Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a Reinkarnációban?

Hiszel a Reinkarnációban?

Figyelt kérdés

Aki nem, attól kérdezném, hogy akkor szerinted mi történik a lélekkel, ha elhagyja a testet?


Én hiszek, de azért teszem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok a másik "csoport - akik nem hisznek a Reinkarnációban" szemszögére.



2020. jan. 11. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Nincs lélek.
2020. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Megszűnik az öntudat.
2020. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
43%
Repked es keresi az uzekedo testeket.
2020. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A reinkarnáció nem hit kérdése, hanem tény. Maga az a tény, hogy minden nap hal meg és születik új ember/állat/növény. Az egy lélek folyamatosan reinkarnálódik. Ha nem lenne reinkarnáció, akkor soha senki nem halna meg, és soha senki nem születne.
2020. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4-es, teljesen egyetértek veled!


ez a kérdés akkor fogalmazódott meg bennem, mikor az ismerőseim körében szó volt egy 10 éves fiúról. A gyerek folyékonyan beszéli az angol nyelvet, a magyar pedig nem olyan szinten megy neki, pedig a családjában senki sem tud angolul. És a gyerek azt hajtogatja, hogy ő X városban szeretne élni (angol városról van szó), és a családja nem érti, hogy honnan szedte ezt.

Az ismerőseim közül valaki nem hisz a reinkarnációban és ezt nehezen tudom felfogni, mert szerintem ez az eset Reinkarnáció útján maradhatott meg a gyerekben.

2020. jan. 11. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Persze, van is itthon belőle két zacskóval.
2020. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én nem erről beszéltem. Azt próbáltam sugallni, hogy az egó, vagyis a személy egy illúzió, és az egók, személyek mögötti lélek, tudat, univerzum, hívd, ahogy akarod, EGY. Tehát benned ugyanaz az élet energia van, ami bennem, és végső soron mi egyek vagyunk, csak a fizikai világ szintjén tűnik úgy, hogy nem.

Ha ezt a legmagasabb szinten megérted, akkor számodra is világossá válik, hogy a reinkarnáció nem hit kérdése, hanem az a folyamat, ahogy az életenergia folyamatosan új formákat vesz fel, majd elhagyja őket. A lélek olyan, mint az elektromos áram. Nincs identitása, láthatatlan, megfoghatatlan. Nincs olyan, hogy ez az áram, az az áram. Az áram egy. Az életenergia is egy.

2020. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ******?! ***** válasza:
40%
Én a transzmigrációban hiszek.
2020. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem
2020. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Nincs reinkarnáció. De Mennyország és Pokol létezik. Ha jó leszel, akkor a Mennybe kerülsz, ha rossz leszel, nem fogadsz szót Orbánnak, akkor a Pokolba jutsz, ahol Soros lesz a vezér.
2020. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!