Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha halálom után újjászületek,...

Ha halálom után újjászületek, akkor a mostani elmetudatom lesz?

Figyelt kérdés

Ha meghalok, ami még nem most lesz remélem, akkor ha újra megszületek vki testében, tudni fogom hogy én voltam az előző élet, vagy olyan lesz mint most hogy nem tudom hogy mi történt/volt előző életemben?

Szerintetek?


2020. febr. 21. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%
Halálod után porrá válsz, lehúzzák a rolót és vége.
2020. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elmetudatod folyamatos változásban van.

Lehet hogy ma még szereted a tojásos spagettit, de holnapután már nem..

Mi lenne az az elmetudat ami továbbmegy?

Hiszen más voltál egy éve, és más leszel holnap, holnapután, vagy több év múlva..

Az elme - emlékek, gondolatok, érzelmek, akarat vektorok bonyolult halmaza. Ez a halmaz pedig folytonos változásban van..

Ha egyszerűen kéne fogalmazni akkor szerintem semmi nem megy tovább, abból amit magunknak megfigyelhetünk.

A keleti kultúrák azonban azt mondják hogy szokásaink, azonosulásaink, duális kötéseink továbbmennek.

Tehát ha szereted a tojásos spagettit, akkor ez továbbmegy.

De ha gyűlölöd a tojásos spagettit, akkor az is továbbmegy.

Majd valaki újjászületik, egy új "én" jön létre, és ott ül mondjuk az oviban az asztal előtt, és azt érzi belül hogy ő valamiért vonzódik v épp taszítja a tojásos spagettit :)

Aztán jönnek ezek a hatások, és újra kialakul egy személyiség - egy új elme, ami nagyon hasonló lesz a mostanihoz, csak egy teljesen új "én"-ként.

Tehát a külső világ arra determinálja, hogy kialakuljon egy korábbi mintázat alapján. Mások lesznek az új kiváltó okok, de nagyjából ugyanaz a leves lesz..

Persze ebben a keleti gondolkodásban az az extra, hogy nem csak az elme fog kifejlődni az összes korábbi megoldatlan dolgaival - hanem a korábbi tetteink hatása is visszatér hozzánk.

Tehát pl ha elütsz valakit egy kocsival - akkor lehet egy másik életben majd téged ütnek el. De persze akkor már nem tudsz róla..

Igazából mindegy mert én azt látom hogy amikor meghalok akkor végre ebben a leosztásban biztosan megmenekülök..

2020. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert amúgy van valami ami nem változik. Egy olyan részünk ami végtelen, és soha nem hal meg - hiszen meg sem született. De ezt nem tudjuk tapasztalni, mert a gondolkodásunkkal "én"ünkel vagyunk azonosulásban. Ez a valami, az abszolút, a nem leírható, elgondolható ... szóval ez a leírhatatlan vagyunk igazából. Azért is hívják igazi önvalónak, mert az jobban vagyunk. Hiszen az a "részünk" nem változik. Csakhogy az nem elme. Abban nincs "én". Ott nincs semmi ami a létezésben lenne... Vagy valami ilyesmi :)
2020. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a mostaniban van egy emberi részc amely más lesz a következő életedben, másrészt a halálod után még vannak folyamatok, amik változtatnak. Balgaság azt gondolni, hogy csak az életben zajlik a játékon belüli változás.

Az a te tested lesz.

Te nem fogsz emlékezni. Harmadik dimenzióba nem elsőre születők majdnem 100%a nem emlékszik semmire sem a földön.

2020. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanúgy, ahogy emlékszel ezelőtti harmadik életedre!

Munkavezetó, vagy csak melós voltál a piramisok építésénél?

2020. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!