Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Családon belüli reinkarnáció,...

Családon belüli reinkarnáció, hisz még ebben valaki?

Figyelt kérdés
Hisz még abban valaki, hogy ha egy családban meghal valaki, akkor az a következő családba születendő gyermekben születik újjá?
2019. nov. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
A hülyeségben nem kell hinni, de a valóság ismeri a gének általi öröklődést. Nemcsak a külső testi jegyek öröklődnek, hanem az agyi és lelki működések, szokások, preferenciák, érzelmi reakciók. A fiam (46 éves) kiköpött a néhai apósom "reinkarnációja" (persze vannak eltérő tulajdonságai is): ugyanolyan alkat, ugyanolyan kopaszság, ugyanolyan érzelmi élet, ugyanolyan iskolai végzettséget szerzett, ugyanolyan társaságkedvelés stb.
2019. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

igen, de nem ennyire kötött módon, szerintem több eséllyel születik vissza a családba az ős, de hogy mikor, az nem a mi kényünk-kedvünk szerint megy.

Valamint ha nem misztifikáljuk agyon, az elsőé a pont.

2019. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Abban nem hiszek, hogy rögtön a következő megszületendő gyerekben azonnal újjászületik a legutóbb elhunyt.
2019. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha feltételezzük,hogy létezik reinkarnáció,és úgy beszélünk róla,akkor azt mondanám,logikusabb hogy az emberek családon belül reinkarnálódnak,minthogy világszerte indiai gyerekként születnek újra.

Nem hiszek benne elvakultan, vagy ilyesmi csak érdekes elgondolkozni rajta. A a karmában,reinkarnációban sem mondanám hogy "hiszek".

De erről az előző válaszolóról jutott eszembe pl, hogy a kisöcsém egy évvel a dédnagyapám halála után született. Hasonló vérmérsékeltű, hasonló világlátású. Kiskorában rendszeresen felhozott olyan személyeket akikről nem tudhatott,pl dédtatám testvéreit emlegette, még én sem tudtam kik azok, anyukám mesélte hogy azok a tata testvérei voltak de már rég meghaltak. Kb 1-2 éves korában. Nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget

Persze ez magyarázható ugyanúgy genetikával meg tudománnyal is, de a lényeg ugyanaz. Nem tudtuk honnan veszi ezeket csak érdekesség volt.

Az én dédnagyanyám az első születésnapomon halt meg pontosan, le is kellett mondani miatta a kis családi összejövetelt amit nekem szerveztek. Anyám szerint nagyon hasonlítottam kiskoromban rá. Mai fejemmel is sok közös tulajdonságunk van, azok alapján amiket meséltek. A nénit egyébként macskás Irénnek hívták anno, mert rengeteg macskát tartott, és érdekes módon én is ilyen macskás lány lettem később :D Persze ez akárkivel megtörténhet,csak érdekesség.

2019. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszek a reinkarnációban.
2019. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, sok ember esetében megvalósul, ezért aztán megragadtak a kőkorszak előtti őseik szellemi szintjén.
2019. nov. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hinni,konkrétan nem hiszek,de fura érzésem volt,amit nem tudok hova tenni.

Kb.2 és fél hónapja azt álmodtam,hogy pff...rosszat álmodtam,mindegy. Majd ezután ,nov.12.-én meghalt a nagyobbik hugom. Utolsó nap amikor még élt,bent voltam vele a kórházban,ő már öntudatlan állapotban volt,fogtam,simogattam a kezét ahányszor ezt tettem a monitorokon kiugró eredmények voltak(orvos szerint nem lehetett volna semmi reakció már ,ő is csak nézett,hogy mi van,majd kért,hogy maradjak és ezt folytassam) Pár óra múlva elkellett jönnöm haza dolgozni. Délután 5-kor elmentem tusolni,hogy hátha segít kiüríteni egy picit a kavargó gondolatokat.Engedtem a forró vizet magamra,iszonyatosan elkezdtem fázni és a semmiből elkapott a zokogás. Kijöttem a fürdőből és hívott apu,hogy meghalt a hugom. Az orvos aznap reggel elmondta,hogy sajnos ez lesz és hogy aznap vagy másnap,de mégis sokkolt. Majd aznap éjjel megint fura álom jött,másnap azzal a gondolattal ébredtem ,hogy a másik hugom gyerekében újra közöttünk lesz. Fura,de valamiért ugyanez a gondolat jár még mindig a fejemben.

2019. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!