Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha létezik a lélek, mint...

Gyorki92 kérdése:

Ha létezik a lélek, mint fizikailag nem jelenlévő, de valamilyen módon létező, és emberekhez kötődő dolog, akkor az az egész testben jelen van, az agyon keresztül érintkezik a fizikai világgal vagy az agy "gerjeszti", "csinálja" a lelket?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint az agyon keresztül kapcsolódik a testhez és a lélek fizikailag is jelen van mint egy elektromágneses mező.
2010. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha volt esetleg testen kívüli élményed, akkor tudod a választ is.. Voltál már úgy, hogy nem férsz el a bőrödben, ill kényelmetlen volt a tested és hiába nyújtózkodtál?Mintha nem lennél a testedben kényelmesen?... Szerintem az egész testben benne van, viszont a fejcsakrán át tud csatlakozni a "fent maradt részéhez".. (biztosan furcsán hangzik..) Olvass Müller Pétertől, jó könyvei vannak..
2010. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A lélek a vérben van .nem keverendő össze a szelemmel A lélekhez 3 rész kapcsolódik érzelem,akarat,értelem,nem véletlenül nem lehet enni vért.
2010. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
véreshurka?
2010. szept. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Megölnék mindenkit ebben a threadben.
2010. szept. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
77%

Tegyük fel, hogy az agy "gerjeszti", "csinálja" a lelket.

Ez esetben az agyműködés ideiglenes vagy végleges leállása után nem lenne tapasztalható semmilyen lélekre utaló jelenség. Ez nem így van, lásd halálközeli élmények, nemrég elhunyt közeli ismerősök kísértetszerű "visszatérései", stb.

Vagyis a lélek a testtől függetlenül is létezhet. A kapcsolódás pontos módja nem ismert, de az agyhoz kötődése nagyon valószínű.

2010. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Sztem a lélek maga az ember, nincs külön. Én erre a következtetésre jutottam, amikor azt olvastam egy falu ujságjában: 5400 lélekszámú xy település
2010. szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

A lelek maga az ember, nem test, nem elme, sem gondolatok,

sem erzelmek,

A lelek vagy!

Figyeld meg, hogy a gondolataidat ki teremti, Te?

Az erzelmeidet, Te?


Nem a Te fizikai tested, hanem a lelek!


A lelek iranyitja a testet, Te csak benne elsz a Testedbe,

olyan ez, mint az auto,

mig a lelek az autot vezeto embernek felel meg.

2010. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Wáó 08:12-es tök jó leírtad :D(Y)Így ahogy bele gondolok, nem is hülyeség.
2010. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ha jól értem te magadra gondolsz, mint lélekre, magadra, aki gondolkodik és cselekszik. Ez a lélek, amit én elmének nevezek, a fizikai világon túl van...pontosabban a fizikai világ elméinkben van benne, összekapcsolva azzal, mégpedig a szívünknél...ezért fáj a szíved, amikor lelki bajod van, ezért lüktet a szíved, amikor ideges vagy, vagy félsz...mert ezeket az effekteket mind az elméink generálja, a negatív(téves) gondolkodásmód miatt. Nem te vagy bezárva a testbe(világba), hanem a világ jelenik meg elméden belül, mégpedig akkor, amikor te arra koncentrálsz(azért változik a világ a nem odafigyelésedtől függetlenül, mert az egyetlen létező, mindent létrehozó és fenntartó Erő/Elme/Szellem/Lélek változtatja azt). A fizikai világ azért létezik, hogy tapasztalhassunk(elméink), és fejlődhessünk ezáltal...Szóval tulajdonképpen csak a Lélek van...semmi más. És az egyetlen létező Lélek manifesztálja magát a fizikai világra, és a mi "lelkeinkre". A lelkünk nem mozog...csak a világtudat változik, amit mi is tudunk befolyásolni...nem kissé. :)

Kicsit kiragadtam a lényeget a dologból, egy egész tanítás foglalkozik ezzel, ha érdekel nyugodtan szólj, és adom. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!