Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ezek szerint Isten (spirituáli...

Ezek szerint Isten (spirituális) valóban létező?

Figyelt kérdés

Modern fizikusok elmondták tudományos művekben miszerint, a legújabb kvantumfizika szerint minden csupán információ. Az miszerint minden anyagból van, anyag alkotja már megdőlt, ezen túlhaladtunk. Ennek bővebb kifejtését itt olvashatja az érdeklődő [link]


A legújabb kvantumfizika szerint, melyeket számos tekintélyes fizikus is megírt J.A.Wheeler [link] R.Penrose [link] vagy A.Goswami [link] a világot ami létezik, mely valósággá válik, a mi gondolataink, az hogy milyen kérdéseket vetünk fel a világról Istenről. Az ahogyan gondolkodunk, az határozza meg.


Mindenkinek van egy képes Istenről, mint a legfelsőbb tudatos létező lényről és mivel mindenki tudja, hogy Isten az ő sorsát is irányítja, ezért azt jónak, igazságosnak és bölcsnek képzeljük. Mivel a kvantumfizika szerint az ahogyan gondoljuk a világot azzá alakul, az válik valóra és olyan lesz, lehetséges, hogy Istent, mi magunk teremtettük olyanná és nem csupán a képzeletünkben létezik, hanem a vágyainkon, gondolatainkon keresztűl VALÓSÁGGÁ vált. Isten tehát egy létező legfelsőbbrendű lény. Mi akartuk, hogy így legyen és mint a bevonzás vagy a Titok ahogyan az életben valóra válik, az ugyanígy vált valóra.


Mit gondolsz?


2015. febr. 1. 17:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
30%
en azt gondolom hogy meg nem talalkoztam olyan idiotaval aki fizoterikaban hisz XD
2015. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
Azt gondolom sokat voltál a napon.
2015. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%
Neked ezért fizetnek?
2015. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
43%

"Az miszerint minden anyagból van, anyag alkotja már megdőlt, ezen túlhaladtunk."

Ez az egyetlen értelmes mondat a szóf@sásban, bár illett volna hozzáírni, hogy ezt egy Einstein nevű bácsi találta ki és foglalta E=mc^2 formába! (Ami akkor is igaz, a mi még csak egyik irányba tudjuk csinálni.)

A kvantumfizikában ely nincs Istennek, ellenkező esetben nem fizikáról, anem isteni cselekedetről kell beszélni!

2015. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Ozmium42 ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy napi Kvantum Zoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Megpróbállak elképzelni innen, hátha VALÓSÁG-gá válik.

2015. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
42%

Ez a szöveg arról, hogy a világot a gondolataink határozzák meg az egyik legnevetségesebb baromság a nevetséges baromságok listáján. Nem vagyok benne biztos, de talán még a lapos földet is ütitek. De az üreges földet azt azért nem. Szóval még van hova fejlődni.

Amúgy ha komolyan hiszel benne (amit kétlek, végül is már vagy hússzor kibújtál a tesztelés alól), akkor készítenél végre egy kísérletet, ami bizonyítja? Ez tipikusan egy olyan állítás, amit baromi könnyen bizonyíthatsz. Válassz ki egy megközelíthetetlen dolgot, tök mindegy mit, és változtasd meg a gondolatoddal. Elvileg te hiszel ebben, akkor miért van az, hogy soha de soha de soha de soha nem vagy hajlandó megpróbálni kísérletileg igazolni?

Amúgy azon gondolkoztál már, hogy ha egy időben a bolygón minden egyes ember (na jó, a túlnyomó többség) azt hitte, hogy a Föld lapos, akkor miért nem vált lapossá? Amikor mindenki azt hitte, hogy a Föld körül kering a Nap, az miért nem befolyásolta a tényt, hogy nem így van? stb.

Egyszerűen annyira egyértelműen, tesztelhetően, tapasztalhatóan hülyeség, hogy ilyenkor mindig rosszul érzem magam a fajom miatt. Egy olyan fajba sikerült születnem, aminek felnőtt tagjai képesek elhinni azt, amiről egy öt éves egy perc alatt meg tudja mutatni, hogy baromság.

:(

2015. febr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

"en azt gondolom hogy meg nem talalkoztam olyan idiotaval aki fizoterikaban hisz XD"


Akkor még nem találkoztál kvantumfizikussal ! De miért is találkoztál volna velük, ha nincs dolgod velük, nem jártok egy társaságba?


"Neked ezért fizetnek?"


Ez a legnagyobb demagógia ! Ki fizetne ? Ugyanis nem reklámoztam senkit, csak tudományos linkeket adtam, de azt sem értettétek meg :P


"a világot a gondolataink határozzák meg az egyik legnevetségesebb baromság a nevetséges baromságok listáján. "


Mert te ezt képtelen vagy felfogni, még nem azt jelenti nem létezik


"Amúgy ha komolyan hiszel benne (amit kétlek, végül is már vagy hússzor kibújtál a tesztelés alól), akkor készítenél végre egy kísérletet, ami bizonyítja? Ez tipikusan egy olyan állítás, amit baromi könnyen bizonyíthatsz"


Kvantumfizikusok készítettek, laboratóriumban és reprodukálható valamint minden lehetséges kétleyt eloszlató egyértelmű eredmény vonható le belőle, ez azért jobb, mint egy házi kísérlet, nemigaz !? :-)


"Amúgy azon gondolkoztál már, hogy ha egy időben a bolygón minden egyes ember (na jó, a túlnyomó többség) azt hitte, hogy a Föld lapos, akkor miért nem vált lapossá? "


Mélységes tévedés. [link]

Látod, még ezt sem tudod !


Szerintem nyitottnak kellene lenni és nem minden régi, már elavult valaha tudományos dogmaként kezelt dolgokhoz ragaszkodni. Olvassatok mai kvantumfizikát ! ?.)

2015. febr. 4. 18:10
 8/40 anonim ***** válasza:

"Mert te ezt képtelen vagy felfogni, még nem azt jelenti nem létezik"


De azt sem, hogy létezik. Szerintem kettőnk közül én vagyok az, aki érti, hogy ez mit jelentene, és te vagy az, akinek fogalma sincs.


"Kvantumfizikusok készítettek, laboratóriumban és reprodukálható valamint minden lehetséges kétleyt eloszlató egyértelmű eredmény vonható le belőle, ez azért jobb, mint egy házi kísérlet, nemigaz !? :-) "


Csakhogy nem készítettek ilyen kísérletet. Esetleg tudnád linkelni a publikációt? Egy ilyen felfedezés nyilván bekerült a Nature-be. Melyik szám, melyik cikk?

Megint csak mellébeszélsz. Hajrá, mondd hogy mit fogsz megváltoztatni csak az akaratoddal és mikor. Vagy magyarázd el, hogy miért zárkózol el mindenféle kísérlettől, mikor elvileg hiszel abban, amit mondasz. Elvileg neked semmibe nem kerülne bizonyítást adni. Gyors, nem kerül semmibe, nem igényel előkészületeket. Akkor mi is a gond?


"Mélységes tévedés. [link]

Látod, még ezt sem tudod ! "


Kivéve, hogy megint csak nincs igazad. Meg vagyok lepve. Ja nem...

[link]

A teljes ókorban a legtöbb helyen így gondolták. Az ókor elején és az őskorban még egyáltalán nem létezett a gömb alakú föld elképzelés. Annak, hogy hol kik meddig és miért utána nézhetsz wikin (Kínában meglepően sokáig), de az tény, hogy volt egy olyan idő, mikor az egész földön (közel) minden ember meg volt róla győződve, hogy a Föld lapos.

Tudom, tudom, a kamutudósnak nem kell tudnia dolgokat, csak minél magabiztosabban hülyéznie másokat.

Szóval még egyszer, az a kor, amikor mindenki laposnak tartotta a Földet miért nem tette lapossá? Feltételezve, hogy az emberek gondolata formálja a világot, így kellett volna lennie.

De ugyanezt fel tudnám tenni bármilyen más témában. Miért van atommag, miért vannak elektronok? Az emberek nagyon sokáig nem tudtak róluk. Akkor nyilván az idő alatt nem is léteztek (a te világképed szerint). De akkor pontosan hogyan keletkeztek? És mikor? És a Hold az csak akkor lett atomokból, mikor felmentünk oda? És előtte miből volt? A világképed teljesen értelmetlen. Persze ha végre a huszadik kérésemre tudnál valami bizonyítékot mutatni, én elhinném.


"Szerintem nyitottnak kellene lenni"


Én vagyok kettőnk közül a nyitott. Azt mondtam, hiszek neked, ha kísérletileg bizonyítod. Vagy nálad mi a nyitottság, hogy higgyek el akármekkora hülyeséget, amit épp kitalálsz? Ez nem nyitottság, hanem hülyeség volna. Ellenben te olyannyira nyitott vagy, hogy van egy meggyőződésed, aztán mikor igazolni kéne, akkor elkezdesz mellébeszélni és a másikat szidni. Te tartod magad nyitottnak? Nevetséges.


"Olvassatok mai kvantumfizikát"


Tanultam. Veled ellentétben. Soha nem került szóba, hogy a világ nem létezik, és csak a mi gondolataink teszik valóssá. Én mátrixokra meg rém ronda integrálokra emlékszem. De ha gondolod, fent van a neten több ezer óra egyetemi előadás a témáról, egy rakat egyetemről, mindenféle nyelveken és mélységben, kereshetsz nekem ilyen részt, mert én nem találtam.

2015. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Lehet találkozni sokféle elgondolással. A kérdező kiválassza ami neki a legtetszetősebb,s akkor az az igaz. Neki.
2015. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

kezdetben lön az IGE és az ige istenböl vala


HZ azaz frekvencia

2015. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!