Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ti éreztétek olyat amit mások...

Zsófi230102 kérdése:

Ti éreztétek olyat amit mások éreznek?

Figyelt kérdés
Velem ez úgy van hogyha valaki szomorú mellettem én is szomorú leszek. Volt már példa arra is, hogy mentünk az utcán és elment melletünk egy férfi és éreztem hogy van valami baj a családjával. ez csak nekem van így? Kérlek írjatok mert kíváncsi vagyok,hogy másnak is van e valami ilyenje vagy hogy mit szóltok hozzá.
2014. ápr. 2. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
empátiának hívják, emberi képesség, bár csak azok képesek rá, aki értékekben(szellemi) gazdag szocikulturális nevelést kaptak.
2014. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szociokulturális
2014. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
még csak 12 vagyok
2014. ápr. 2. 21:59
 4/7 anonim válasza:

Kedves Zsófi!


Igen valóban empátia ez, és akárki akármit mond ez egy adottság, valakit lehet akárhogyan nevelni képtelen lesz más helyzetébe beleélni magát.

Kérdező mindenképp "fejleszd" ezt a képességed, és mindenképp próbálj segíteni, ha valami negatív érzelmet látsz barátaidon/osztálytársaidon/családodon.


És feküdj le aludni, késő van :D

2014. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én éreztem már többször is ilyet.Nemrég halt meg egy rokonom és én akkor este éreztem amit ő érez.Fura volt mert teljesen elfogott egy érzés,hogy én holnapra meg fogok halni,de olyan minden mindegy érzés volt,és fájt a szivem tájékán.Emlékszem ez későn este volt,és hajnali 3-kor kaptuk meg az sms-t,hogy a rokonunk meghalt.Később a boncolásnál kiderült ,hogy szívelégtelenségben meghalt és kb az idő tájban amikor nekem volt az a furcsa érzésem.
2014. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
én egyszer befingottam egy szűk helyen, ahol legalább voltunk 8-an. én éreztem, de szerintem ők is.
2014. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laylah ***** válasza:
Ilyen velem is előfordult már nem egyszer, bár én a dolgot két részre osztanám. Az empátia az az, hogy képes vagy beleélni magad mások helyzetébe; nekem ez szinte velem született adottság. A másik pedig, mikor egy ismeretlen ember halad el melletted, és szavak, valamint minden kontaktus nélkül érzed, hogy valami nem oké, ez megint egy más téma, nem vagyok biztos benne, de talán ez az, amit tisztánérzésnek hívnak. Nekem is volt ilyen, bár nekem kellett rövidebb-hosszabb érintkezés is a személlyel (ehhez egy távolsági buszon elég jó feltételek voltak adottak). A legjobb az volt, mikor éreztem, hogy a mellettem ülő nőt nemrég dobták ki, a 30-on már nyilván túl volt, és eléggé megviselte a szakítás, önmagában kereste a hibát, vigaszként pedig a lélek vizsgálgatásába fogott bele. 10-15 perc múlva elővett egy vékonyka könyvet, valami olyasmi címmel, hogy "Isten és a lélek világa".
2014. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!