Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Volt már néhány hallucinációm!...

Volt már néhány hallucinációm! Mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova írni,hát itt kötöttem ki,remélem nem baj!

-Egyszer láttam felém futni a kutyámat egy álmatlan éjszaka után,aztán elfordultam,majd mikor vissza már sehol sem volt,aludt a kicsike hátul.

-Anyám szólongatott vagy két percig,de éppen wc-n voltam.Mikor kimentem azt mondta nem is hívott.

-Csomószor érzem hogy hívnak telefonon,tehát rezeg a zsebemben,meg hasonlók.

-Sokszor van olyan hogy hullámzik az amit éppen nézek.Pl amikor elsétálok valahova,teszem én azt haza akkor becsöngetek,város és nézem ahogy hullámzik körülöttem a beton.Olyan mintha fokuszálna,meg távolodna.Mozog.


Nem félek ezektől,nem drogoztam még soha,nem szedek semmit,viszont sokat kávézok és néha keveset alszok.Lehet ez ettől?Néha komolyan élvezem is,de azért vannak elég félelmetes dolgok mikor megyek a sötét házban a konyhába és valaki megszólít suttogva.

Nem vicc,nem túlzok,de ez mind igaz.A nevem hallottam.


16/f



2015. okt. 20. 15:06
 1/7 Duenna ***** válasza:

"sokat kávézok és néha keveset alszok.Lehet ez ettől?"


Lehet! A sok kávé felér egy kisebb droggal, hiszen a kávét élénkítés céljából isszák. Ráadásul nem alszod ki magadat, akkor ne csodálkozz, ha hallucinációid vannak. 16 évesen még korai ennyire keményen kávéznod. Igyál helyette kakaót, vagy egyél 70 %-os kakaós csokit, a kakaóban is van koffein, vagyis élénkítő alkotórész, de nem olyan drasztikusan, mint a kávéban. És amikor időd van, félóra-egyóra alvást eressz meg magadnak délutánonként, ebéd után, a fizikai és szellemi teljesítményed sokkal jobb lesz, mint kávéval.

2015. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Én is sokszor érzem rezegni zsebemben telefont, még mikor semmi sincs ott.

Nem hallottam ilye halucinációkról.

2015. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
28%
Az allapotod nem sulyos, de en javasolnek egy beszelgetest egy pszihologussal. Viszont konyorgom ne vezess ilyen allapotban, vagy ha megis muszaj akkor keruld el a fovarost legyszi.
2015. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ne vezessek?

16 vagyok haver!

Amúgy külön a te kerületedben fogok egy kib*szott T34-essel száguldozni :DD várjál csak.

2015. okt. 20. 15:28
 5/7 cli_hlt ***** válasza:

Ilyen mindenkivel megtörténik.


A legkönnyebben elérhető hallucináció az ún. tetrisz hastás (tetris effet).


A lényege, hogy ha egy monoton, koncentrációt igénylő dolgot csinálsz sokáig, utána ehhez kapcsolódó képeket / hangokat érzékelhetsz.


Tetrisz esetében pl. néhány óra játék után csukot szemmel még sokáig potyogó téglákat látsz. Akik távíró (morse) kódot hallgatnak (és értik is), munka után mindenféle zajban morse jeleket hallanak.


A telefonrezgés is hasonló. A periférián látottakat az agy szereti kiegészíteni mindenfélével. Lényeg, hogy ha rossz a jel/zaj viszony, az agyad kitalál mindenfélét.


Az izolációs tartályokban is fellépnek nagyon élénk hallucinációk, mert az agy nem kap elég ingert, ezért "csinál". A wc-n ülés is hasonló szituáció.


Az alvásmegvonás DURVA hallucinációkat, súlyos esetben totál filmszakadást is képes előidézni, ráadásul nagyon ártalmas dolog. Aludj eleget.

2015. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem leszarom mi a bajod ...
2015. okt. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na igen sok iylen hibbant ember van meg mint te ha ez vigasztal.
2015. okt. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!