Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ezek szerint tudományosan...

Ezek szerint tudományosan bizonyítva van, hogy nincs semmi a halál után?

Figyelt kérdés

A testen kívüli élmény agyi illúzió

Teljesen normális embereknél is tökéletes testen kívüli élményt lehet előidézni például egy kábítószernek minősülő érzéstelenítő szerrel, a ketaminnal. A ketaminnal kezelt emberek ugyanolyan élményekről számolnak be, mint amilyenekről a halálközeli élményt átélt személyek. Úgy érzik, mintha a testük fölött lebegnének, és kívülről néznék azt. Ha valaki megszúrja őket, az mondják: "a testem odalent érzi a fájdalmat, de én magam nem". Mivel az így kezelt embereknél az "én" elválik az általa lakott testtől, nem tapasztalnak semmilyen agóniát vagy érzelmi szorongást.

[link]


Egy új kutatás szerint közvetlenül a klinikai halál beállta után az agy igen intenzív tevékenységet folytat, ami alátámaszthatja a hirtelen szívmegálláson átesettek halálközei élményeinek valóságtartalmát.

[link]


2014. szept. 27. 19:31
1 2 3
 21/23 Legoman ***** válasza:
53%

A tudománynak csak annyi a gondja, hogy nem értenek ezekhez a dolgokhoz. Ahelyett, hogy ők is megtanulnának például asztrálisan kivetülni, akkor sokkal többre mennének. Rájönnének arra, hogy ezek a dolgok nem olyanok, amiket gépekkel kilehet mutatni.

Kíváncsi vagyok, ha asztrális kivetülésnél a tudós látna egy szellemet a szobában, hogy minek állítaná be. :D


Ezek nem az agynak a tevékenységei. Hisz gondoljunk bele, puszta logika az egész. Amikor műtenek valakit, akkor elaltatják, szóval eleve a tudata kikapcsol, vagyis az agya is. Bekapcsolódik a tudatalatti, ami már a lélek.

Csak az a baj megint, hogy a mai tudománynak ez a szó, hogy: lélek. Az ismeretlen.

2014. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Csak az az ismeret érdemes a tudomány nevére amit a gyakorlat is igazol.

A gyakorlat pedig nem a semmit,hanem a valamit igazolja.

"aki nem hiszi,járjon utána".

2015. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam az ide írtak mindegyikét mert roppant bosszant,ha valaki úgy gondolja:egy igazságról,az azért igaz,mert ő mondja

Akik csökönyösen ragaszkodnak materialista nézetükhöz,vigyék csak keresztben a létrát az erdőben. Kínlódjanak csak ha azt szeretik.

Én csak egyre hívnám fel a figyelmet:nagyon sokan rettegnek a haláltól.s a mai ismeretek szerint már nem olyan rettenetes,mint volt az ismeretek hiányában

Persze az önkényes átmenet továbbra is bűn.

2015. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!