Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A lélek egy parazita?!?

A lélek egy parazita?!?

Figyelt kérdés

Az Isten, vagy egy magasabb erő aki mindent vezérel itt a Földön és a végtelenségben(de maradjunk csak itt a Földön), szóval a teremtő egy diktátor?!


Kedvére szórakozhat a halandósággal?! Gyilkolászhat...káoszt teremt...fájdalmat és félelmet okozva nekünk egyszerű halandó, (tudattal) rendelkező embereknek, állatoknak! Hogy is van ez akkor? Ha neked előre megírta hogy ebben az életedben rossznak kell lenned, akkor te mindenképp a pokolba kerülsz?!!(Természetesen én nem hiszek a pokolban)! Ha pedig jónak teremt akkor peddig automatikusan mehetsz a paradicsomba! Érted miről beszélek? A "góré" eldönt mindent,,nem TE fogsz dönteni létkérdésekben,,,,el ne képzeld:D


Na és ezt a játékot meddig akarj űzni? Minek neki ez a primitív játék, ha Ő a mindenek feletti?? :D


Mert én célt nem látok benne egy szemernyit sem....mert ugye A "Góré" halhatatlan,,örök mint a nyomor a Földön..:D


Ja és persze a bennünk rejlő lelkecskék is ("az informátorok"). Na most ezt meddig óhajtja játszani?


Rengeteg könyv, videó van ebbena témában, én sokat olvastam ilyen témában + sok videót megnéztem youtubon, de egyik sem győzött meg a "miértekről".Senki nem tud semmit, mindenki találgat :D


Tudom,,tudom,,,ne foglalkozzak ilyen mélységben erről a témáról, csak éljek...hagyjam az egészet a francba , menjek sportolni inkább,,olvassak mást,,nézzek jó filmeket...és halljak meg ostobán:DD


Köszönöm hogy elolvastad! Ámen:D



2019. nov. 9. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Ha ő lenne az általad leírt "góré", akkor nem lenne szabad akaratod.


A lélek pedig épp annyira parazita, mint a kocsiban a sofőr. (te a sofőr vagy, nem a kocsi)

2019. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a kereszténység az igazi? Mi van ha pl. a Duatba kerülsz? Akkor mit fog csinálni ott a sok egyistenhívő?
2019. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Isten szerepéről lehet vitatkozni de a többi egy nagyon nagy félre értés
2019. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem értitek a kérdést és vagy mert nem akarjátok érteni. Ettől féltem. Nem gondolkodtok a lényeges dolgokon mélységükben. A részletekben rejlik az ördög. Szóval, hogy egy picit is felfogd, értsd mire is keresem a választ, sokkal nagyobb tudásodnak kellene lenned, mint nekem.
2019. nov. 9. 18:12
 5/21 anonim ***** válasza:
3%
Nem létezik lélek sem Isten. Én teljesen a materialista élet híve vagyok, mindent csak az agyunk irányít, beleértve, hogy egy nem bizonyított "lét"-ben hiszünk.
2019. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5/5-ös


Mondasz valamit...

2019. nov. 9. 18:32
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Nyugi.

[link]

Vágd meg e fügét! Mi van benne? Csak mag?

Vágd szét a magvat!

Mit látsz? Semmit? – Ez a semmi a magban,

ez nő meg fává, ez a láthatatlan:

ez a lélek, a mindenség csirája,

ez a valóság, ez a könnyü pára,

tudod-e, Szvétakétu?


Eltűnik, mint ha sót teszel a vízbe,

de ott az íze:

mindenen átcsap az örök lehellet:

az isten él, az isten A Te Lelked:

ez a valóság, melynek nincs halála,

ez a mindenség, ez a könnyü pára:

Ez Vagy Te, Szvétakétu!

2019. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Először is mi az a lélek? A kersztény vallás szerint például az állatoknak nincs lelke (ez nem az én véleményem, ne köss bele) de ha az állatoknak nincs lelke, akkor az embernek mitől lesz? Az édenkertben gyakorlatilag állatként éltek az emebrek, mondjátok rám azt hogy sátánista vagyok, de az eszünket, civilizációnkat, az emberi tulajdonságainkat mind lucifertől kaptuk. Nos ha az emberi öntudatot vesszük léleknek, és elfogadjuk az állítást hogy lucifer valóban gonosz, na akkor tényleg baj lehet. Szóvel szerintem van rá esély hogy a lélek parazita
2019. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8/8


Köszönöm a megerősítést! Foglalkoznunk kell a témával ebben az irányvonalban is,,,hogy mi van, ha a lélek parazita?!

2019. nov. 9. 19:01
 10/21 A kérdező kommentje:

7/9-es.


Kérlek ne keverd a fügét, meg a sót az emberi léttel.Túlságosan eltávolodtál a kérdésemtől.

Köszönöm.

2019. nov. 9. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!