Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mitől alakul ki a Deja vu...

Mitől alakul ki a Deja vu érzés, és miért olyan tőle a gyomrom mint ha szó szerint tűz lenne a hasamban a gyomromnál?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Azt úgy hívják, hogy gyomorégés, nem deja vu. Egy kevés szódabikarbóna segíteni fog.
2013. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ez akkor jön amikor rám jön ez az érzés hogy mint ha ez már megtörtént volna... ismerem a gyomor égést hogy milyen de ez nem olyan... ez olyan mint ha forró lenne...
2013. ápr. 17. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehet, hogy eszedbe jut valamiről valami emlék, esetleg hasonló helyzetbe kerülsz, mint régen, és olyan erősen idéződnek fel egyes emlékek, hogy érzelmileg is felkavar? Ettől lehet forróság érzés a gyomorban, vagy az arcon, ha meghatározó élmény volt az ami felidéződött.
2013. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
A deja vu érzés abból adódik, hogy az egyik szem a másodperc törédekével később észlel, mint a másik, így mikor az info az agyba ér, már egyszer "látta". Nem valószínű, hogy köze tud lenni a gyomrodhoz, hacsak nem rossz annyira a látásod, hogy attól hányingered van.
2013. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De akkor miért van az, hogy nem csak a látottak miatt van deja vu érzés, hanem események, történések miatt is? Mint amikor sétálok az utcán, nekem jön véletlenül egy piros ruhás nő és emiatt elejtem a telefont. De amikor meglátom a piros ruhás nőt és közben telefonálok, már jön az az érzés, hogy nekem fog jönni és el fogom ejteni a telefont, mert korábban ezt már megálmodtam.
2013. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Én ezt pszichológián tanultam "észlelés" témakörben, de arra, amit kérdezel két teóriám van. Van olyan, hogy tényleg megálmodsz dolgokat, eseményeket, stb. (én is szoktam), a másik, hogy tartasz tőle, hogy - a te példádból - túl közel jön az a piros ruhás nő, és neked fog menni, ezért bevonzod az eseményt, meg is történik.
2013. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ha csinálok valamit... vagy teszem fel nézem a tv-t vagy éppen netezek... és rám jön ez a Deja vu érzés... először elönt a forróság belülről majd a hasam és a mellkasom elkezd mint ha forrósodna úgy érzem... nem sűrűn jön rám de ha rámjön minden alkalommal rosszabb érzés...:S bambává válok olyankor meg minden...
2013. máj. 1. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!