Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ezek szerint tudományosan...

Ezek szerint tudományosan bizonyítva van, hogy nincs semmi a halál után?

Figyelt kérdés

A testen kívüli élmény agyi illúzió

Teljesen normális embereknél is tökéletes testen kívüli élményt lehet előidézni például egy kábítószernek minősülő érzéstelenítő szerrel, a ketaminnal. A ketaminnal kezelt emberek ugyanolyan élményekről számolnak be, mint amilyenekről a halálközeli élményt átélt személyek. Úgy érzik, mintha a testük fölött lebegnének, és kívülről néznék azt. Ha valaki megszúrja őket, az mondják: "a testem odalent érzi a fájdalmat, de én magam nem". Mivel az így kezelt embereknél az "én" elválik az általa lakott testtől, nem tapasztalnak semmilyen agóniát vagy érzelmi szorongást.

[link]


Egy új kutatás szerint közvetlenül a klinikai halál beállta után az agy igen intenzív tevékenységet folytat, ami alátámaszthatja a hirtelen szívmegálláson átesettek halálközei élményeinek valóságtartalmát.

[link]


2014. szept. 27. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mivel a semmi létezése nem bizonyítható, ezért az bizonyított, hogy valami nincsen az élet után.
2014. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Egyes klinikai halál állapotából visszatérők pontosan le tudták írni, hogy hogyan élesztették őket újra az orvosok.


Ezt nehéz lenne kósza agyi aktivitással magyarázni!

2014. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az van bizonyítva, h nem az van, amit eddig hittünk.
2014. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Én nem találtam a cikkekben erre bizonyítékot, mindössze annyit, hogy hasonló állapot előidézhető pl. ketaminnal. Az meg teljesen természetes, hogy szívleállás után nagyon aktív az agy, hisz az agy feladata mindent megtenni a túlélés érdekében. Ez a legősibb ösztön, ez minden lény génjeibe van kódolva sok száz millió éve.

Úgyhogy ez már megint a "brit tudósok" kategória, ami inkább bulvár, mintsem hasznos információ a világ számára, tehát Nobel-díjra nem kell számítaniuk.

2014. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
Végre kezdenek rájönni az emberek hogy a halál után csak az vár ránk ,hogy testünk elbomlik ,tudatunk szertefoszlik.
2014. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Agyi illúzióval elég nehéz lenne megmagyarázni azokat az eseteteket, amik szép számmal előfordulnak világszerte, és amikor kimutatható agytevékenység nélküli páciensek, akik lapos EEG görbével hevernek egy műtőasztalon, a sikeres újjáélesztésük után, a klinikai halál állapotából visszatérve olyan dolgokról számolnak be az orvosok és hozzátartozók megdöbbenésére, amikről - az orvostudomány mai álláspontja szerint - egyáltalán nem szerezhettek volna tudomást (ráadásul nem kizárólag velük, a közvetlen környezetükben történtek, hanem esetenként olyan dolgokról, amik időben párhuzamosan tőlük akár több száz kilométerre történtek a családtagjaikkal, szeretteikkel).


Én épp arra csodálkozom rá, hogy az egyre több ilyen jellegű dokumentált eset miatt már orvosok is egyre komolyabban vetik fel valamifajta agyhoz nem kötött tudatosság létezésének a lehetőségét - bármilyen hihetetlenül is hangzik a racionális elménknek.

2014. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem a kérdésed pont üti a magyarázatot! Legalábbis ha ketaminnal vagy halál állapotában létezik testen kívüli állapot, ez pont azt bizonyítja, hogy a klínikai halál után van élet! Vagy tévedek?
2014. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

Ez a mai világ. Egyre többen cáfolják, hogy van Isten, és halál utáni élet.

Haláluk után meg azt mondják át lettem verve, nekem nem ezt mondták.

Mindenki maga választ.

2014. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát Isten is azt mondja, vagyis bocs, a vallások nagyjai is azt mondják, hogy van élet a halál után, ugye vagy mennyország vagy pokol. Ez nem ugyanaz?
2014. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Napfonat ***** válasza:
63%

Hát ez a cikk nem bizonyítja azt, hogy ne lenne halál utáni lét.

Ellenben egy sokkal érdekesebb dolgot viszont taglal: "Az agytevékenység ezen állandóan változó mozaikjából emelkedik ki a testbe zárt én érzéke." Vagyis az az érzés, hogy a test a miénk, és abba vagyunk zárva, az is csak egy érzék lenne, de esetleg nem a valóság. Akkor mi?

2014. szept. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!