Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ennek az összefüggésnek...

Ennek az összefüggésnek szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés

azon gondolkodtam , hogy van egy csomó vallás a földön. a komolyabb vallások szinte ugyanazokat az alapelveket hírdetik , csak más nézőpontból . számomra tök egyértelmű , hogy minden vallás más nézőpontból közelíti meg ugyanazt a témát, de ez szerintem nem azért van , hogy háboruzzunk a vallásunk igazáért , hanem azért , hogy mindenki megértse mi is az élet lényege . Valamiben hinni kell mindenképp, én azt mondom . a minap is hasonlókon merengtem , egyszer csak a fejemben egy rövid időre tisztán láttam az összképet. Nem az a lényeg , hogy mi volt az élet előt , vagy hogy mi lesz utánna, hanem a lényeg az , hogy létezik az élet és már jó pár száz millió éve folyamatosan jelen van. már kialakult benne egy nem látható rendszer , ami arra enged néha következtetni , hogy létezik valami , amit nem értünk meg , és ami folyamatosan, látszólag véletlenszerüen , de mindig a jó helyen és a jó időben módosítja az életunkat a megfelelő irányban . egymás életútját módosítjuk , de egy ősi erő irányítása alatt és egyáltalán nem tudatosan. egy erő , ami a helyes út felé terelget minket , akármennyire sem tűnik számunkra jónak és járhatónak a kirajzolódó ut előtünk , mégis ha küzdünk ellene , csak járhatatlanabbá válik az utunk. és ezért van az , hogyha teszünk valami rosszat más ellen a saját életünk érdekében , akkor ez az egész korigálja a történéseket , de olyan szinten , hogy később az, aki veszteséget szenvedett , visszakapja amit önhibályán kívül elveszített és az aki becstelen módon nyert , elveszítse a nyeresége töbszörösét , ezzel fentartva az egyensulyt.


Szóval valahogy így tudnám megfogalmazni azt az egészet , ami megváltoztatta az életemet és részben az életvitelemet illetve a hozzáálásomat a dolgokhoz .

De ez más számára is érthető , és elfogadható vagy csak én látom benne az értelmet?

22/f


2010. júl. 31. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme.
2010. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor meglehet pszihés eset vagyok én is :)
2010. júl. 31. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez csak a fejedben áll össze, leírva más, vagy legalábbis nem tűnik olyan nagy kaliberű dolognak. Nagyon is van értelme annak amit leírtál, csak leírva másképp hangzik. Rám is rám jön néha, hogy hirtelen mintha sok minden letisztulna a fejembe, összeállna a kép hasonló dolgokról, de ez mindig csak egy futó gondolat, beszélni már nem igen tudnék róla, mert nem tudnám hogy elmagyarázni másnak.
2010. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én is sokszor elgondolkozom ilyeneken de ha jobban belegondolunk, hogy van-e élet a halál után akkor az egyszerűen felfoghatatlan az agyunknak!

és igenis van értelme ennek az egésznek!

2010. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen egyetértek Veled. Nagyon is hogy van értelme annak amit írtál. Én is eljutottam már ugyanerre a következtetésre. Ez már hosszú évekkel ezelőtt volt, és azóta ebből a szemszögből figyelve az életemet és mások életét egyre inkább áll össze a kép. Valószínűleg azért így áll össze a kép mert ez a helyes út. Van benne rendszer csak "magasabbról" kell tekinteni. Olyan pontosan precízen kidolgozott világ ez a miénk hogy valóban nagyon nagy erőnek kell kordinálnia vagy kellett létrehoznia.

Ez a hozzáállás mára annyira egyértelmű lett számomra hogy már nem is értem hogy mások miért nem veszik ezt észre pedig annyira nyilvánvaló.

2010. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

:d akkor talán még sem vagyok teljesen zakkant. :D

Lehet a megfogalmazásom nem a legtisztább, mert nehezebb beszélni róla , mint végigondolni. de jól esik , hogy más is hasonlóan vélekedik és más is végigondolta már mindezt és hasonló következtetésre jutott . megnyugtató :)

2010. júl. 31. 15:03
 7/11 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat
2010. júl. 31. 15:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Tökéletes leírást adtál, az "Univerzumban példás a számontartás". Minden, ami létezik először, mint gondolat létezik. Ezt követi valami, egy beszélgetés, levelezés, bármi, majd cselekszünk, és a gondolatok egy részét manifesztáljuk, vagyis létrehozzuk, megteremtjük. És eközben megalkotjuk a következő helyzetet, ahonnan továbblépünk. Tehát az élet,= teremtés. Ezért a legfontosabb dolog a világon, a gondolataink tisztasága, a tudatosság. "ki mint vet, úgy arat"
2010. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
úgy érzem megértettem . és köszönöm
2010. aug. 1. 12:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon korrektül átlátod a dolgot kedves kérdező.

Mit szólnál egy olyan dologhoz, ami megfogta és rendbe szedte az ilyen meglátásokat, és egy kerek képet alkotott meg a mindenségről, vagyis rólunk(emberekről), a világról és a világ létrehozójáról és fenntartójáról?! Az utolsó kommented előtt szóló válaszoló elég jól megközelítette a dolgot a gondolat erejével kapcsolatban...el sem hinnénk elsőre mekkora a szerepe e cselekedetnek...vagyis a gondolkodásnak.

Nos...ha úgy gondolod, kitágítanád a tudásodat a létezéssel kapcsolatban, akár a maximumra is, hogy a tudatodat fejleszd tovább e tudással, akkor én tudok neked segíteni, azaz átadhatom a tanítást, ami teljes képet adhat neked mindenről(persze emberi szinten). Ha érdekel jelezz és a tied. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!