Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Látás, illetve mi az a dolog,...

Látás, illetve mi az a dolog, ami megengedi azt, hogy tudd mi a jövő?

Figyelt kérdés
Mi a látás feltétele? Sokáig azt hittem, hogy a tudatos én kiiktatása, de nem az...ha az nem veszik el, a látás akkor is ottmarad. Kisebb mértékben, de mindig ott van. Nem is látásnak mondanám, hanem tudásnak. Mi értelme van ennek az egésznek?

2018. jún. 16. 22:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Egyik feltetele a 70-nel tobb IQ, sajnos nalad ez mar nem teljesul.
2018. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél magadnak egy vastag keretes szemüveget, hátha azzal látni fogsz.
2018. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tudd mi a jövő?"

Érdemes rátekinteni, hogy gondolták a régiek. A Delphoii jósda homlokzatán van egy felirat, melynek része: "Ismerd meg önmagad!" Ballagott az ókori görög ember, hogy megtudja a jövőjét. És felnézett, és elolvasta: γνῶθι σεαυτόν gnōthi seauton Ismerd meg önmagad! és akkor tudni fogod a jövőt... Ment is haza egyből.

Érdemes a teljes feliratot megismerni:

"Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton."

2018. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3ast adom.

Amugy kedves kerdezo, még a nyitrai joslat vegen is az van hogy a jovo nincs papirra vetve ergo barmikor valtoztathatsz rajta. Szal a jovo olyan mint egy pohar viz, parolog belole valamenyi. Pl tegnap megnezted h mennyi parolgot de nem jelenti azt hogy ma is ugyananyit fog vagy egyaltalan fog-e mivel lehet hidegebb vagy melegebb kornyezet.

2018. jún. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mint a hozzászólásokból is láthatod, nem mindenki látja előre a jövőjét, nem mindenki bízik a látottak valóságtartalmában, és még kevesebben vannak, akik túl akarnak lépni puszta jövőbe látáson.


Amit te érzékelsz -tudatos éned kiiktatásával vagy anélkül- az egy lehetséges jövő a sok-sok közül. Mivel te erre az egy képre bízod magad, ezt követed -hiszen meg van írva, te magad láttad!- ez lesz a te jövőd. A látottakat megerősíti a választásod. Vagyis amit látsz előre, nem több önmegvalósító jóslatnál.


Elég ez neked?


Nem kívánom vitatni a képességeidet (trollok, indulhat a lepontozás!), épp csak felhívom a figyelmedet még egy lehetőségre. Oké, hogy látod a jövődet, de nem lenne jobb, ha magad írnád? Van arra is létező technika.

2018. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Skywinner ***** válasza:
15%

"Mi a látás feltétele?"


- Azt nézd, amit láthatsz! Itt és most!

A "jelened" határozza meg a jövődet. A jelenben meghozott döntéseid és cselekedeteid.


- Ha mondjuk, egy saját lakás megszerzése a célod, akkor a jövőd fő irányvonalát ez határozza meg és viszonylag könnyen prognosztizálhatók a jövőben megoldandó problémák, tehát a jövőd.


- De ha van még vagy harminc egyébb vágyad ez mellet és mindent akarsz, -de ha lehet most azonnal- akkor az egész egy nagy kontrollálhatatlan, előre nem meghatározható katyvasz lesz.


- A tudatosságnak az elérése a cél (mindig) és nem a kiiktatása.

- A "látás" az nem tudás, hanem érzékelés.

- A tudatosság fejlesztése a feltétele az érzékelés fejlődésének.


- Ha jót akarsz magadnak, (a jelenben és a jövődben) kerülj el nagyívben mindenkit, aki "látó"-nak mondja magát, vagy ehhez hasonló "különleges" képességekkel reklámozza magát.

- Az ilyen emberek vagy pszichés zavarokkal küzdő, kezelésre szoruló emberek, vagy manipulátorok, csalók, akik valamilyen profit (pénz, hatalom, figyelem, szeretet, stb) megszerzésére hajtanak.

2018. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs látás, "látók" vannak, olyan emberek, akik nem szeretnek dolgozni, és hiszékeny hülyék pénzéből élnek.
2018. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#1.

A Mansa Hungariqua-n velem szóba állnak. És veled?

#2.

A lencse vastagsága talán jobban dominál, mint a kereté. De te vegyél vastagabb keretűt, ha romlani kezdene esetleg a látásod, talán mégis segít. Egy próbát megér.

#3.

Ez egy hasznos komment volt, ami műveltségről, de minimum szorgos utánajárásról tanúskodik, köszönöm.

Hydra2001.

Az első mondatoddal tisztában vagyok és egyetértek, a példád viszont rossz. A jövő csak akkor változik, ha tudatosan belenyúlsz, amihez szükséges belelátnod. Minden más esetben megy a maga meghatározott útján. Meglehetősen érdekes, és igen sok kérdést felvető jelenség.

#5.

Nem igazán érdekel a magam sorsa, ezen talán már túlléptem. Néhány év, aminek mindig csak a jelenét érzékelem, pedig az nem igaz. Meg szeretném ismerni a rendszer működését, legalább a felettem egyel lévő rendszer szintjén. Sok jelentősége ugyan nincsen, de érdekel.Ha látsz valamit az nem egy kép, hanem rövid, 1-15 perces esemény. Ritka, akaratlagosan igen nehéz előidézni, és nem mindig, mindennel kapcsolatban sikerül. A sorsomat tökéletesen tudom akaratlagosan irányítani bizonyos keretek között, de nem igazán boldogít, pont ellenkezőleg. Ellentmondásos érzés, egyrészt érvényesül ugyan az akaratom, másrészt viszont tudom, hogy folyamatosan letértem arról az útról, ami nem tudom, hogy hogyan, és miért jött létre.

Skywinner.

Nekem is bejön a pszichológia, de az nem teljesen esik ugyanebbe a kategóriába.

A tudatosság nem egyenlő a tudatos éneddel. Ha az öntudatod kissé háttérbe szorul, attól még tudatos maradhatsz, viszont bizonyos korlátok meggyengülnek.

Az, hogy a látás nem tudás, hanem érzékelés, az egy meglehetősen érdekes felvetés. Öntudatlan állapotban kell legyél ahhoz, hogy úgy láss, mint ha ott lennél. Viszont ha nem vagy abban, de nem is vagy a standard tudatállapotodban, akkor ez javarészt tudatalatti szinten játszódik le, ami nem tényleges látást, hanem inkább az események, okok ismeretét eredményezi. Ezt inkább tudásnak mondanám, mint látásnak, bár az érzékelés kifejezést talán ráerőltethetjük, ha nagyon akarod.

Orbitális tévedés. Minél tapasztalatlanabb az elméd, annál jobbak a képességeid. Nem kell fejlesztgetned semmit az égvilágon, mindössze megnyugodnod, azaz a rádrakódott gondolatokat és nyűgöket kiverni a fejedből, azaz a jelenlegi énedet elfelejteni. Hozzá kell még egy nagy rakás akarat, hogy megtarts egy célt amit látni akarsz, és a tudatosság, hogy mindezt irányítsd és emlékezz rá.

Soha nem voltam még látónál, és maximum csak olyanhoz mennék, aki nem állítja ezt magáról. Persze így nehezebb megtalálni.

HakapesziM.

Valóban sokan használják ki az emberek hiszékenységét, de ez minden területre igaz. Az emberek már csak ilyenek.

2018. jún. 18. 22:48
 9/12 Skywinner ***** válasza:

Kedves kérdező.


- Határozottan megleptél azzal a kijelentéseddel, hogy a pszichológiának nincs köze a témához.

- Az én ismereteim szerint, a pszichológia foglalkozik, a teljes elme (tudatos és tudattalan) minden működésével, annak a testre és a környezetre gyakorolt hatásaival együtt.


- A tudatosság egy állapot. Tehát, az elme tudatos működésének az eredménye.

- A "tudatos én" (a keleti szimbolikában a "mester") csak nagyon sok tudatos munka után jelenhet meg az elmédben. (Vagy nem jelenik meg soha, akármennyit güriztél is.)


"Minél tapasztalatlanabb az elméd, annál jobbak a képességeid."

- Ezt hogy érted? - Szerintem annál jobbak valaki képességei, minnél több tapasztalata, gyakorlata van egy képesség fejlesztésében.


- Azt írod: "Nem kell fejlesztgetned semmit az égvilágon...", és utána leírod. hogy: "Hozzá kell még egy nagy rakás akarat,......tudatosság,.......és emlékezz rá".

- Érzékeled az ellentmondást?


- Nekünk nincs akaratunk (legfeljebb erős vágyaink), nem vagyunk tudatosak és nem emlékezünk önmagunkra. Ezeket a képességeket ki kell fejlesztenünk önmagunkban.

- Mi nem irányítjuk az elménket, a dolgok megtörténnek benne és vele.

Ha esetleg nem értesz ezzel a kijelentéssel egyet, akkor próbáld megállítani a gondolataidat. Most!

Nem megy ugye?.....De ha nem tudod megállítani a gondolataidat, akkor ki vagy mi gondolkodik?!


- A válasz tulajdonképpen egyszerű. Általában mi nem gondolkodunk. Az elménk mechanikusan reagál a minket folyamatosan érő külső és belső benyomásokra. Asszociál. Mintákat keres.

Mindezt automatikusan teszi a túlélés és a fennmaradás érdekében.


-A gondolkodás, kreatív gondolkozás mindig erőfeszítést igényel, soha nem mechanikus.


- A tudatosság állapotának a lényege is az, hogy nem mechanikus. Az nem történhet meg veled csak úgy. Meg kell dolgozni a megjelenéséért és a fenntartásáért. Ez minden nap 24 órás meló. Nem 10 perces lótuszülés.


- Azért itt meg kell jegyezni, hogy mindenki megtapasztalja az életében a tudatosság felvillanásait, amikor extrém erős érzelmi, fizikai hatás éri. Ezek azok a pillanatok, melyek örökre bevésődtek az elménkbe.


- A közhiedelemmel ellentétben a tudatosság állapota nem valami, "semmisemtörténik" töknyugis állapot. Ellenkezőleg, az egy nagyon intenzív állapot.

- A félreértés, az érzelmektől, a gondolatoktól és a fizikai hatások érzékelésétől való "elkülönülés" nem megfelelő értelmezéséből ered.


- Írtad,hogy: "Öntudatlan állapotban kell legyél ahhoz, hogy úgy láss, mint ha ott lennél."

- Ezzel kapcsolatban megkérdezném, hogyan emlékszel, ha nem vagy a tudatodnál??

- "....akkor ez javarészt tudatalatti szinten játszódik le..."

Ha nincs tudatosság, akkor nincs tudat. Ha nincs tudat, akkor mi alatti a "tudatalatti"??


- Szeretném megkérdezni tőled, hogy te hogyan különbözteted meg a "látást" (látomást?) a "mozizás"-tól és mi által, mivel "látod" amit "látsz", lélek, szellem vagy mi?

(Mozizás alatt az elmében történő végtelen kép és duma folyam megfigyelése alatt észlelhető műsort értem.)

2018. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Skywinner.


Szerintem ez a kérdés túlmutat a pszichológián, ami alapvetően az elméd mondjuk úgy mechanikus működését elemzi.

Mint korábban mondtam, én is szeretem a pszichológiát, így nagyjából fel tudom mérni, mik a jelenlegi határai. Nagyon sok minden feltételezéseken alapszik, és általában a legszimpatikusabb hipotézist fogadják el mérvadónak, illetve mint az élet minden egyéb területén, azét aki valakinek a valakije. De cáfold meg kérlek azzal, hogy leírod az aktív vagy a passzív memóriád működési mechanizmusát például az általad tanultak alapján. Utána továbbléphetünk picit nehezebb és kevésbé gyakori funkciók elemzése felé.


A tudat talán az lehet, amikor tisztában vagy azzal, hogy megfigyelsz. Az öntudat talán az, amikor saját magadat is el tudod helyezni az adott szituációban, és akarattal rendelkezel. Az éntudatod meg az, amelyik arra késztet téged, hogy mindenképpen egy olyan válasszal rukkolj elő nekem, amivel igyekszel tájékozottabbnak feltüntetni magad , mint amilyennek gondolsz. Ha esetleg nem tennéd meg, a kényszer akkor is ott motoszkál benned. A tudatos én pedig egész egyszerűen higgadtság, tapasztalat és intelligencia.


Van amit kevésbé tudsz fejleszteni, mint amekkora ütemben rakódik rá a szemét. Persze csak az adott cél szempontjából tekintve hulladék, más esetekben hasznos tapasztalatok összessége. Bent vagy egy bunkerben, aminek van a tetején egy lyuk, amin keresztül látod a fényt. Kapsz egy vésőt és egy kalapácsot, hogy ásd ki magad. Emellett félóránként ledobok a bunkered tetejére egy vödör betont. Ez mehet napokig, aztán kapsz a bunkerba egy kis élelmet. aztán egy nintendót, majd plazmatévét, netán egy kis szeszt, haverokat, lányokat, vagy fiúkat, amelyiket szereted. Mire ráeszmélsz, hogy te a vésődet és a kalapácsodat akartad fejlesztgetni, mint képesség, addigra már feletted van 30 köbméter beton. És mivel a tudatalattid picivel rakoncátlanabb és sok esetben erősebb, mint a tudatos akaratod, igazából már nem teljesen őszintén kapirgálod a betont, hiába mondod azt.

Persze mindent lehet fejleszteni, csak nem ugyanúgy.


Nem, sajnos nem érzékelem az ellentmondást. Az akarat az egy nyers erő. Azon nemigen tudsz mit fejleszteni. Vagy akarsz valamit, vagy nem. Ami a kettő között van az, hogy mennyire akarod. Mindennél jobban, vagy mindennél jobban nem. A tudatosság, hogy tisztában legyél vele, hogy mi történik. nem több. Az pedig, hogy emlékezz rá, miért kéne magyarázatot igényeljen..ezek alapvető dolgok, de ha te érdemben és belátható időn belül tudsz ezeken fejleszteni, megkövetlek.


Te nem tudod megállítani a gondolataidat, akkor más sem tudja? Ez történik amikor olvasol valahol egy butaságot, és azonosulsz vele. Amikor valamire koncentrálsz, akkor például meglehetősen kevés gondolat zavar meg, ha jól sejtem. Ha megzavar, akkor vagy koncentrációzavarod van, vagy nem érdekel igazán az, amire figyelned kéne. A további három bekezdéshez ebből eredően sok mindent már nem is fűznék hozzá.


Nem lehet, hogy kevered a tudatosságot azzal az állapottal, amikor krízishelyzetben egy szükségesen minimális időre a tudatalattid veszi át a teljes kontrollt, amíg te azt csak éberen megfigyeled? Az, hogy a tudatalattid mit tekint az aktuális pillanatban kritikusnak, lehet egy banális dolog is, de többnyire rád nézve fizikai veszélyt jelentő helyzet. Sajnos éppen hogy semmi köze nincs a tudatossághoz.


Az utolsó előtti bekezdésed miatt nem ismételném magam. Fentebb leírtam, hogy van különbség tudat, öntudat és éntudat között is. Értelmezd kedved szerint.


Úgy különbözteted meg, hogy ideális esetben teljesen életszerű, de egy igazán nehezen leírható érzelem is kíséri. A nézőpontod érdekes módon nem feltétlen az, ami valós esetben reális lenne, de közel van hozzá. Nem tudom, mivel látod és hogyan. Addig fordulsz be önmagadba, amíg minden kifordul, de mondhatok még keleti mesterek sínvonalú bölcsességet. Ha tudnám, nem kérdezném, ahogyan azt sem, hogy mindez hogyan lehetséges, mi értelme, és mi valóság, mi nem az. Kevésbé ideális esetben torzul a kép, általában homályosodik, de nem jelentősen, inkább úgy, mint amikor a fényképező egy dologra fókuszál, a háttér pedig homályosabb, annyi különbséggel, hogy a fókuszált téma sem tökéletesen éles. Más esetben a kép teljesen torz, de az esemény elrendezése felismerhető, a hangok viszont tökéletesek. Mindössze az emlékek megőrzése a kérdés, mivel a tudatalattidnál is alapvetőbb eleme az elmédnek ezeket a tapasztalásokat többnyire mindenáron meg nem történtté akarja tenni.

2018. jún. 19. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!