Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Gonosz nélkül a jónak van...

Gonosz nélkül a jónak van értelme?

Figyelt kérdés
És fordítva?
2015. aug. 12. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van. Bár én csak a gonosznak nem látom semmi értelmét. :D P
2015. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyiknek sincs értelme események nélkül, amikre rá lehet húzni őket.
2015. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én inkább úgy mondanám, hogy gonosz nélkül jó nem létezhet.
2015. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak események léteznek. Azokat lehet értékelni az eredményük szerint, de főleg a szándék alapján, mellyel el lettek követve. Rossz dolog szándék nélkül is történhet, de az nem gonosz, csak ha szándék rossz.

Az embernek van sötét és világos oldala. De a sötét és világos nem oltják ki egymást.

Én speciel szeretem a jó dolgokat és nem érdekel, ha valaki szerint rossz. Persze ha valakinek rossz, akkor lehet az én jó definícióm hibás.

De az élvezet és szeretet szenvedés nélkül is jó. Mindegy, hogy ki minek nevezi, létező állapotok. És rossz nélkül is léteznek.


Amúgy: relatívnak lenni, relatív? Kinek legyen igaza, ne nekem?

2015. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Örök tűz válasza:
Ha nem lenne rossz, ha nem történnének rossz dolgok, akkor nem tudnánk értékelni a jót, ergo nem is létezne a fogalom se. Fény nélkül nincs sötétség. Jó létezhetne a rossz nélkül, de nem olyan formában mint most. Unalmas, egysíkú lenne. De sötétség nélkül sincs fény, mert ebben az értelemben nem létezne.
2015. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Alapvetően, ha valamiről ki van mondva, hogy jó, akkor ez által a rossz is elkerülhetetlenül mellérendelődik, mint az ellentétpárja. Viszont attól, hogy elvben létezik ellentétpárja, nem szükséges, hogy meg is nyilvánuljon. Lehetne mindig minden jó, és attól még jó maradna, hogy soha semmi nem rossz. El kell képzelni egy gépet, ami akkor jó, ha működik, és az lenne a rossz, ha nem működne, ez elképzelhető, de soha nem történik meg. Fogalmilag a rossz az osztályozás elkerülhetetlen velejárója, gyakorlatilag viszont nem kell, hogy létezzen valami jóságának a megállapításához.
2015. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 JaniB válasza:
29%

A kelemes masszázsnak van értelme egy fárasztó nap nélkül?

Szerintem magad is rájössz ha erre tudod a választ.

2015. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nincs, azért van minden téren jó és rossz ember
2015. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem létezne gonosz, akkor nem létezne jó sem. És ez fordítva is igaz.
2015. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A gonosz és a jó relatív fogalmak. Nézőpont kérdése. Lehet valaki jó hozzád, miközben ezzel másoknak árt, tehát számukra gonosz. Igazából nem létezik jó vagy gonosz.
2015. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!