Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Látás, illetve mi az a dolog,...

Látás, illetve mi az a dolog, ami megengedi azt, hogy tudd mi a jövő?

Figyelt kérdés
Mi a látás feltétele? Sokáig azt hittem, hogy a tudatos én kiiktatása, de nem az...ha az nem veszik el, a látás akkor is ottmarad. Kisebb mértékben, de mindig ott van. Nem is látásnak mondanám, hanem tudásnak. Mi értelme van ennek az egésznek?

2018. jún. 16. 22:52
1 2
 11/12 Skywinner ***** válasza:

Kedves Kérdező.


- Nagyon jó a bunkeres hasonlatod.

Szerintem az embernek több eszköze van vagy lehet, mint egy véső. Egy ilyen szökéshez vagy harchoz fel kell készülni, mint egy háborúra. Elő kell állítani eszközöket, fegyvereket, sok energia kell és ki kell dolgozni egy startégiát, egy tervet. Ehhez sok megfigyelésre van szükség.

Egy kis tévézés, a szex meg a bulizás meg azért kell, nehogy gyanút fogjanak az "őrök", hogy mire készülünk.

És igazad van, minden nap ránk önt egy vödör szemetet. De nem aggódom, mert egy bizonyos idő után az már nem ránk rakódik, hanem kopik. (Persze az is lehet, hogy belefulladunk.)


- Meglátogatott egy barátom és megemlítettem neki ezt a témát. Elolvasta a fentebb írtakat és azt mondta, hogy szerinte te csak "pecázol". Belógatsz egy intellektuális csalit és amikor egy naív vagy intellektuálisan hiú puszmák ráharap, akkor jól lenyomod.

- Erre én azt mondtam, hogy én inkább egy intellektuális ellenfél hiánya miatt, az unalom tengerében fuldokló segítség kérését érzékelem. (Halkan megjegyzem, hogy kettőnk közül mindig én voltam a naívabb.)

- Abban viszont mind a ketten egyetértettünk, hogy az már arrogancia elvárni, hogy külön a te kedvedért levizsgázzak neked pszichológiából, azért.... hogy is írtad... "Utána továbbléphetünk picit nehezebb és kevésbé gyakori funkciók elemzése felé."

- Hogy is mondjam, hogy ne sértselek meg.... Nézd, ha hülyén halok meg, ezt most akkor is passzolnám.


- Emlékszel, kérdeztem tőled, hogy mivel "látod" amit látsz?

A barátom említette, hogy a Berlin Codex-ben, Mária evangéliumában van erről valami.

Szóval kigugliztam és tényleg találtam erre egy röpke utalást.


"10) I said to Him, Lord, how does he who sees the vision see it, through the soul or through the spirit?

11) The Savior answered and said, He does not see through the soul nor through the spirit, but the mind that is between the two that is what sees the vision and it is [...]"


- Tehát az előzmény az, hogy Mária Kitudjamelyik elmondta Jézusnak, hogy megjelent neki egy látomásban (mármint Jézus). Jézus megdícsérte, hogy ijedtében nem fosta össze magát amint meglátta öt.

Ezután Mária megkérdezte a Megváltót, hogy a lélek vagy a szellem által látható-e a vízió.

Aki azt válaszolta, hogy egyik által sem, hanem a kettő között lévő elme az, ami a víziót látja.

- Naná, hogy innentől hiányzik egy pár bekezdés az írásból.


Többet nem írok. Szerintem nincs szükséged mások tanácsára. Boldogulsz te magad is.


Sok szerencsét a további munkádhoz!.....(Neked szükséged lesz rá.)

2018. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves Skywinner.


Én úgy vettem észre, a világon minden meglepően egyszerű alapjaiban véve, ha pedig a magad kis bunkerében azon agyalsz hogy milyen stratégiákat eszelj ki, meg milyen automata szerkezetet hegesszél a vésődből és a kalapácsodból, abban az esetben már csak akkor jössz rá, hogy rossz úton jársz mikor rád dobják az utolsó lapát földet.


Mindketten tévedtetek, sajnos. Mindössze egy tapasztaltabb embert keresek a magam egyszerű módján, a modern technika segítségével. Mint sok minden egyebet, ezt se kell túlspilázni.

Az arrogancia elsősorban a butaság és az önérzetesség keveréke. Mivel annyiszor példálóztál már a pszichológiával, jóindulatúan feltételeztem, hogy van annyi minimális előképzettséged, legalább egyetlen könyv végigolvasása, ami után magad is láthatnád, hogy még a legnagyobbnak tartott pszichológusoknak sincsen egyetlen épkézláb hipotézise még csak alapvető működési mechanizmusok esetében sem. Nemhogy fizikailag megmagyarázhatatlanokkal, bár a legelső válaszomban finoman utaltam rá, hogy vélhetőleg tévedsz, mikor ezt a pszichológia kategóriába soroltad. Egyszerűen nem érted, amit mondanak neked, ekkor megoldásként ráhúzod a magad kis belső sablonját, majd megoldás gyanánt támadólag lépsz fel, nem kimondottan bölcs emberként láttatva magadat ezzel a közönséged előtt. Engem ez nem zavar, nem neheztelek rád miatta. Te maximum egy kicsikét kellemetlenül érezheted magad emiatt, de hamar elmúlik, ne aggódj.


Vallásokkal kérlek ne példálózz, nem vagyok híve egyiknek sem. Ha neked kapaszkodóra van szükséged, nyugodtan ragadd meg az egyiket, és tartsd erősen. Feltételezem el sem tűnődtél azon, hogy mióta ez a vallásmizéria lanyhad, miért is nincsen annyi Jézuslátó. Talán mert ma már nem igazán tekintenek szentként rájuk a "látomásaik" után. Igen keveseket érdekel már, manapság Allah kezd populáris látomássá válni. Nincs probléma ezzel, az egyszerű embereknek mindig kellett valami támpont akkor, amikor érezték, hogy itt valami mégsem teljes egész. Googlizz rájuk sokat, így elérhetsz vele talán olyan szintű tudást is, mint amit már most az emberi elme ismeretével elértél. A pszichológiával.


Innentől már maximum csak pm-ben beszélek azzal, akit megfelelő partnernek találok erre. Akik pedig némán csipegettek volna kicsit azokból a jelentéktelen kis információmorzsákból aminek esetlegesen eddig még nem voltak birtokában, de érdekelhette volna őket, azok jobb lehetőségük nem lévén, áldhatják a nevedet. De leginkább te a saját magadét.

2018. jún. 20. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!