Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen kézzel fogható bizonyít...

Milyen kézzel fogható bizonyíték kell a reinkarnációhoz/Istenhez szerintetek?

Figyelt kérdés
Amikor megszületsz/újjászületsz akkor teljesen elfelejteted, hogy mi volt előtte. Túlvilág, másik élet stb... És így jó hogy nem tudod ezeket. Még az első szavadra, és a születésedre sem emlékszel! Nem hogy az előző életedre! Már ha létezik.

2020. máj. 23. 23:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Most nem igazán tudom részletesen leírni a tapasztalataimat. Mindenesetre én sosem szerettem volna látni, de még is látok. Ha érted mire célzok.


Nem vagyok keresztény, nem hiszek a spiritualitásban, nem hiszek abban. hogy az ember magától fejlődött ki. Minden, amiben hittem és hiszek az bennem van és volt gyerekkorom óta. Nincsenek korlátok, nincsenek kategóriák. Senki sem mondja, hogy nem létezik ez az opció vagy az az opció.


Szerintem sok dolog van az életünkben, amire nincs kézzel fogható bizonyíték és még is van. Én ezt saját magamtól találtam ki : Képzelj el egy fizikai tulajdonságot, amire az emberek adnak egy definíciót a saját tudásunk szerint. Elhiszed? Látod? Tudod igaz?


Na most képzeld el, hogy azt a fizikai tulajdonságot az emberek rossz nyomon, rossz úton , rossz tapasztalattal definiálták. Miből gondolhatjuk 100%ig biztosra, hogy pl az Oxigén az oxigén. Mi van akkor ha teljesen más a neve? Ha teljesen más a kódja? Ha teljesen más a funkciója? Érted mire próbálok rávilágítani?


Szóval attól, hogy nem látjuk, nem érzékeljük és nem tudjuk ettől még rengeteg dolog létezhet a világunkban. Talán sok minden elég meglepő.



Egyébként a kedvenc tudástáram az álmaim tára. Ez is az én saját megfigyelésem, ha például emlékszel pár álmodra, vagy van ami homályos. Lefekvéskor amikor álmos vagy vagy reggel még kómás, visszatudsz emlékezni régebbi álmokra is. Mint egy saját kis könyvtár.


Engem is érdekeltek az előző életeim, vettem pár könyvet, elmentem jóshoz puszta kíváncsiságból. De nem kaptam érdemleges válaszokat. Majd- Majd idő elteltével rágódtam a dolgon és megálmodtam egy-két ilyen álmot. Tudni kell, hogy több 100 is lehet. Próbálj lefekvéskor úgy lefeküdni, hogy azt mondod magadnak, hogy látni szeretném ki voltam előző életemben. Üzend meg képek formájában.



Igaz kicsit bonyolult téma, mert mi lenne ha az ember emlékezne? Pl lehet, hogy ellenkező nemű voltál, gondolj bele ha egy másik neművel szeretkeznél. Nem kavarná fel a lelkivilágod a mostani életedben? Vagy arra, hogy a családtagjaid akár az ellenségeid vagy a szerelmeid is lehettek. Guszta mi? Hát sosem lehet tudni.

2020. máj. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Milyen kézzel fogható bizonyíték kell?

Olyasmi ami a jelenlegi valóságban látható vagy kézzel fogható ember-állat és természetfeletti dolog

2020. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2020. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá bizonyíték, akkor nem hit lenne, hanem tudomány.
2020. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%
Megtapasztalás a bizonyíték. Hipnoterapeuta vissza tud vinni előző életeidbe. Nem csak ő, de ha tudományos szemszögböl közelítjük meg. Milyen bizonyítékod van az érzéseidre pl? Semmilyen, csak azt mindenki megtapasztalja. Vagy, hogy tudnád nekem bebizonyítani, hogy éhes vagy? Sehogy! Csak ez egy elfogadott dolog, mert mindenki volt már éhes. Ha mindenki làtná előző életeit ez is elfogadott lenne, ennyi.
2020. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Semmi bizonyíték nincs rá. Ha létezik is, akkor is csak a halottak tudnának beszámolni róla ami ugye lehetetlen. Vagy tegyük fel valaki újjászületik, de ő sem tud beszámolni mivel a leírás alapján elfelejted az előző életedet. Tehát ez örökre csak egy feltételezés lesz semmi több.


#1 Az oxégénnel elég rossz példát hoztál föl. "mi van ha más a neve?" az emberek adták neki ezt a nevet tehát ennek ez a neve és kész. Alapjáraton semminek sincsen neve a világon. Az emberek adtak mindennek nevet. A funkcióját pedig tudjuk mivel tudományos úton bizonyítva van. Az persze lehet hogy van olyan fnkciója még amiről nem tudunk, de amiről tudunk az úgy is van.


5# Amiket írsz azok pont bizonyítható dolgok. Az érzéseidet tudod bizonyítani. Ha szomorú vagy sírsz, ha boldog vagy mosolyogsz, jókedélyü vagy, nevetsz. Ha fáradt vagy le vagy lassulva, könnyen elalszol, látszik az egész testbeszédeden hogy kimerült vagy.

Azt is lehet bizonyítani hogy éhes az ember, pl ott a gyomor korgás.

2020. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Aham utolsó, pont erre írtam! Nekem Te nem tudod bebizonyítani, hogy éhes vagy. Csak mondod, én meg elhiszem vagy nem. Te honnan tudod biztosra, hogy én éhes vagyok? Nem tudhatod! Mégis létezik az éhség, mert azt mindenki megtapasztalja. Kínomban is mosolyoghatok, sőt sok ember állandóan erőltetetten mosolyog pedig nincs is jókedve. Szóval a testbeszédre nem lehet alapozni. Örömömben is sírhatok, meghatodottság miatt is.

De nem is ez volt a dolgok lényege, hanem maga a bizonyíték. A testbeszéd nem bizonyíték semmire! A színészek még sírni is tudnak, pedig nincs rossz kedvük. Szal amiket írsz, ezek nem bizonyítékok.

2020. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Épp egy koncerten vagyok és itt nyomom a gyiket. Na és ilyenkor mivan? :)
2020. máj. 24. 16:28
 9/31 anonim ***** válasza:

Az éhséget továbbra is tudod bizonyítani a gyomor korgással. Talán az érzelmeket nem mindig ebben igazad van, de azért az érzelmeket nehéz összevetni egy olyan dologgal mint a reinkarnáció.

Az érzelmeket azért nem lehet mindig bizonyítani mert nem mutatja ki az ember vagy eltakarja, de ettől függetlenül tudjuk hogy az érzések lehetnek valósak. A reinkarnáció csak egy feltételezés, az nem olyan hogy amúgy minddenki ismeri tapasztalatból, hanem egy sima felvetés aminek nem nagyon van alapja és semmi tapasztalat, magyarázat, bizonyíték nem létezik rá.

Az érzelmeket pedig minden ember átéli és megtapasztalja és többnyire látni is a másikon hogy hogy érzi magát.

2020. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről beszélek. De van aki megtapasztalta a reinkarnációt vagy aki akarja meg tudja tapasztalni. Épp ezt írtam én is fentebb. A példák azért kapcsolódnak ide, mert ezek sem bizonyíthatóak, csak tapasztalhatóak, mint pl. a reinkarnáció.
2020. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!