Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mit gondoltok erről? Lehetsége...

Mit gondoltok erről? Lehetséges, hogy csak képzelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy egyszer még kérdést fogok feltenni ebben a témában.

Személy szerint én a szellem-témában a kettő közt állok. Nem állítom, hogy nincs, de azt sem, hogy van.

De nem régiben történt egy érdekes eset, amit szeretnék nektek elmesélni, kíváncsi vagyok mit gondoltok róla.


Elöljáróban annyit kell tudni, hogy az öcsémmel van egy közös baráti társaságunk, nagyon sokat járunk hozzájuk. A hozzájuk két középkorú nőt jelent. Mindketten hisznek a szellemek létezésében, azt mondják tapasztalataik is vannak. Nagyon őszinték, tudom, hogy ilyet nem viccelnek. Az egyik nő fia 2-3 éve hunyt el, állítólag többször "találkoztak" még vele utána...


Tehát a sztori... elég fáradtak voltunk már este tíz után, néztük a tévét, a szokásos kései punnyadás. A szobaajtó becsukva, kilincsre. Az egyik szúnyoghálós ablak nyitva volt, kint szakadt az eső. Az ablak az udvarra néz, ahol teljesen sötét van. A teraszon volt némi kis fény, ami az ablakon keresztül, a szobából áradt ki.

Nem tudom mikori lehet az a ház, ahol most laknak, de nem ők az első lakók ott. Mielőtt ők odaköltöztek illegális kocsma is volt.

Csendben nézzük a tévét, amikor hirtelen kinyílt a csukott ajtó. Erre az egyik nő megszólalt, hogy nyugodtan gyere be, ülj le!


Ennek kapcsán felmerült a szellem-téma. Hosszasan beszélgettünk róla, sokat mesélt. Teljesen lekötötte a figyelmemet, hiszen érdekes volt minden szava.

Én pont a nyitott ablakkal szemben ültem. Miközben hallgattam a történetet oldalra néztem, ki az ablakon.

Akkor megláttam egy férfit, aki bámul be az ablakon. Kb mellkastól felfelé láttam, fekete ruhában és kalapban volt. A szemeit nem láttam, mert a kalapja pereme leárnyékolta. Ekkor szinte fájdalomként belém nyilallt az ijedtség. Utána hirtelen eltűnt, semmi.

Ahogyan ez lejátszódott megkért az egyik nő, hogy csukjam be az ablakot.


Elmeséltem hazafelé-menet tesómnak, de szerinte csak mert ilyenekről beszélgettünk ezért az agyam megviccelt, amire még a fáradtság is rádobhatott.


Rajta kívül még nem mondtam ezt el senkinek.


Szerintetek lehetséges, hogy tényleg csak a képzelet játéka volt? Annyira "beszippantott" volna a téma, hogy az agyam kreálta oda? Nagyon remélem, hogy így van!

Kíváncsian várom a ti véleményeteket!

Köszönöm, ha elolvassátok!



2015. ápr. 21. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetett ember is.
2015. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak szellemeek.
2015. ápr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A zárt kapun nem tudott volna bejönni senki... bemászni pedig pláne. Ha a kapu előtt csak elsétál valaki, már akkor nagyon jeleznek a kutyák.

Úgyhogy (sajnos) ez kb. kizárható :/

2015. ápr. 21. 00:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Te neked kellett látni.

Egyébként akkor ezek a hölgyek durván démonizáltak és valami gonosz volt ott ha nem trükk. Én miért nem képzelődöm?

2015. ápr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Legoman ***** válasza:

Lehet, hogy nem véletlenül kért meg, hogy csukd be az ablakot. Lehet, hogy nem ez az első eset.

Ha viszont látják és érzik a szellemeket, akkor tudták azt, hogy ott van a férfi, és hogy ki ő.

Lehet, hogy lakik velük egy szellem, aki védelmezi őket, hisz nem féltél gondolom, amikor megkérte, hogy jöjjön be. :)

Lehetséges, hogy attól a szellemtől védi a házat, akit te láttál.

Ez nem képzelet volt. :)

2015. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"elég fáradtak voltunk már este tíz után"

Minden szellemes sztori késő este, fáradt agyi állapotban "történik". A fáradt elme különös dolgokra képes. Én megrögzött szkeptikus vagyok, de kb 20 éve, amikor a hatodik 12 órás éjszakai műszakot nyomtam le úgy, hogy napközben is csak 1,5-2 órát aludtam, én is a huszonéve halott apámat véltem látni.

2015. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6#-os

Lehet hogy a te álláspontod a nyerő,de tudok mondani egy ellenérvet.

Nem csak kései órákon , és nagyon fáradt állapotba véltek látni szellemeket.Az egy dolog , hogy szkeptikus vagy , mert ilyen is kell.


Csakhogy mi van akkor ha nem vagy fáradt , sőt akkor nem rég keltél fel -zajokra-..kimész leülsz a TV elé és olyat látsz amitől teljesen megijedsz.

Nem kitaláció , ez megtörtént , tehát nem feltétlenül van úgy ahogy te mondod.

2015. ápr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szkeptikus de azt tudni kell, hogy a TV ugyanolyan tudatmódosító szer(-kezet) mit a kábszer vagy a fáradtság. Szóval azt ne keverük ide.
2015. ápr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a vendéglátóid tudnának erre válaszolni, biztos sejtik, ki az. Nekem is volt már hasonló élményem, nem volt jó érzés. Volt nappal is és éjjel is.

Azzal egyetértek, hogy az agyunk meg tud viccelni, főleg fáradtan. De azt azért érzed, hogy mennyire tűnt valóságosnak, és az ijedtség is valós volt.

2015. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szellem nem lehetett, mert mi, szellemek csak éjfél és hajnali 4 óra (MEZ) járunk .
2015. máj. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!