Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció dimenziók?

Reinkarnáció dimenziók?

Figyelt kérdés
Olvastam itt több kérdésnél is a válaszok között, hogy “második dimenziós szint” meg “harmadik dimenzió” stb. Ezek mit jelentenek? Hány dimenzió van, és mik azok?

ápr. 26. 17:33
1 2
 1/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%

Ebben a kontextusban semmit nem jelent, spiritiszta kitalációk. Nem létező "dolgok".

Nem is dolgok.

Más kontextusban, más a helyzet:

[link]

ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

A tudomány még nem fedezte fel a világmindenség szerkezetét, ezáltal nincs pontos tudományos válasz. A materialista válaszadók szerint az egész spirituális dolog egy marhaság. Azt azonban meg kell hagyni, hogy a párhuzamos, illetve felsőbb, befoglaló dimenziók, dimenziócsoportok, univerzumok létezését semmilyen tudományos elmélet nem cáfolta meg sikeresen.


A tudományosan javított spirituális hitet alapul véve, az ilyesmi szerkezet közelítőleg egy karmikus energiarendszer működését írja le, amely szerint a lélek a karma alapján születik le valahol egy tudatos működésre képes aggyal rendelkező biológiai testben. A karma az a korábban leélt életek során begyűjtött negatív és pozitív spirituális energiák mérlegét adja meg. Azonban a lelkek leszületését ettől függetlenül az is befolyásolhatja, hogy energetikai szempontból milyen kapcsolatban állnak más lelkekkel.


Az olyan mű ezoterikus találgatások, miszerint a Föld egy tanulóbolygó, meg hogy a karma bármiféle módon összefügg a csillagok állásával, pusztán értelmetlen mesék. Amíg ez a mű ezotéria széles körben befolyásol embertömegeket, elnyomva, komolytalannak feltüntetve a valódi spirituális hitet is, addig sajnos Szervizmérnök úr teljesen jogosan hirdetheti a színtiszta materialista elméletet.

ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves Szervizmérnök úr, ez nagyon érdekes! Igazából semmilyen módon nem foglaltam állást azzal kapcsolatban, hogy létezik-e reinkarnáció, csak annyit kérdeztem, hogy mit jelent ebben a kontextusban a dimenzió kifejezés. Szóval ez független attól, hogy egyébként marhaság-e. Szóval jelent valamit, függetlenül attól, hogy az a “valami” létezik-e vagy sem.
ápr. 26. 21:30
 4/17 A kérdező kommentje:

2: és azt hogyan lehet ellenőrizni, hogy mi a mű ezo dolog és mi nem? Semmi bajom a materialista szemléletmóddal sem, bár kicsit szomorú bizonyos szempontból nézve. Más szempontból meg épphogy nem. Szóval megint ott tartunk, hogy minden igaz, és semmi sem az! 😂

Én nem mondanám, hogy hívő ember vagyok, ezós meg egyáltalán nem. Azért nem bánnám, ha lenne reinkarnáció, de hinni nem hiszek benne.

ápr. 26. 21:35
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Szervizest nezzetek levegonek, o csak trollkodni es bomlasztani jar az Ezo rovatba!
ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
#4 Akkor meg minek vagy te is itt az ezo rovatban?
ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: miért ne lehetnék itt? Attól, hogy én nem hiszek ebben, még érdekelhet mit gondolnak mások.
ápr. 26. 23:41
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Dimenzió? Rendben, akkor az összes spirituális tudós nézzen utána annak, hogy mit jelent maga a szó. Segítek, térben 3 darab létezik belőle, és a Szervizmérnök úr kollegám válaszát nem árt figyelmen kívül hagyni, ezek szerint már 4. De tudok ám aljasabb dolgokat is mondani, például ha a húrelméletet vesszük, akkor 26 (matematikai) dimenzióról beszélgetünk, vagy az extrémebb továbbgondolásai esetén még többről. Viszont ez csak specifikus függvényterekben valósulhatnak meg. És ezek mögött sokkal-sokkal bonyolultabb dolgok állnak, mintsem hogy azt mondja valaki a semmiből, hogy hetedik dimenziós izéként reinkarnálódott. Ezzel a buddhizmust gyalázod, feltűnt?
ápr. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8: én nem akarok gyalázni semmit, senkit, simán csak nem értem.

Tudom, hogy mit jelent olyan érzelemben a dimenzió, amit írsz, próbálom megérteni a rekativitás-elméletet, meg a húrelméletről is tudtam, hogy van, illetve olvastam ezt a 26 dimenziót, amit írtál, vettem erről egy könyvet, de azt még nem olvastam el. Szóval nem bántásból írtam, higgyen mindenki amit akar, csak kedvesnek kell lenni, ahogy elsős unokaöcsém mondta nemrég. Na jó, azért a lapos Föld hit tud triggerelni, de végülis az ő dolguk.

ápr. 27. 09:23
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Engem is tud triggerelni az ostobaság, bocsáss meg, de tudod, akinek nem inge... Hiába olvasol könyveket a relativitáselméletről vagy a húrelméletről, mivel ezek részleges megértéséhez elengedhetetlenek bizonyos felsőbb matematikai ismeretek is, így legfeljebb érdekes olvasmány lehet, de aligha fogod érteni. Elég merész ennyiből még azt is állítani, hogy valaki teljes mértékben érti az általános és a speciális relativitáselméletet. Én sem értem teljesen, csak részben, de nem is vagyok fizikus.
ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!