Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Kivel beszélgethetett halála...

G. Nikoletta kérdése:

Kivel beszélgethetett halála előtt a nagyanyám?

Figyelt kérdés
Nagyanyám rákban halt meg nem egész egy éve nagyon hirtelen. Utolsó nap magában motyogott, valakivel beszélt. Hozzátenném, egy nagyon okos pedáns hölgyről lévén szó. Ha szóltunk hozzá hozzánk beszélt értelmesen, ha csendben voltunk akkor pedig behunyt szemmel mással. Volt ilyen tapasztalat esetleg?

2013. ápr. 3. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Öregkori szenilitás, fájdalomcsillapítók hatása, akár maga a rák is okozhatta, vagy lehet csak szimplán imádkozott, csak nem pazarolta az erejét annyira, hogy érthetően kiejtse a szavakat.
2013. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Leírom, mint mond erről a tapasztalat:

A haldoklók átlátnak már a "túloldalra". Ez teljesen természetes dolog. Régen ilyenkor nem hagytak senkit egyedül, odagyűltek az ismerősök, a család és üzeneteket küldtek a már eltávozottaknak.

Polcz Alaine leírja, hogy a haldokló gyermekek közül sokan látták Szűz Máriát, akkor is, ha nem voltak sem katolikusok, sem vallásosak. Más rég elhunyt családtagokat lát. Mindenkit várnak ugyanis a túlvilágon.

Persze a mai kor embere azt mondja, ez a szenilitás, gyógyszerek, stb. Lehet, csak akkor miért játszódik le ugyanez évszázadok óta ugyanúgy?

2013. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Senki nem tudja, hogy a haldoklók, ha magukban beszélnek, miről beszélnek! Régen babonásak voltak az emberek, ezért hitték, hogy a halottakkal. Ma már elég ostobaság ebben hinni! Nem tudom Polcz Anni honnan veszi, hogy a kisgyerekek a Szűz Máriát látják, ha nincsenek észnél?

Sokkal valószínűbb, hogy az élőktől búcsúznak, vagy imádkoznak.

2013. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Szűz Máriát látják, aha....

Kár, hogy szegény asszonyról nem készült hiteles műalkotás, mégis mindenki tudja hogy néz ki.


A családtagok látása meg elég egyértelmű, hogy az ember az utolsó perceiben a szeretteire gondol, aki pedig hisz a túlvilágban, az elhunyt szeretteire is.


Ahhoz pedig hogy hallucinálj, nem muszáj gyógyszer, elég csak annyi, hogy az agy egy része ne kapjon elég vért, ami egy haldokló embernél igencsak elképzelhető. De a hatalmas fájdalom is okozhat ilyesmit, és gondolom szegény nagymamának is kijutott, ha a rák vitte el.

2013. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Nekem hónapokig csinálta ezt a dédnagymamám,és szerintem is oxigénhiány,stb miatt van ez,neki agyvérzése is volt
2013. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

A öregek az elhunyt szeretteikkel és ismerőseikkel szoktak hirtelen beszélni nem sokkal a haláluk előtt,valószínűleg megérzik a halálukat.

Már megbeszéltük mi is ezt a jelenséget ismerőssel,hogy a halála előtt sok ember,inkább az öregek,furán kezdenek viselkedni stb.Az egyik ismerősöm apja például elkezdett leveleket írni az elhunyt feleségének a halála előtt,az én nagyanyámon pedig nagyon ledöbbentem,mikor 3 hónappal a halála előtt elkezdte mesélni,hogy meglátogatták Esztike néniék (rég elhunyt szomszédai voltak) és neki végig nem volt se agyvérzése se semmije,látszólag fizikailag ép volt...

2013. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Polcz Alaine onnan veszi, hogy pszihológusként haldokló. gyógyíthatatlan gyermekekkel foglalkozott.
2013. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Nemrég volt a Nat. Geo.-on, hogy eltévedt turisták napok óta bolyongtak, gondolták meghalnak, nem találnak rájuk. Persze tök ateisták voltak, majd megjelent nekik a Szűzanya. Nem tudom, mi igaz belőle, de mondta, hogy onnaltól gondolta, hogy megmenekülnek. Ez egy komoly adón hangzott el, egy túlélőtől. Nem tudom, hogy van ez.
2013. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Örülök annak, páran úgy gondoljátok, hogy a nagyanyám az elhunyt szerettievel beszélgetett, mert én is így gondolom.

Vele voltunk halálakor, amikor beszéltünk hozzá akkor velünk beszélt érthetően, amikor csend volt akkor pedig valahová máshová.

Egyébiránt, a kórházi közös szobában halt meg egy nénike két nappal a mi tragédiánk előtt és mami mesélte el ijedten, hogy a néni elmondása szerint beszélgetett az elhunytjaival.

2013. ápr. 4. 09:27
 10/22 Skywalker33 ***** válasza:
89%

Halihó,


a haldokló már félig odaát van, látja hallja a túlvilág lényeit amely neki már fontosabb valóság mint lejárófélben lévő jelen élete.

Lehet a beszélgetőpartnere a szellemi vezetője, őrangyala, elhunyt rokon, barát stb....


Üdv,

T :)

2013. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!