Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért zárják ki annak a...

Miért zárják ki annak a lehetoségét, hogy egy pszichózisban szenvedo (pl skizofrén) valóban nem-e egy másik valóságot él át?

Figyelt kérdés

"A pszichózisban szenvedő betegeknek egyik jellemvonása, hogy olyan dolgokat lát és hall, amelyek valójaban nem léteznek."

Tudom, hogy az agyban lezajló funkciók felelosek az átélésért és maga a betegségért, de miért zárják ki annak a lehetoségét, hogy ezek a dolgok valóban léteznek, és hogy ezek az agyban lezajló rendellenes funkciók csak így tudnak betekintést nyújtani a másik világba?



2015. júl. 20. 09:24
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
hát valószínűleg ez tényleg csak betegség inkább,mint másik valóság...de ha azt vesszük,hogy másik valóságot él át,akkor nem kell innen eltűnnie,hiszen lehet hogy a másik valóság is itt van,csak másik dimenzióban és azt a többiek nem látják,ő meg mindkettőt egyszerre,de attól még mindegyik oldal ugyanúgy látja őt,mintha csak abban a dimenzióban mozogna...de ezt csak én feltételezem,hogy akár lehet ilyen is
2015. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Én skizofrén vagyok és pszichózisban éltem át olyan dolgokat amiknek van némi valóságalapja,és eléggé rányomja ez a bélyegét a mostani "normális" életemre is.Azóta például nem birok nézni például zombis filmeket,meg úgy horrort egyáltalán,mert át tudom érezni az áldozat érzéseit.Egyébként a nagy része azoknak a dolgoknak amiket átéltem az biztosan nem valós,de akkor és ott és ezer százalékig meg voltam győződve róla,hogy az.NE AKARJÁTOK MEGTUDNI!
2015. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
30%

"Utolsó, értek a pszichológiához"


A pszichiátriai ismereteid is vannak? A pszichológus lélekbuvár, nem pszichiáter! Az agy olyan bonyolult, hogy sajnos még nem ismerjük az agyműködés teljességét. Sok dolog még rejtély számunkra. Viszont nincs okunk ilyesmit feltételezni, mert ennek semmi alapja nincs, sőt az agy az érzékszerveken keresztül jut információkhoz. Az érzékszerveiddel nem tudsz olyasmit érzékelni, ami kívül esik az érzékelésed határán. Azt tudjuk biztosan, hogy ezek a tünetek, hallucinációk, tévképzetek a fejben játszódnak le, érted? Nem egy másik világra reagálnak a betegek. Még szerencse, hogy pszichiáterek nem jutottak erre a következtetésre, mert sok ember betegen halna meg. :D

2015. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

"Az érzékszerveiddel nem tudsz olyasmit érzékelni, ami kívül esik az érzékelésed határán."


Pont az a lényeg benne, hogy az agyban lezajló funckiók többsége még ismeretlen, a skizofrénia is még valójaban az, és ezek a rendellenes működések tudják biztosítani érzékszervek nélkül is a metafizikai dolgok átélését.

Egyébként, ismerek pár pszichiátert, akik nem zárják ki, hogy az egyén, amit átél valós-e, és a gyógyszerekkel pedig megpróbálják ezeket elnyomni, hogy ne más valóságban részesüljön, hanem az itteniben.Ezért nem is értem, miért jutottál rögtön arra a következtetésre, hogy "betegen halna meg sok ember".

2015. júl. 20. 18:06
 15/50 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, egy csomó agyban lefolyó folyamat ismert, nem annyira szürke zóna mint az átlag ember gondolná. Csak a napi hírekben nincs benne.


A probléma az hogy az átélt élmény szubjektív és semmi nem jelzi hogy valós lenne. Ha két beteg hallucinál, nem ugyanazt hallucinálja, most vagy mindenki saját külön világot lát vagy csak képzelődik. Továbbá az élmények nem okoznak vizsgálható változást, pl. nem okoz fizikai elváltozást az - ha képzelete szerint - bántják a beteget.


Ennyi erővel az álmokat is másik világnak gondolhatnánk, pedig azok is olyan inkonzisztensek tudnak lenni hogy a feltételezés is komolytalan.

2015. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért az érdekes, hogy bizonyos szerek hasonló hallucinációkat váltanak ki.
2015. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
Én konkrétan ismerek olyan esetet, hogy két kábítószer hatása alatt lévő személy ugyanazt az élményt élte át. Pedig elvileg az egyik tudata független a másikétól (ha csak a Jung kollektív tudatallanját nem vesszük figyelembe).
2015. júl. 20. 18:54
 18/50 anonim ***** válasza:
45%

Bár még az agy területén gyerekcipőben járunk, de nincs okunk feltételezni ilyesmiket. Valamennyire már ismerjük az agy egyes területeit, de semmi sem utal arra, hogy kapcsolatban állna egy másik világgal. Nevetséges! A skizofrénia tünetei már jól ismertek, viszont az okait nem ismerjük. Azt viszont pontosan tudjuk, hogy ez egy betegség, ami hatással van az agyműködésre. Ennyi erővel a rák is lehetne természetfeletti akármicsoda.

[link]

"Egyébként, ismerek pár pszichiátert"

Inkább ne kezdjük ezzel, mert nem akarok több hazugságot az életemben.

"Pont az a lényeg benne, hogy az agyban lezajló funckiók többsége még ismeretlen, a skizofrénia is még valójaban az, és ezek a rendellenes működések tudják biztosítani érzékszervek nélkül is a metafizikai dolgok átélését."

Úgy látszik, hogy ezek a folyamatok mégsem ismeretlenek a számunkra. Hiszen te már jól ismered ezeket a funkciókat, sőt a skizofréniát is valamilyen érzékszervvel kevered. xdd

"Ezért nem is értem, miért jutottál rögtön arra a következtetésre, hogy "betegen halna meg sok ember"

Ezt csak poénból mondtam arra gondolva, hogy sok kísérleti alanynál fokoznák, mintsem gyógyítanák a betegséget.

2015. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Ah, nem érdemes. Én nem jelentem ki azt, hogy ez biztosan természetfeletti, hanem csak azt kérdőjelezem meg, hogy mi az oka annak, amiért kizárják ennek a valószínűségét. Az is rejtély, hogy az emberi egzisztenciában miért van patológia, és ebbe beletartozik ez is.
2015. júl. 20. 19:07
 20/50 anonim ***** válasza:
Szerintem az okok egyértelműek. A másik valóság léte is kétséges, így nem meglepő, hogy ezt a betegséget nem ezzel azonosítjuk. Kizárható, mert a testünk nem természetfeletti.
2015. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!