Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Fejlődhet-e a lélek a reinkarn...

Fejlődhet-e a lélek a reinkarnáció során? Úgy értem, hogy az előember lelke egy mai emberben születik újjá?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 19:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
42%
Mivel a reinkarnációra semmi bizonyíték nincs, nem is lehet igaz, a válasz nem.
2013. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
89%
Azok az elképzelések, világnézetek (hinduizmus, és a nyugati teozófia), ahol hisznek a reinkarnációban egyértelműen azt gondolják, hogy azért 'születünk le' újra és újra, hogy a megértésünk növekedjék. Olyan élethelyzetek és sorshelyzetek várnak, amiből tanulni lehet és ezáltal közelebb jutni a végső Igazsághoz. A sors így adott - a karma viszont az adott sorshelyzetben a saját akaratból eredő cselekedetek -> ezzel határozzák meg a következő 'leszületést'. Tehát fejlődhet: de akarni kell, nem 'magától, automatikusan'. Remélem segítettem.
2013. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%

Csakis a reinkarnacioval fejlodhet a lelek odaig, amikor mar nincs szuksege ujraszuletnie.

Az eloembert ne keverjuk ide.

A sajat lelked oroklod magad utan, a benne levo energiakkal, a megtanult leckekkel, tehetsegekkel, karmaval - az szuletik ujja, illetve vesz fol mas testet, mert az elozo elhasznalodott (eloregedett es meghalt). A test hordozza a lelket.

2013. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Én hiszek a reinkarnációban. Bár azt hittem egyértelmű.

De kérem, hogy a további félreértések elkerülése végett következőkben azok válaszoljanak, akik szintén hisznek a reinkarnációban.

2013. szept. 13. 19:57
 5/53 A kérdező kommentje:

3-as: Na jó, de mit csinált az emberi lélek mielőtt emberbe került volna?

Továbbá, mivel az ember csak egy állomás az evolúció útján (és nem tudjuk még mivé fejlődik), ezért mi lesz azután, hogy az ember már továbbfejlődött?

2013. szept. 13. 19:59
 6/53 anonim ***** válasza:

"Az eloembert ne keverjuk ide."

Miért ne?

2013. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
igenis meg nemis lehet hogy igen de hajlok a nemre ami nem zárja ki az igent:DDD
2013. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:

rengeteg jó könyv van, ami jól leírja, miért kell a léleknek újból és újból alávetnie magát a reinkarnációnak.

a karma, az egyik legfontosabb ebben, de ezeregy más oka is van, olvasgass egy kicsit a témában.

ha a lélek letud egy reinkarnációs ciklust, akkor máshol, más formában újrakezd egy másikat, míg a legvégén rádöbben, hogy mindenben csak önmaga tökéletesedését kereste.

2013. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
8-as: A baj csak az, hogy egyik könyv sem ad erre választ.
2013. szept. 13. 20:29
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
sztem nincs olyan könyv vagy ember aki erre válaszolni tudna. honnan tudod hogy létezik az előző élet?erre énis kíváncsi lennék nem vagyok szeptikus.De azért elsősorban bekéne bizonyítani hogy van előző élet.
2013. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!