakcióira adott tudatalatti válaszokat (a "megérzéseket").

2013. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos tudósok ezt azzal magyarázzák, hogy az ember a szokasai rabja. Ha nagyon jól ismeritek egymást, anélkül, hogy tudnátok erről, "érzitek", hogy a másik hogyan reagál le dolgokat, hogy mikor eszik, mikor rándul meg a hangja, stb. Ezeket a tudatalatti információkat összerakjátok magatokban, és kialakul egy szintén tudatalatti kép bennetek a másikról. Ez a magyarázat arra, ha távol vagytok egymstól, akkor is tudjátok mit csinál a másik. Ha egymás mellett vagytok, és tudjátok,, hogy a másik mire gondol (mint ahogy nálunk is ez van) az szerintem a rezgések azonosságán múlik.
2013. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

telepátia az eszed tokja, hülyegyerek!


egyszerűen arról van szó, hogy az emberek (és persze az állatok is) kommunikációja jelentős részben nem szavakkal történik, ezért az üzenet átmegy úgy is, ha meg sem szólalunk - testtartásból, mozdulatokból, vagy pl. abból, hogy hogyan nézünk, vagy vesszük a levegőt, vagy milyen a színünk stb stb stb, tudunk következtetni rengeteg dologra.

2013. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Antimod ***** válasza:

"az emberek (és persze az állatok is) kommunikációja jelentős részben nem szavakkal történik, ezért az üzenet átmegy úgy is, ha meg sem szólalunk"


Ebben igazad van, csakhogy telepatikus kísérleteket folytattak úgy is, hogy szándékosan kizárták ezeket a tényezőket.

2013. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint kicsit ez is kicsit az is.


Ha sokat vagyunk valaki mellett az ember reflexből tudni fogja mit kell tennie, mondania, hogy a társától megkapja a kívánt infót.

Olyan ez mint az izom memória!


Persze ha bele vagy az illetőbe szerelmesedve az meggyorsítja a folyamatot.

De HÉ! Attol hogy van rá lokikus magyarázat nekem attol még ugyan olyan borzongatóan misztikus.

2013. ápr. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!