Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van valamilyen tudományos...

Van valamilyen tudományos bizonyíték a reinkarnáció létezésére?

Figyelt kérdés

2018. máj. 2. 18:47
1 2
 1/15 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Nincs. Még a lélekére sem, nemhogy a vándorlására.
2018. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs. De a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka, ugye?
2018. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez így van. Azonban bizonyíték híján hiba lenne úgymond hinni valamiben. Most épp azt kutatom, hogy hogyan működik az élet. A reinkarnáció sok mindent megmagyarázna, ezért keresek rá bizonyítékot. Bizonyíték híján azonban nem tudok hinni semmiben.
2018. máj. 2. 19:22
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nincs, mint ahogy Isten létezésére sincs közvetlen bizonyíték.
2018. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Én nem hiszek a reinkarnációban.

Már az előző életemben is szkeptikus voltam. :)

2018. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
18%

Hát figyelj, ha abból indulunk ki, hogy minden dolog a világban energia, ami ugye Einstein óta bizonyított, akkor a te tudatod is valamilyen szinten energia. Hiszen azok a kémiai folyamatok mind mind energiamennyiségekre bontható. Ha valaki meghal, akkor ez az anyag-energia bekerül ismét a körforgásba, amiből ismét élet lehet, illetve tudat. Így nézve létezhet. Az azonban, hogy az az energia létezik-e az "emlékezés" képességével, plusz ugye akkor ugyan annak az anyagmennyiségnek kellene felvennie ugyan azt a szerepkört az már kevésbé valószínű.


Spirituálisan megközelítve is sokan kételkednek ebben. Azt az okot sajnos már nem tudom megmondani, hogy miért.

2018. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Nem akarok kioktatni senkit se, mivel nem vagyok fizika zseni, de vagy tudsz valamit amit én nem (ami esetben elnézést kérek, és légyszi igazíts helyre hogy hol tévedek!), vagy kevered a szezont a fazonnal...


"Hát figyelj, ha abból indulunk ki, hogy minden dolog a világban energia, ami ugye Einstein óta bizonyított, akkor a te tudatod is valamilyen szinten energia."


Mi az a minden? Nem kevered a fizikát meg a metafizikával? Einstein VALAMI ILYESMIT az angyagról mondhatott, nem pedig elvont fogalmakról (mint a tudat).


"Ha valaki meghal, akkor ez az anyag-energia bekerül ismét a körforgásba"


Ok, a testedet megeszik a kukacok, a testednek pár atomja beépül a kukacba, a kukacot megeszi a madár, tehát a te tested pár atomja beépül a madár szervezetébe. De attól annak semmi köze nem lesz hozzád. A kukacnak, madárnak, meg ahova eljutnak a te atomjaid teljesen mindegy hogy a te atomodot jutott belé vagy a szomszéd Piri néni atomja.

2018. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha annyira kutatod az életet, akkor egy kis adalék: amit bizonyítunk, azt tudjuk. A mit nem bizonyítjuk, de úgy gondoljuk, azt hisszük. Olyan nincs, hogy nem tudom bizonyítani, tehát nem hiszem.
2018. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

#7, a tudat ilyen értelemben nem elvont fogalom.

A tudat az agyban, a neuronokban, dendritekben és szinapszisokban létezik. A funkció és a struktúra együtt adja, nem szétválasztható. Nem egy winchester amire rátöltöttük a tudat.exe-t és nem is a processzorban és a RAM-ban keringő áram. Nem pusztán energia.


Ebből következően - és bizonyítottan - tudjuk, hogy ki-be kapcsolható, befolyásolható, modulálható. Egyes idegpályák, sejtek megváltoztathatóak fejlett optogenetikai módszerekkel, drogokkal. Ebből is látszik, mennyire összefonódott a struktúra és a funkció.


Ilyen módon ez az anyag, miután megszűnik élni, elsorvadnak az összeköttések, egyszerűen elenyész a természetbe. Szép gondolat egyébként, a tudatunk anyagi mivolta feloldódik és új életet, új szerveződéseket teremt. Ugyanakkor ez már mit sem jelent a tudatunkra nézve.


...

Az megint egy másik dolog, hogy tudományos és filozófiai értelemben hogyan alakul, hogyan generálódik folyamatosan a öntudatunk. Azt sem tudjuk tudományos módszerekkel vizsgálni, hogy miként ért el az agy, egy anyagcsomó olyan komplexitást, amely már öntudatként létezik. Vajon pár chipre növesztett neuron, vagy egy szimuláció képes lehet valaha ezt elérni?

Na ez az amit nem fogunk soha tudományos módszettannal bizonyítani. Mondd egy szimulációnak, hogy bizonyítsa be az öntudatát.


Csak egy biztos, nekem van... semmi mást nem lehet igazolni.

2018. máj. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Annyiban javítanám magamat, hogy "Nem pusztán energia".


Pont ezt akartam leírni, hogy állhat anyagból, de nyilván felírható energiaként is, Einstein óta.

... bár ez annyira sok jelentőséggel nem bír, mert az agy mint struktúra, és funkció is (tehát a tudat működését definiálják a szinapszisok és dendritek, sejttípusok stb) és a benne lévő bioelektromos oszcillációk, neurokémiai alkotóelemek finom egyensúlya adja a tudatot.


Biológiai értelemben egy gondolkodó és energiát felhasználó anyag. Fizikai értelemben persze felírható energiaként is, és lehet egy csillag anyagaként szupernóvaként robban fel majd valamikor.

2018. máj. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!