Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miből áll a lélek, létezik...

Miből áll a lélek, létezik fizikailag?

Figyelt kérdés
Ha igen eltudom adni, mert nem veszem sok hasznát.

#lélek #haszontalan lélek #fizikai összetevők #fizikai lét #halállal kapcsolatos dolgok
2014. okt. 24. 12:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem létezik. A szemelyiseged vagy te.. Meg az agyad. Nem hiszem hogy ha meghalsz akkor kiszáll a testedből meg ilyenek. Mindent az agy irányít, ha annak vége, akkor ennyi.
2014. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 Legoman ***** válasza:
55%
Létezik, de ha lelked eladod, akkor konkrétan magadat adod el. A lelket csak a gonosznak tudod eladni, de akkor örökre őt kell szolgálnod, ezért hagyd ezt a baromságot, hogy eladod. Az a te lelked, ha meghalsz, akkor a lelked eltűnik és egy idő után kapsz egy másik testet, és ismét a földön leszel. Mármint először az anyaméhben. Mert meg kell valahogy születni is. A lélek puszta energiából áll, ezért bír átmenni bármin stb. Remélem kielégítő választ adtam, ha van még kérdésed írj nyugodtan. :)
2014. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
41%

Nem létezik olyan, hogy lélek.


Valamint remélem, hogy az előző válaszoló is tisztában van azzal, hogy az "energia" egy, a fizika által bevezetett, a testek állapotát leíró mennyiség.

2014. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 Ozmium42 ***** válasza:
32%

Nincs lélek, ez egészen biztos.


Akik azt állítják, hogy van, nem tudják megmondani, hogy milyen módon vizsgálhatnánk meg az állításuk igazságtartalmát, vagyis nyilvánvaló, hogy ők is légből kapták.

2014. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 Legoman ***** válasza:
36%

Nem csak a fizikában létezik energia. Körülötted is van sok, minden test egy energiából áll.

Ha ránézel a falra, azok a fekete-fehér pöttyök, ami olyan mintha elment volna a tv-ból az adás, az mind energia.

Mikor elvan borulva és látsz az égen különböző formákat, az is mind energia. Amit körülötted látsz néha-néha piros, kék, zöld stb. pöttyöket az is mind energia.

2014. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 Legoman ***** válasza:
61%
De nem értem, hogy miért kell mindent megvizsgálni. A spiritualitás és a lélek, ha nem akarja, akkor úgy se tudják megvizsgálni. A tudósok, "zsenik", akik minden földi dologra találnak magyarázatot. Ez oké, így is van rendjén. De a lélek, isten stb. Ezekre nem találnak, de vajon miért. Mert nem is fogják tudni a leghatalmasabb teremtőt bemérni, ha ő nem akarja. Isten erősebb bárminél és, ha ő azt mondja, hogy ez így lesz, akkor így lesz. Ilyen még nem jutott eszébe senkinek, hogy talán ezért is nem fogja tudni senki se semmivel megvizsgálni a lelket sem.
2014. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
63%

De, csak a fizikában létezik energia. Olyan mennyiség mint a térfogat vagy a mol. A lélekre mondhatnák a tudatlanok, hogy térfogatból áll, vagy molból van, a lélek darabból áll, de ehelyett azt mondják energiából. Mintha valamilyen anyagi minőséget takarna szerintük. De hát magyarázd el egy körnek, hogy mi az a gömb.


"Ezekre nem találnak, de vajon miért."

Mert nem léteznek? :)

Kitalált mesékkel vannak mások, akik foglalkoznak, akiknek több szabadidejük van.

2014. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Én értem azokat, akik szerint nincs, de akik szerint van ők miként tudják alá támasztani a lélek fizikai létezését?

"Létezik, de ha lelked eladod, akkor konkrétan magadat

adod el. A lelket csak a gonosznak tudod eladni, de

akkor örökre őt kell szolgálnod, ezért hagyd ezt a

baromságot, hogy eladod."

És honnan tudod, hogy melyik a gonosz? Senki sem lehet csak gonosz az, csak egy érzelem, ahol van gonosz ott jó is van.És elhiheted, hogy nem szolgálnám sem az isten, sem a sátánt, ha véletlenül mégis létezne másvilág.

- Nem csak a fizikában létezik energia. Körülötted is van

sok, minden test egy energiából áll."

- de az energia is egy fizikai dolog

- Mikor elvan borulva és látsz az égen különböző

formákat, az is mind energia. Amit körülötted látsz

néha-néha piros, kék, zöld stb. pöttyöket az is mind

energia.

- Aha, és akkor mi van?

"De nem értem, hogy miért kell mindent megvizsgálni. A

spiritualitás és a lélek, ha nem akarja, akkor úgy se

tudják megvizsgálni."

Miért-miért, csak úgy kíváncsiságból. Miért kéne oka legyen? Ha létezik fizikailag, akkor meg lehet vizsgálni, ha akarja, ha nem.

"A tudósok, "zsenik", akik minden

földi dologra találnak magyarázatot. Ez oké, így is van

rendjén. De a lélek, isten stb."

Isten csak egy kifogás a tudatlanságra a gyengék eledelle, isten nem létezik, mert mi vagyunk az Isten.

- Ezekre nem találnak, de

vajon miért. Mert nem is fogják tudni a

leghatalmasabb teremtőt bemérni, ha ő nem akarja.

- De azis lehet, hogy nem létezik ezt legbelül az ember tudja, de azért nem akar foglalkozni ezekkel, mert félti a saját hitét, hogy csalódni fog benne, mert az intelligencia legnagyobb átka, hogy csalódunk a hitben.

- Isten erősebb bárminél és, ha ő azt mondja, hogy ez így

lesz, akkor így lesz. Ilyen még nem jutott eszébe

senkinek, hogy talán ezért is nem fogja tudni senki se

semmivel megvizsgálni a lelket sem.

- Igen? Pedig nem! Isten a fantázia szüleménye. Nem erősebb egy rovarnál, mert legalább a rovar létezik.

2014. okt. 24. 15:17
 9/63 Ozmium42 ***** válasza:
62%

"De nem értem, hogy miért kell mindent megvizsgálni."


Azért, mert csak így tudjuk jellemezni a dolgokat. Ha nem vizsgálod meg, nem tudhatod, hogy milyen, ha pedig nem tudhatod, hogy milyen, akkor nem mondhatod, hogy piros színű, halhatatlan, halálod után kiszáll, újjászületés előtt beszáll, felmegy a Mennyországba, szenved a pokolban, meg hasonló légből kapott dolgok. Ha nem mondod meg, honnan jön az ötlet, akkor ez mind csak fantázia, ha rosszul használsz szavakat, akkor még tovább bizonyítod, hogy azt se tudod, miről beszélsz, ha pedig senki nem tudja megbízható módon vizsgálni, akkor ne jellemezzük már, hogy milyen, meg mit csinál, hogy néz ki, miből van, mert semmi értelme.


"A spiritualitás és a lélek, ha nem akarja, akkor úgy se tudják megvizsgálni."


Szóval van akarata, de a fentiek értelméből ezt honnan veszed? Vizsgáltad talán, akkor vizsgálhatjuk mi is ugyanúgy, mint te?

2014. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Legoman ***** válasza:
37%

Oké vizsgáljuk meg, ha te is látsz majd szellemeket annyit mint én, majd akkor rájön más is dolgokra, hogy mi ez konkrétan.

Nem mondtam, hogy szolgálj is valakit kérdező.

A gonosz és a jó igen, az érzés alapján van, de mondd meg nekem, hogy ha valaki (emberek öl stb.), akkor ő tulajdonképpen nem gonosz, hanem jó ember csak gonosz érzése van?

Amíg az ember a saját feje után megy és nem foglalkozik az érzéseivel és a szívével, addig nem is fog elhinni semmit. Ha körülnéztek egy kicsit a magatok világában, akkor megnézhetitek, hogy tulajdonképpen most is itt szidjuk egymást, ahelyett, hogy azt mondtuk volna, hogy, ez a te hited én elfogadom stb.

Nem vagyok se vallásos se semmi, de azt mondom, hogy szerintem felejtsük el az egészet, mert nem akarok oldalas vitákat ilyen téren.

Én elfogadom a ti hiteteket, az már csak rajtatok áll, hogy az enyémet elfogadjátok-e.

2014. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!