Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Néha miért érzem úgy, mintha...

Néha miért érzem úgy, mintha már az a pillanat megtörtént volna? Ti is éreztetek már így?

Figyelt kérdés
Most is nézek egy képet, amin angol felirat van és próbálom megfejteni a szöveget, és azt éreztem mintha már ez megtörtént volna, pedig még csak most rakták fel.
2013. okt. 3. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. De én mindig úgy érzem mintha álmodtam volna.
2013. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják De Javu-nek (De Zsávű), amikor egy kép láttán, vagy egy beszélgetés hallatán olyan érzés fog el, mint ha már meg történt volna ez velünk. Egyes tudósok szerint ez azért van, mert a szem vagy fül által észlelt információ hamarabb jut el az agy emlékeket szolgáló részébe, mint ahogy fel tudná dolgozni az információt, ezért emlékként fog hatni az esemény.

Én mondjuk húzok a tudományos és a spirituális dolgok felé, szóval én nem tartom kizártnak azt se, hogy esetleg ha a multiverzumos változatot nézzük, akkor egy párhuzamos létben már megtörtént a dolog és az hat át a saját világunkba. Vagy talán korábban már átélte az ember ezt az emléket akár úgy, hogy valamilyen módon képes volt az illető látni,érzékelni a jövőben történteket, vagy (egy még ennél is drasztikusabb magyarázat) egyszer már konkrétan végig élte az illető az életét, ha nem is ugyan azokkal az eseményekkel, de bizonyos dolgok egyeznek a korábbi életben történtekkel.

2013. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem is történt már ilyen, amit deja-vunek hívnak. Fura érzés volt, mit ne mondjak. Én, mégis csak szkeptikus vagyok, mivel ha így lenne, akkor külön képzés lenne arra, hogyan tudnád használni a jövőbeli álmodozást. Jó lenne irányítani, hogy azt álmodd, mi fog történni ekkor és ekkor. Létezik ilyen? Nem (vagyis én, nem tudok róla, pedig utánanéztem).
2013. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen velem is előfordul.

Olyankor azon gondolkodom mindíg hogy vagy megálmodtam ezt előre ,vagy csak ez az érzés hülyéskedik velem ,vagy ez már megtörtént egyszer.

2013. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok: De igen, vannak képzései, ezt hívják tudatos álmodásnak. Én is próbálkozok vele, eddig sajnos még sikertelenül. Hülyén hangozhat, pedig nem az, de az Eredet című filmben pár dolog igen hasznos. Például a totem. Ha van egy olyan tárgyad, amit te magad ismersz és azt a tárgyat el tudod képzelni egy bizonyos szituációban (rendellenes tevékenységében), akkor kellő gyakorlással el tudod érni, hogy álmodban megjelenjen. Na már most még ennél is több gyakorlással még akár azt is el lehet érni, hogy ha ez által észre veszed, hogy ez már álom, akkor ne ébredj fel belőle, hanem benne tudj maradni és kedved szerint cselekedni. Ha úgy tetszik, akkor egy fajta saját MÁTRIX-ot hozol létre. Mind ezzel csak az az apró bökkenő, hogy ha mind ez esetlegesen sikerül, akkor ne ess kómába. Ugyan is ha képes vagy álmodban teremteni, akkor sajnos megtörténhet, hogy az agy nem tud majd különbséget tenni az álom és a valós világ között, (hiszen ki ne élne szívesen egy olyan helyen, ami tökéletesen a saját képére, kedvére készült és bármit megtehet ott). Ettől kezdve viszont lehet, hogy szívesebben maradna az agy az álom világban és ezt úgy éri el, hogy leválasztja magát a fizikai korlátjától ( vagyis a testedről) és mély szundiba kezd.


Szívesen elbeszélgetnék egy kómából fel ébredt emberrel, hogy mit tapasztalt a tudattalan állapotában? Milyen gondolatok kavarogtak a fejében?

2013. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Utolsó! Amit leírtál, hogy tudatosan akarod elérni az álmaid és kedved szerint variálni őket ez valóban létezik! Örülök is neki, hogy rátaláltam az írásodra! Nekem bizonyos dolgok miatt sikerült ezt megvalósítani és azt kell, hogy mondjam -sajnos- rászokni is. ez egy olyan dolog amit ha úgy élsz meg, hogy minden jól alakul álmodban és a legfontosabb, hogy felismered a tényt, hogy te saját magad alakíthatod a dolgokat benne a tudat alattid ezeket olyan dolgoknak fogja kezelni amire egy idő után szüksége lesz. Sajnos nekem a múltbeli dolgok miatt ez az út maradt amikor is folyton kattogott az agyam éjjel nappal, egyszerűen nem tudtam abbahagyni a gondolkodást. Ez önmagában nem lenne baj. Csakhogy rendkívül fárasztó és ez amióta van azóta minden egyes "alvás" valójában olyan mintha sosem aludnál és ez idő alatt egy másik helyen "élnéd az életed". Minden egyes felébredés után egyre jobban az az érzés fog el mintha egyszerűen csak feljönnék egy föld alatti helyről és a napomat a földfelszín felett folytatnám, majd este ugyanígy kezdődik előröl odalenn, csakhogy ott úgy mintha én lennék maga az "író" . Elektronikai, mechanikus dolgokkal foglalkozom és foglalkoztam rengeteget, számtalanszor előfordult velem, hogy ez idő alatt amíg aludtam ott terveztem meg azt amit létre szerettem volna hozni ezekből a dolgokból. Tápegységek kivitelezése speciális helyen ahol mindenféle kereszttényező és egyéb dolgok közbeszóltak. A furcsa az volt, hogy észre sem vettem mit csináltam "álmomban". Nem emlékeztem rá konkrétan, hogy ezzel álmodtam volna. Majd mikor a valóságban nekiálltam az építésnek, akkor ugrott be egy egész hosszú gondolatsor, hogy én ezt már az elejétől a végéig teljesen megterveztem. Letettem mindent a kezemből és leültem gondolkodni, hogy vajon mikor, hiszen külön ezen nem gondolkoztam és nem is emlékeztem rá. majd egyszer csak beugrott, az az érzés/emlék mikor lefeküdtem aludni egy idő után saját magam mintha "előadást" tartott volna magának. (tudom baromi hülyén hangzik de nem tudom ennék egyszerűbben leírni)tehát az a rész ugrott be először mikor szó szerint álmomban nekiláttam a tervezésének és elkezdtem gondolkodni és még az is teljesen nyilvánvaló volt, hogy álmomban teszem. ÉS ez nem az első alkalom volt, amikor pedig gondolkozom, hogy hol és mikor volt időm ezzel foglalkozni akkor villanik be, hogy elalvás után elkezdtem ezzel a témával foglalkozni. Sokszor van, hogy erős gondolkodás után ugrik be, mikor és hol is csináltam. Tudtam és tudom is nagyon gyakran miközben álmodom, hogy ott vagyok, ami hihetetlen furcsa. Ezeket rengetegszer kétségbe vontam saját magamnak is de rá kellett jönnöm, hogy igenis van ilyen dolog csak nem tisztán értem, h miért és hogyan. Több dologgal is bizonyíthatom saját magamnak. Sokszor megvalósíthatatlan vagy képtelen dolgok szerepelnek benne -tehát mint egy furcsa álom- csakhogy ezek közben is beleviszek olyan gondolatokat amik a saját elmémből, a reális gondolkodásomból/valós megélt dolgaimból vannak. Legtöbbször emlékszem rájuk, kezdetben volt nagyon érdekes akkor én is déjá vu érzésnek tartottam de abban különbözik ez, hogy miután felismered a hasonlóságot/ismerős dolgokat , akkor már egészen addig tudni fogod, hogy mit gondoltál mondtál tettél abban a pillanatban amíg ezt az álmodban folytattad/tehát meddig jutottál el a saját álmodban a saját akaratodból ezekkel a dolgokkal. Különös , hogy számtalanszor tudtam folytatni az álmaimat amiben előfordultak lehetetlen dolgok tehát álmodtam és nem csak képzeltem, és ezeket tudtam folytatni a következő napokon, a leghosszabb amit elértem 4 napon át tartott. Majd hirtelen valami kéretlen dolog bezavart és nem bírtam többet folytatni. De vissza visszatértek részletek belőle egy másik álmomban de akkor már nem bírtak jelentőséggel, de önszántamból tettem bele őket, ritkán tüntek fel maguktól. Olyan is előfordult, hogy egy álmot nagyjából egy vagy valamivel több mint egy hét után folytattam de teljesen ugyan onnan. Amióta ez van azóta nem alszom jól mondhatni csak vagyok. Pontosan ezért vettem észre magamon mivel rosszul alszom, ha álmodok valamiről és hirtelen valaki miatt vagy valami miatt megébredek hirtelen az álmom megszakad majd visszafeküdve képes vagyok teljesen ott folytatni és néha olyan abszurd dolgok jönnek elő amitől tudom, hogy nem csak ébren vagyok és nem csak simán gondolkozom. Megnehezíti, hogy csak esetenként tudom azt kontrollálni amit néha magamtól beleteszek, tehát ha futok valahová olyan helyeken ahol a való életben soha nem jártam de részletgazdag felvételeken láttam azt teljesen bele tudom fonni és úgy érzem felébredés után, hogy alig tudok különbséget tenni vajon megtörtént e vagy nem, a különbség csak annyi, hogy valóságban biztosan nem jártam az óceán környékén így biztosan álmomban kreáltam- és az a nehéz mikor futok futok a tengerparton és vmiért egy repülő franc tudja mi oldalról majdnem elém repül elég magasan. ilyenkor el akarom "távolítani" érzem is, h próbálkozok ellene tenni de ha egyszer kéretlen dolog jelenik meg akkor általában nem sikerül kivennem onnan. És fogalma sincs, hogy miért lehet ez. Mert nem arról van szó, hogy ismeretlen lény és repül , lehetetlen dolgokat is kreálok saját magam álmomban, de ez olyan mintha nem én tettem volna bele a történetemben és olyankor olyan mintha megjelenésekor rohadt nagy nyomás alatt lennék. Saját tapasztalatomból írva nem kerül tőle kómában senki, amit kórházakban orvosok és egyéb foglalkozásúak állítanak az eltérő dolog ettől. Filmeknek és egyéb kitalált működési elveknek ezt nem kell elhinni, nem fordulsz be magadba mert a tudatod nem engedi. Hiába szép és jó amit ott megélsz, ott bármire képes vagyok. De magamtól ott ragadni nem tudnék. Ezért ettől nem kell tartani. Ez 1,5 éve tart így. Különös, hogy napközben nem vagyok fáradékony de előfordul és egyre nagyobb mértékben, hogy nehezen kelek fel. Megébredek ugyan úgy bármire legyen az zaj vagy ébresztőóra azzal nincs baj, de egyre jobban azt érzem, hogy nagyon rövid idő, mintha csak kb fél óra telt el volna az alvással az egész este helyett és ezt egyre jobban kevesellem nem is igazán fizikailag hanem szellemileg. Különösképp kb 5 éve felfigyeltem arra , hogy mikor egyszer fáradt voltam szellemileg (testileg nem annyira tehát nem fájt a lábam a sok menéstől stb) akkor barátnőmnél elaludtam kb 15-20 percre mielőtt indultam volna haza. Az a 15-20 perc olyan intenzív pihenéssel telt el, semmi álom semmi ilyen dolog nem volt csak alvás, mikor felkeltem teljesen olyan volt mintha átaludtam volna egy napot. Majd mire hazaértem is teljesen friss voltam, és ezt sokszor eljátszottam. Azóta viszont amióta álmomban elkezdtem ezeket a hülyeségeket azóta ilyen jó alvásra abszolút képtelen vagyok sem altatóval sem máshogy nem megy. Azért kezdtem el az álmomban saját magamnak egy szabad gondolkodással befolyásolható szabad történetet írni mert menekülni akartam a való életben történt dolgok elől. Bár szép dolgokat élhetek így meg szép dolgok történnek és ezek által -tudom, hogy tévesen mert ez nem a valóságban történik- de úgy érzem, hogy mégis talán ez valamivel többet ad nekem ha majd visszagondolok az életemre ha lepereg előttem utolsó óráimban. Teljes életet élek, szépen alakul a dolgom egy lánnyal, szeretek élni és nem vagyok bezárkózott sem egyáltalán, rengeteg dolog érdekel, különféle dolgokkal foglalkozom, sok hobbim van, de a múltban történt dolgok alatt kicsit bezárkóztam akkoriban ezért "rászoktam" erre az álmos befolyásolós dologra a gond csak az, hogy nem tudom pontosan mit is tettem amiért ezt legelőször megtudtam csinálni , csak körülírni tudom, hogy menekültem az elől az érzés elől ami itt ért. Nem bújom a misztikus történeteket meg semmi ilyesmi, tehát nem beképzelem ezeket csak mert valaki egyszer leírta. Mondom, teljesen normálisan élek, csak ez a különös dolog jelenleg kíséri az életem.

Ui.: ezt önszántamból írtam le, senki nem kötelezett rá, nem kapok érte sem kitüntetést sem mást így gondolni való, hogy nem szórakozásból pötyögtem le éjjel ezt a hosszú írást. Csupán szerettem volna összefoglalni mindazt amit átéltem és hátha van még valaki aki ezekből felismeri magán, hogy mikre képes álmában. Félni nem kell tőle, de azt azért tanácsként leírom, hogy vigyázni kell vele nem szabad felelőtlenül a való életben ezek hatására cselekedni mert akkor saját magunknak és szeretteinknek árthatunk vele. Az a mondás nagyon igaz: Álmodozás az élet megrontója! Az becsületes boldog életet a valóságban kell élni, ebbe az álom dologba akkor próbálj belekezdeni ha menekülsz valami elől amit máshogy nem vagy képes átvészelni.

2014. jan. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

#6 nem volt türelmem elolvasni pedig bizti érdekes :P

velem is rengetegszer megtörtént már ilyen, de már volt olyan, hogy 1 hétig ismétlődött és teljesen kiborított. pénteken suliban ebédnél már mondtam mindenki szövegét magamban xD

2014. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én már átéltem egyszer,hogy én irányítottam az álmom de bevallom hogy nem volt valami kellemes érzés inkább nagyon ijesztö volt mert tudtam hogy most álmodok és fel akartam kelni de nem tudtam a tudatalatti álmomból szó szerint és akkor (az álmomban) úgy éreztem hogy örökre ott maradok és mikor hirtelen felkeltem akkor nagyon megnyugodtam hogy hála az égnek kiszabadultam az álmomból szóval szerintem ha jót akarsz magadnak ne próbálj meg tudatosan álmodni mert még ténleg kómába esel vagy ott ragadsz.
2017. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Későn írok, de ma velem pontosam egy ugyanilyen történt. Mondom rákeresek erre a témára de ezek szerint ez egy létező dolog. Többször is volt már velem ilyen, például egyszer mondtak nekem valamit és úgy éreztem mintha ez megtörtént volna egyszer velem.
2021. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!